Jump to content
IGNORED

PayPal


Meazza

Recommended Posts

Kad sam radio za neku kanadsku firmu za 400 kanadskih dolara, uplaćivali su mi, mislim, 406 dolara jer 6 je uzimao pejpal. Mislim da je i transfer na moju inteza internet karticu koštao nešto sitno.

Link to comment

Kod mene sa CA naloga na US nalog ide provizija kada je izvor bankovni račun. Nisam nikada slala sa kanadskog na kanadski paypal, ali sad sam proverila pravila na kanadskoj verziji sajta, nema provizije samo kada se šalje licima u istoj državi (CA to CA): link.

Link to comment
Quote

What are the fees for PayPal accounts?

 

 

 

The fees are the same for all PayPal account types.

Opening an account: 
PayPal doesn't charge a fee to open a PayPal account.

Receiving money – Purchase payments (Goods and Services):
When you use PayPal to receive money for goods or services (such as from selling an item on eBay, Gumtree, your own website, etc.), there are some fees involved. To learn more about fees please refer to our Fees and Charges statement.

Receiving money – Personal payments: 
It's free to receive money from friends or family in Australia when they send the money from the PayPal website using their PayPal balance or their bank account.

Sending money – Purchase payments: 
It's free to use PayPal to purchase goods or services.

Sending money – Personal payments: 
There are no fees within Australia to send money to family and friends when you use only your PayPal balance or bank account, or a combination of your PayPal balance and bank account.

There is a fee to send money as a personal payment using a debit card or credit card. To learn more about fees please refer to our Fees and Charges statement.

International payments: 
There is a fee when you send a payment to someone in another country or if you receive a payment from someone in another country.

 

Pregledom 100-tinak transakcija na mom nalogu, meni je fee prakticno uvek 0.00, ukljucujuci i medjunarodne transakcije. Samo jednom kad mi je neko platio za stvar prodatu preko ebay-a imao sam fee od oko 2%. (Znaci, na prodaju.)

Link to comment
  • 3 months later...

Moze li neko meni neukom da objasni onako for dummies mogu li ja u Komercijalnoj banci da uzmem neku karticu koju bih povezao sa Paypalom i kako to sve funkcionise? Komercijalna jer jbg to je jedina banka u blizini pa sam kod njih vec 10 godina a for dummies jer google nije moj prijatelj po ovom pitanju :D

Link to comment

Izgleda, procackah malo i po benchmarku, to bi trebalo da je to. Sad ide onaj deo gde moram da odem do banke i to odradim sto samo po sebi nije stasno; ono sto je strasno su sluzbenici banke koji su spoooooori i, kako da kazem, nezainteresovani, prosta aktivacija SMS usluge je trajala nekih pola sata u mojoj lokalnoj banci... 

 

Hvala na pomoci :)

Link to comment

Fakat, to je najsmorniji deo (plus čekanje da ti stigne kartica). I kod mene radi gospođa pred penzijom, spora do zla boga, a nema pojma, pa svaki čas ide sa šaltera da pita nekog šta dalje.

Posebno me užasava goooooomila papira koje štampaju, pa sve u tri primerka, pa potpisivanje na trideset mesta... Šteta što Telenor banka nema Visu, imam njihov Master koji sam otvorio online, došao mi lik u ponedeljak na gajbu da potpišem ugovor, kartica stigla u petak...

 

E da, ponesi desetak dolara u dolarima, da odmah uplatiš na račun, trebaće ti kod verifikacije kartice na PP (skinu ti nešto sitno, pa ti posle vrate). Čini mi se i da treba da upišeš tačnu cifru i neki kod  koji se pojavi kod tog zaduženja računa od strane PPala (ne sećam se, ima jedno dve godine kako sam otvarao račune).

 

Ako se ne varam, ukupni troškovi kod podizanja su nešto oko $4 ako povlačiš $100. Ima negde na PP sajtu kalkulator troškova. Mislim da mi Intesa ne uzima ništa, kol'ko povučem, tol'ko i legne, s tim što imam paket kod Intese, tekući, devizni, online banking, i plaćam održavanje računa 300 kinti mesečno.

Link to comment
1 hour ago, Lord Stef said:

Pa recimo da mi treba i za jedno i za drugo. Dakle samo Visa kartice. Visa Electron Paywave postoji u komercijalnoj banci, to bi trebalo da je to?

 

nisam siguran da moze paywave, ona se razlikuje od klasicne electron kartice koja podrzava paypal. nisam siguran sta moze kod komercijalne na paypal, ali mislim da nemaju bas najbolju reputaciju u tom pogledu. imas onu paypal srbija grupu na fejsbuku, ja bih se raspitao tamo.

 

41 minutes ago, Skyhighatrist said:

Ako se ne varam, ukupni troškovi kod podizanja su nešto oko $4 ako povlačiš $100. Ima negde na PP sajtu kalkulator troškova. Mislim da mi Intesa ne uzima ništa, kol'ko povučem, tol'ko i legne, s tim što imam paket kod Intese, tekući, devizni, online banking, i plaćam održavanje računa 300 kinti mesečno.

 

paypal uzima $5 za povlacenje bilo koje sume, a intesa ne uzima nista. ja s obicnom visom electron imam devizni & online banking, a ne placam odrzavanje racuna.

Edited by Calavera
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...