Jump to content
IGNORED

PayPal


Meazza

Recommended Posts

What are the fees for PayPal accounts?

 

 

 
The fees are the same for all PayPal account types.

Opening an account: 
PayPal doesn't charge a fee to open a PayPal account.

Receiving money – Purchase payments (Goods and Services):
When you use PayPal to receive money for goods or services (such as from selling an item on eBay, Gumtree, your own website, etc.), there are some fees involved. To learn more about fees please refer to our Fees and Charges statement.

Receiving money – Personal payments: 
It's free to receive money from friends or family in Australia when they send the money from the PayPal website using their PayPal balance or their bank account.

Sending money – Purchase payments: 
It's free to use PayPal to purchase goods or services.

Sending money – Personal payments: 
There are no fees within Australia to send money to family and friends when you use only your PayPal balance or bank account, or a combination of your PayPal balance and bank account.

There is a fee to send money as a personal payment using a debit card or credit card. To learn more about fees please refer to our Fees and Charges statement.

International payments: 
There is a fee when you send a payment to someone in another country or if you receive a payment from someone in another country.
 
Pregledom 100-tinak transakcija na mom nalogu, meni je fee prakticno uvek 0.00, ukljucujuci i medjunarodne transakcije. Samo jednom kad mi je neko platio za stvar prodatu preko ebay-a imao sam fee od oko 2%. (Znaci, na prodaju.)
Sa Paypala možeš da povlačiš lovu samo na Visa kartice (ako pitaš kako da povučeš lovu sa PP).
Ako ćeš samo da plaćaš, radi i Master.
Citirao sam vas obojicu, prvenstveno zato što je pitanje (mada će najverovatnije najefikasniji odgovor na isto biti ako probam u praksi [emoji23]) mešavina oba posta. Naime, ako registrujem par računa na PayPal (jedan u Oz sa koga bih stavio lovu na PayPal) i probam da izvršim skidanje novca sa PayPal balansa na debit Visa karticu sa Agricole (takođe moj račun) u Srbiji, teoretski ne bi trebalo da mi zaračunaju bilo kakvu vrstu provizije, zar ne? Doduše, jedino što mi u ovom trenutku pada na pamet kao problem je da PayPal ne dozvoljava povezivanje bankovnih računa na jedan PayPal profil sa bankama iz različitih zemalja.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
25 minutes ago, Joe D said:

ja imam vec i devizni racun i visa electron karticu, jel mi ne treba nista vise da povucem novac?

 

ako nisi povezao karticu s paypalom, trebace ti nesto sitno na racunu za aktivaciju.

Link to comment
19 minutes ago, Calavera said:

 

ako nisi povezao karticu s paypalom, trebace ti nesto sitno na racunu za aktivaciju.

e jebiga, ja vec isprobao dok sam cekao odgovor. mozda imam par evra na racunu, a mozda i ne :D 

Link to comment

Ne znam, ja u startu kao glavni mogući problem vidim je registracija srpske debit Visa kartice na PayPal Australia, ali ako to prođe, ne bi trebalo da bude problema. Prvenstveno pošto već imam 3 različita Oz računa registrovana na jednom PayPal profilu, a tkz default račun može da se menja po potrebi. Čim budem probao da obavim transakciju, javljam šta se desilo...


Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
41 minutes ago, Joe D said:

e jebiga, ja vec isprobao dok sam cekao odgovor. mozda imam par evra na racunu, a mozda i ne :D 

 

ako nemas, ionako ti nece priznati :sleep: dokle si stigao ti zapravo? koliko se secam, prvo mora da se poveze kartica s paypalom, onda da se verifikuje, pa tek onda mogu da se podizu pare.

Link to comment
1 hour ago, Calavera said:

 

nisam siguran da moze paywave, ona se razlikuje od klasicne electron kartice koja podrzava paypal. nisam siguran sta moze kod komercijalne na paypal, ali mislim da nemaju bas najbolju reputaciju u tom pogledu. imas onu paypal srbija grupu na fejsbuku, ja bih se raspitao tamo.

