Jump to content
IGNORED

PayPal


Meazza

Recommended Posts

10 minutes ago, InvisibleLight said:

da li se vise isplati konvertovati na paypalu pa povuci na karticu ili povuci u dolarima pa konvertovati u banci (intesa online)?

 

ovo drugo, intesa ima bolji kurs.

Link to comment
19 hours ago, InvisibleLight said:

hocu da pare koje su u dolarima podignem u evrima. ranije mi se na neki nacin suma i ispostavljala u evrima, sad ne, moram konvertovati

 

da li se vise isplati konvertovati na paypalu pa povuci na karticu ili povuci u dolarima pa konvertovati u banci (intesa online)?

 

stigla sam na korak do konvertovanja na paypalu i upozorio me da se placa neka fee za to, nisam uspela naci kolika je, pa sam odustala.

jel ima neko ovakvu situaciju da mi kaze sta je bolje?

 

Ne znam koliko uzimaju fee na paypalu, ali pre par godina je u intesi konverzija dolar u evro morala da ide preko dinara, što se nikako nije isplatilo. Na šalteru su mi preporučili da podignem dolare, konvertujem ih fizički u menjačnici pa se posle vratim da uplatim eur ako mi baš treba na računu.

Link to comment
4 minutes ago, rover said:

Ne znam koliko uzimaju fee na paypalu, ali pre par godina je u intesi konverzija dolar u evro morala da ide preko dinara, što se nikako nije isplatilo. Na šalteru su mi preporučili da podignem dolare, konvertujem ih fizički u menjačnici pa se posle vratim da uplatim eur ako mi baš treba na računu.

 

dosta je nepovoljan kurs, receno gore. ne znam tacno ali 1 dolar im je 0,86..... evra,  a po zvanicnom srednjem je 0,88.... (zaboravih tacno, sve u svemu bi mi na 1700 dolara za konverziju u evre uzeli preko 50 dolara)

 

kako da uzmem u dolarima u intesi? kad povucem s pp-a pare  mi se automatski pretvore u evre.  jel moram nesto uraditi da dobijem dolare?

 

videcu koliko sam izubila ovako (cak i ako ide dupla konverzija kako kazes)  i uporediti pa znati za ubuduce,

mislim da je opet povoljnije nego sto pp uzme

Link to comment

Otvoriš devizni račun sa dolarskom partijom u intesi, i taj račun povežeš sa paypalom za dolarske transakcije.

 

Doduše, ovo pričam napamet, nisam probao da povežem taj račun sa paypalom. Ja sam te dolare koje sam menjao  imao na dolarskoj partiji deviznog računa, nevezano za paypal.

 

Nisam nikad probao uplatu dolara na karticu koja se vodi na euro, nisam ni znao da je dozvoljena uplata u drugoj valuti, pošto na online uplatu  na karticu mogu da izvršim samo u EUR ili RSD. Ako može paypal da ti pošalje dolare na karticu onda pretpostavljam da to ide kao i kod plaćanja u drugoj valuti - konvertuje se po kursu VISA/Master ili kursu banke.

 

Link to comment
On 18.4.2019. at 14:21, rover said:

Otvoriš devizni račun sa dolarskom partijom u intesi, i taj račun povežeš sa paypalom za dolarske transakcije.

 

Doduše, ovo pričam napamet, nisam probao da povežem taj račun sa paypalom. Ja sam te dolare koje sam menjao  imao na dolarskoj partiji deviznog računa, nevezano za paypal.

 

Nisam nikad probao uplatu dolara na karticu koja se vodi na euro, nisam ni znao da je dozvoljena uplata u drugoj valuti, pošto na online uplatu  na karticu mogu da izvršim samo u EUR ili RSD. Ako može paypal da ti pošalje dolare na karticu onda pretpostavljam da to ide kao i kod plaćanja u drugoj valuti - konvertuje se po kursu VISA/Master ili kursu banke.

 

 

da. stigle su jos jutros (kako su brzi, manje od dva dana)

u odnosu na neki srednji kurs koje nude menjacnice po netu sam u bankovnoj konverziji dolar-evro izgubila nekih 11 evra na 1630evra. nije vredno cimanja 

Link to comment
  • 7 months later...

Dobri ljudi, zna li ko sta u vezi kad istekne Visa elektronska kartica koja je povezana sa paypalom, kako se aktivira nova, jel treba opet da se ima love na deviznom racunu da bi se aktivirala nova kartica

Link to comment

Sve isto,  prijaviš prvo novu karticu (koja ima par dolarčića za proveru), kad je provere staviš je da je default, onu staru izbrišeš (koji će ti moj?) i gotovo...

Link to comment
  • 2 months later...

Radim online ankete. Preko Ipsosa dobijam vaučere za DM i Lilly, kod nekih idu vaučeri za Lagunu ( tu mi nedostaje malo bodova), Maxi, Tempo a  na dva portala plaćanje anketara se vrši preko paypalla.

 

Plaćaju u evrima. Moje pitanje glasi:  U kojim još bankama, pored Intese može da se otvori paypall račun?

Link to comment

To da li se naplaćuje održavanje računa ne bi trebalo da bude presudna stavka. Da ne pričam da velika većina banaka u Srbiji ne naplaćuje održavanje deviznog računa fizičkim licima (ne verujem da postoji ijedna koja to radi) nego živi od provizija za prilive na te račune.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...