Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Kad misliš da ne može gore vidiš ovo. Pa hoće li on lično toliko ugroziti tu božansku državu Australiju da mu ne mogu dati neki vid prebivališta? 
 

Sa 15 izbegneš sam brodom i onda ti uzmu 9 godina života birokrate, jebem ti život i civilizaciju. I Australiju.
 

Edited by Mos
Link to comment
20 minutes ago, Mos said:

...ugroziti tu božansku državu Australiju...

E, a pazi ovo: zemlja koja je nastala kao britanski Sibir robijaska kolonija, koja bi imala sve razloge da pokaze barem trunku ma i simbolicnog razumevanja za prognane, begunce, izbeglice... :D

 

Doduse, nije da nije, oni imaju dugu tradiciju izdrkavanja na granicama: negde krajem 20-ih godina proslog veka, dok se u Australiju putovalo brodom, jednom od najvecih novinara/reportera svih vremena, Egonu Ervinu Kisu (u Nemackoj je do skoro - ne znam da li jos uvek, mozda ju je ubio Internet - postojala najvisa nagrada za novinsku reportazu koja je nosila njegovo ime) je i pored uredne vize, ali kao previse crvenkastom za tadasnje Au vlasti, uskracen ulazak...

Ludak je, vec ukrcan na brod za nazad, pred masom demonstranata koji su protestovali zbog njegovog nepustanja, skocio preko ograde broda, nekih 10-ak metara visine i slomio nogu, nateravsi ih da ga zadrze u bolnici...

Ono, jebiga, danas su novinske reportere zamenili teniseri-milioneri, ali jebiga...

  • +1 1
Link to comment

Više bi im se isplatilo da su im čistili klozete ili prodavali krofne u lokalnoj pekari tih 9 godina, nije kao da bi mogli nešto drugo da rade u toj veličanstvenoj demokratiji nad demokratijama.

Link to comment
  • 5 months later...

Oko dve hiljade ljudi je prekjuče pokušalo da probije ogradu u Melilji, jednoj od one dve španske enklavice na teritoriji Maroka. Obe te enklave su već godinama unazad pod opsadom hiljada nevoljnika koji životare u blizini ograde i traže priliku da negde prođu ili eventualno doplivaju sa boka. Nekima tu i tamo pođe za rukom da se domognu španskog tla, gde imaju pravo da zatraže azil. Ograde su zapravo trostruke razor wire barijere a Španija i Maroko se konstantno driblaju oko toga koliko će marokanska policija biti revnosna u suzbijanju ugrožavanja španskih granica. Kada bilateralna ljubav cveta, onda Marokanci periodično pale improvizovane kampove u blizini ograde i sprovode druge metode čišćenja. Kada ljubavi zafali keša ili čega već, žmuri se na jedno ili oba oka dok Španija ne pošalje poljubac. Ove godine je aktuelno približavanjetm dve zemlje po političkim pitanjima kao što je status Zapadne Sahare i naravno odbrana utvrđenih enklava.

 

I tako se za vikend desio gore pomenuti juriš koji je marokanska policija osujetila... pa hajde da kažemo masakrom, mada mi se nakon gledanja snimaka to čini kao blaga reč. Zvanično je ubijeno 30 ljudi ali je po snimcima jasno kao dan da je broj najmanje trostruko veći. Neki su ubijeni metkom, neki batinama, neke je načela razor žica a dokrajčila marokanska policija. Na kraju su hapsili preživele tako što su ih bukvalno vadili iz hrpe leševa, i dalje ne verujem šta sam gledao.

 

Španski premijer odao priznanje snagama reda za uspešno odbijanje napada na teritorijalni integritet njegove zemlje.

  • Tužno 4
Link to comment

Kol'ko nas sve zabole, jebiga crni su ... Na BBCu negde na šestoj strani u rubrici Afrika, CNN naravno ništa, na forumu minimalno, euronews za 3 veličine fonta nebitnije od toga što nečiji partner traži nešto od Lukašenka ... 

Edited by Lezilebovich
Link to comment
16 hours ago, Lezilebovich said:

Kol'ko nas sve zabole, jebiga crni su ... Na BBCu negde na šestoj strani u rubrici Afrika, CNN naravno ništa, na forumu minimalno, euronews za 3 veličine fonta nebitnije od toga što nečiji partner traži nešto od Lukašenka ... 

 

i ja sam potrazila po BBCju i - nista.

Link to comment
  • 3 weeks later...

u petak idem za niš i na autoputu na spuštanju pre bubanj potoka počinje kolona, stojimo i tik iza bankine eto ti kolona od dvadesetak migranata šipči uzbrdo

 

jel su oni počeli tako vidljivo da se kreću, mislio sam da idu mahom noću i nekim tajnim kanalima(prevozom tzv trefikingtm)

 

malo je reći da sam bio šokiran

:ph34r:

 

 

 

cenim da je cela grupa završila na onom, vulinovom u usta ga jbm, snimku

Link to comment

da nisu smesteni negde u blizini?

 

od obrenovca ka beogradu su se cesto mogli videti da pesace bas tako kako opisujes, jer su ih iz buseva izbacivali

 

radi se o migrantima smestenim u obrenovcu

Link to comment
  • 1 month later...

Danas sam gledao kako na subotičkoj autobuskoj stanici neki babaser neće da pusti izbeglicu u stanični wc.

Doduše, pisalo je 'Samo za zaposlene', ali mu to nije smetalo da me pusti za 50 dinara.

Valjda sam bio dovoljno beo...

Link to comment
  • 4 weeks later...
Quote

 

ВОЗ ПРЕГАЗИО ГРУПУ МИГРАНАТА КОД ПИРОТА

06. 10. 2022. у 21:39

   
ТЕРЕТНИ воз је вечерас налетео на већу групу миграната недалеко од Пирота, на прузи између Димитровграда и Сукова, незванично сазнају "Новости".

 

Новости онлине

https://www.novosti.rs/c/hronika/nesrece/1160804/najnovije-vesti-voz-pregazio-migrante-migranti-voz-udario-pruga-pirot

 

 

update:

РТС :: Воз налетео на мигранте код Пирота (rts.rs)

ima i video

Edited by dvb-t manijak
  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...