 

 

paypal uzima $5 za povlacenje bilo koje sume, a intesa ne uzima nista. ja s obicnom visom electron imam devizni & online banking, a ne placam odrzavanje racuna.

Pa navodno moze bilo koja kartica kojom moze da se placa online. Bar sam ja tako shvatio lika sa benchmarka.

Link to comment
5 minutes ago, Lord Stef said:

Pa navodno moze bilo koja kartica kojom moze da se placa online. Bar sam ja tako shvatio lika sa benchmarka.

 

moze bilo koja kartica koja ima csc kod na poledjini, a mislim da ga taj paywave nema. kad sam ja podizao, znam da je bilo neke frke oko toga da treba uzeti zelenu visu electron umesto ovih drugih verzija jer samo ta ima csc kod, ali mozda se nesto u medjuvremenu promenilo.

Link to comment
12 hours ago, Calavera said:

 

ako nemas, ionako ti nece priznati :sleep: dokle si stigao ti zapravo? koliko se secam, prvo mora da se poveze kartica s paypalom, onda da se verifikuje, pa tek onda mogu da se podizu pare.

dodao sam karticu i pokusao da prebacim pare, cekam da mi odgovore da li je proslo. za sad mi nikakvu verifikaciju nije trazilo. 

Link to comment

ne znam da li je sad isto, ali pre godinu, dve kod intese se dugo cekalo na podizanje novca

zadrzavali su novac po pravilu 5-10 dana, uvek se vadeci na paypal, mada paypal isplati momentalno

 

ono sto sac citao/cuo da je u tom smislu (brzina isplate) najbolja neka kartica socgeneral banke gde je isplata istog trenutka i da na karticu postanske stedionice isplata leze isti dan, ali nisam probao u praksi

 

neko je pitao koliko se ceka na isplatu, pa mozda ovo pomogne

Link to comment
1 hour ago, Joe D said:

dodao sam karticu i pokusao da prebacim pare, cekam da mi odgovore da li je proslo. za sad mi nikakvu verifikaciju nije trazilo. 

 

mozda su promenili nesto otkako sam ja to radio, ja sam verifikovao karticu preko koda koji su mi poslali na sms. sta ti pise u summaryju, vidi li se ta suma koju si probao da prebacis?

 

42 minutes ago, pbg12345 said:

ne znam da li je sad isto, ali pre godinu, dve kod intese se dugo cekalo na podizanje novca

zadrzavali su novac po pravilu 5-10 dana, uvek se vadeci na paypal, mada paypal isplati momentalno

 

ono sto sac citao/cuo da je u tom smislu (brzina isplate) najbolja neka kartica socgeneral banke gde je isplata istog trenutka i da na karticu postanske stedionice isplata leze isti dan, ali nisam probao u praksi

 

neko je pitao koliko se ceka na isplatu, pa mozda ovo pomogne

 

ja nikad nisam cekao toliko, uvek je bilo max. 3-5 radnih dana. u zadnje vreme ide i brze, kinta leze za 2-3 dana.

Link to comment
2 minutes ago, Calavera said:

 

mozda su promenili nesto otkako sam ja to radio, ja sam verifikovao karticu preko koda koji su mi poslali na sms. sta ti pise u summaryju, vidi li se ta suma koju si probao da prebacis?

 

vidi se. kaze, pending. mozda mi stigne naknadno nesto, ali do sad nista nisu trazili. 

Link to comment
  • 2 months later...

hocu da pare koje su u dolarima podignem u evrima. ranije mi se na neki nacin suma i ispostavljala u evrima, sad ne, moram konvertovati

 

da li se vise isplati konvertovati na paypalu pa povuci na karticu ili povuci u dolarima pa konvertovati u banci (intesa online)?

 

stigla sam na korak do konvertovanja na paypalu i upozorio me da se placa neka fee za to, nisam uspela naci kolika je, pa sam odustala.

jel ima neko ovakvu situaciju da mi kaze sta je bolje?

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...