Jump to content
IGNORED

DPjevi


MocaVukotic

Recommended Posts

the godfather i the godfather pt.II (gordon willis)

-----------------------------------------------------------------

vittorio storaro - apocalypse now

 

od naših vilko filač - sjećaš li se dolly bell i živko zalar (sve) - spec.vaspitanje

 

e da, i karpo godina (sve) - okupacija

Edited by MocaVukotic
Link to comment

the godfather i the godfather pt.II (gordon willis)

-----------------------------------------------------------------

vittorio storaro - apocalypse now

 

od naših vilko filač - sjećaš li se dolly bell i živko zalar (sve) - spec.vaspitanje

 

e da, i karpo godina (sve) - okupacija

seven - khondji

beri lindon - alkot

gradjanin kejn - toland

mali buda - storaro

redov rajan - kaminski

 

petrijin venac - pinter

Link to comment

Ma, sa direktorima fotografije je britanski film i dalje baš jak. Baš nose hipstere na svojim grbačama.

 

A, bio je onaj Ulisov topic, gomila sjajnih u prošlosti. Žao mi je koga sve niste pomenuli od klasika.

 

Ali, film je tu i dalje prilično jak. Iako ih digitalizacija i ostalo odavno uništavaju, mnogo toga finog se davalo videti po festivalima i raznim filmovima.

 

Baš sam nedavno video na HRT-u neki francuski film koji je Filač radio. Prepoznao sam neke stvari, koje uopšte nisu po mom ukusu bile u mnogo toga što sam razaznavao u Ocu na službenom putu, pogotovo svetlost/senke. Uopšte, kada bih fotografiju mnogih scena istrgao iz filma, voleo bih gomilu drugačijih varijanti. A, u celosti filma, ovo mi začudo postaje najbolje.

Link to comment

britanci, talijani, francuzi i švabe nekad, od novog holivuda na ovamo i d.p.-jevi iz istočne evrope, mađari i poljaci pre svih. no, sve to na kraju završi u holivudu. ne znam ima li neki department gde je teže napraviti listu najboljih nego u kameri. tu se izrodilo najviše talanata i velikih majstora nego bilo gde drugde. a sve čudaci, zanesenjaci, jednom rukom polu-reditelji, polu-scenografi, dok drugom rukom nameštaju svetlo i pomeraju "crnce" po setu, sve gledajući u nebo. pakao.

 

i zato kumovi i gordon willis, za mene numero uno.

Link to comment

 

i zato kumovi

za ljubitelja kumova

ima toliko genijalaca da je greota nabrajati 

 

edit

neverovatan tehnološki napredak je omogućio znatno olakšani rad, zato prednost dajem staroj školi. trebalo je biti majstor sa 50ASA i desetinama(stotinama) kilovata rasvete u svakom kadru praviti film

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

 

 


Od onog što sam gledao prošle godine najviše mi se dopala fotografija u ova dva

 

Ma, The Duke of Burgundy je smeće od filma i tipičan primer kako britanski hipsteri jašu na grbači odličnim fotografima. Iako je fotografija u tom filmu i sama prešla na rub kiča i konceptualnog egzibicionizma.

 

U tom filmu je i loš reditelj zahvalan poslodavac fotografu da skrene pažnju na sebe. Nažalost, daleko je to od vremena kada je Nicholas Roeg kidnapovao vizuelni identitet Truffautu u Fahrenheit 451 i nametnuo sebe preko reditelja na najbolji mogući način.

 

Kao u The Duke of Burgundy, koliko loš film toliko je i zahvalan za fotografa, tako i uglavnom reditelji Splat packa serviraju sebi katastrofalne scenarije da bi na njima maksimalno dali priliku sebi kao rediteljima da se ističu...

Edited by Ajant23
Link to comment

ih, imam to narezano, gledao odavno.

 

 

btw, radio jednom sa storarom!

 

:thumbsup:

 

 

nisam radio, al sam pohađao predavanje koje je tom prilikom držao

 

Link to comment

ma jok, ne gledam ništa od toga što radim (većina je ionako dosadna i negledljiva). nadam se da neću morati da gledam ni mr.williamsa u sredu...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...