Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

zanimljivo je što nikome nije palo na pamet da nas stavlja u obor dok je tadić bio na vlasti a nakon samo 3 godine pod sns postajemo aušvic :fantom:

 

1434671337_big.jpg

maric preziveo infrakt :(

Link to comment

Migranti su postali ogroman biznis u Evropi, koji vredi desetine milijardi eura. Inače, samo oko 2% njih želi da se zadrži u zemljama koje su obično prvi kontakt(Italija, Madjarska i ostale). Svi ostali žele da idu dalje u Nemačku, Francusku ili Skandinaviju.

 

U Italiji, firme koje dobiju tender da vode centre za prijem i da se brinu o migrantima, dobijaju 28-32 EUR dnevno po glavi, plus SIM kartice sa 10 EUR kredita. Samo u ovoj godini, za nepunih 6 meseci u Italiju je stiglo(ono što su presreli i poslali u centre) 55.000 ljudi. Lako je izračunati koliko odredjeni ljudi zaradjuju na svemu tome svakodnevno. Pa tenderi za gradnju novih centara za identifikaciju i proterivanje. Pa sredjivanje starih. Pa avionske kompanije koje iznajmljuju avione državi za vraćanje tih ljudi u njihove države(one što stignu da identifikuju), pa železnice, pa opštine koje daju u najam po paprenim cenema nepokretnosti za privremeni smeštaj migranata.

 

Inače od tih 55.000, samo njih 200 je tražilo da ostane u Italiji, svi ostali žele da idu dalje u Nemačku ili Francusku ili neku od zemalja u Skandinaviji.

 

Upravo se sad povela istraga protiv više ljudi(I političara) u Italiji oko afere zbog muljanja sa parama namenjenim za migrante.

Link to comment

4 metra visine. 

A svakako ce pojacati granicne straze. Bice neuporedivo teze preci granicu.

a sta se ti bunis? izbeglice ce duze ostajati u srbiji i jesti kod pakistanca, pa ceszbog toga misliti da si pobedio.
Link to comment

Zdravo svima :)

 

Cenim da je savrseno legitimno madjarsko pravo da dizu zid ako im se tako svidja. Mi, ako nam se nesto ne svidja - mozemo da dizemo svoj sopstveni.

Simple as that.

Link to comment

strawica! resio covek sve probleme u jednom postu.

 

samo da sada skloni Principa iz avatara, da ga ne bruka.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Drustvo, ja sam voljan da diskutujem, ali na "kul!" ne znam sta bih rekao, a ni sa posalicama nije lakse, zgodnije je argumentima . . .

 

Sad sam prelistao temu, vidim da Gresni Vasilije ovakve kao ja stavlja u isti kos sa onima koji su sproveli madjarsku raciju . . . koliko se secam, to je ono za vreme WWII, madjarski fasisti pobili nekoliko hiljada srba, jevreja jos kojecega . . . Vasilije, bilo bi zanimljivo cuti zasto tako mislis, onda bih ti mogao i odgovoriti.

 

Izrazito postujem Gavrila Principa, jako mi se dopadaju pojedini detalji iz njegove biografije. Ako i tu imas nesto da primetis - izvoli.

Link to comment

 

Sad sam prelistao temu, vidim da Gresni Vasilije ovakve kao ja stavlja u isti kos sa onima koji su sproveli madjarsku raciju . . . koliko se secam, to je ono za vreme WWII, madjarski fasisti pobili nekoliko hiljada srba, jevreja jos kojecega . . . Vasilije, bilo bi zanimljivo cuti zasto tako mislis, onda bih ti mogao i odgovoriti.

 

 

Inicijator ideje o podizanju zida je Laslo Torockaj, vodja Omladinskog pokreta 64 zupanije. U pitanju je fasisticki ekspanzionisticki pokret koji direktno bastini ideologiju i metode delovanja madjarskih nacista iz Drugog svetskog rata, odgovoran i  za savremene nasilne incidente i u Srbiji.

 

Ideji o podizanju zida prethodilo je postavljanje serije bilborda sa izuzetno ksenofobnim porukama upozorenja migrantima. 

 

Apsolutno sve okolnosti u vezi sa izgradnjom tog zida ukazuju na to da se on gradi kako bi se izaslo u susret najcrnjoj fasistickoj desnici u Madjarskoj. Ovoga puta se ne ulaguje Jobbiku, nego najgorim neonacistima za koje je i Jobbik umerena stranka.

 

Razmisli da li zelis da se nadjes u takvom drustvu. Takodje, nacionalni emancipatorski romantizam koji je pokretao Principa u apsolutnoj je suprotnosti sa podizanjem zidova izmedju zemalja. 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Drustvo, ja sam voljan da diskutujem, ali na "kul!" ne znam sta bih rekao, a ni sa posalicama nije lakse, zgodnije je argumentima . . .

 

Sad sam prelistao temu, vidim da Gresni Vasilije ovakve kao ja stavlja u isti kos sa onima koji su sproveli madjarsku raciju . . . koliko se secam, to je ono za vreme WWII, madjarski fasisti pobili nekoliko hiljada srba, jevreja jos kojecega . . . Vasilije, bilo bi zanimljivo cuti zasto tako mislis, onda bih ti mogao i odgovoriti.

 

Izrazito postujem Gavrila Principa, jako mi se dopadaju pojedini detalji iz njegove biografije. Ako i tu imas nesto da primetis - izvoli.

Za početak možda da skloniš to "srba, jevreja još koječega." Edited by wall
Link to comment

Pa, ono, za tog Orbana (i Vučića ovde) glasali su milioni ljudi. I opet će glasati, posle svih zidova i drugih ludosti koje ovi naprave dok su na vlasti. Bojim se da solidan deo elektorata srcem i dušom podržava taj zid, da ne govorim o 'eliti' koja bi trebalo da osmišljava političku strategiju zemlje i prezentuje je javnosti.

 

Evropa opasana zidovima... Pravi ideal zajedništva.

nene. samo da udjemo nekako u tu evropu, moci cemo da zajebavamo koga god hocemo i kako hocemo :s_w:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...