Jump to content
IGNORED

Најстарије репрезентативно такмичење на свету 44-ти пут


porucnik vasic

Recommended Posts

Пре скоро један век одиграно је у Буенос Ајресу, прво репрезентативно такмичење у фудбалу. Победиле су комшије са друге стране Ла Плате, који су тренутни рекордери по броју освојених титула. Домаћин и финалиста има једну победу мање, а у витрине свог фудбаслог савеза није унео ниједан озбиљан трофеј већ више од двадесет година. Најфудбалскија нација на свету, која је рекордер у броју освојених шамионата света, освојила их је осам последњи пре осам година. Тријумфи осталих нација су издвојени инциденти, ниједна није успела да га освоји више од два пута. Домаћин овогодишњег, учесник и оног првог ниједном није био првак свог континента. Подржани публиком диљем земље надају се да промене ту чињеницу. Прошле године показали су се као достојан партнер најачих, предвођени Видалом и Санчезом који су здрави и у одличној форми представљају једног од фаворита такмичења. Од свих учесника наближа је вероватно трофеју Аргентина, са Месијем у животној форми, гладна трофеја. Дунга опет води Бразил, што готово да гарантује, да ћемо уместо самбе да посматрамо германску организацију и поставку игре, у којој неку слободу у игри има да имају Нејмар и Кутињо, уколико се Дунга смилостиви и пусти га да игра. Колумбија овај путима свог првог центарфора, који је са друге стране имао очајну сезону у Енглеској. Уругвај долази без Сукија, без кога су глатко испали у Бразилу прошле године. Прагвај, борбени као преци Гуарани, организовани, али ништа више од тога. Мексико, је Мексико. Остали могу да направе неко изненађење против фаворита али тешко више од тога. Месец дана спектакла, који је прошли пут био изузетно занимљив.

Распоред:

http://www.ca2015.com/en/schedule#fndtn-fullcalendar

Edited by porucnik vasic
Link to comment
  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • porucnik vasic

    32

  • Meazza

    32

  • San Epifanio

    28

  • gervasius twinkleminkleson

    25

Zasto, porucnice, izdvajas Paragvaj ispred meni bliskih Tri?

 

Sedmoro povredjenih, izmedju ostalih i avatar, Toño kapiten... napunice nas Cile sutra kao Kamerun na zenskom sampionatu.

Link to comment

Zasto, porucnice, izdvajas Paragvaj ispred meni bliskih Tri?

 

Sedmoro povredjenih, izmedju ostalih i avatar, Toño kapiten... napunice nas Cile sutra kao Kamerun na zenskom sampionatu.

Мислим да си у својој последњој реченици дао одговор.

Link to comment

opa, vidim da su termini utakmica 21:00 i 23:30, sto je jako prijatno iznenadjeje.

 

По локалном времену су дате сатнице.

Dobar uvod al ti je naslov ko MV za Bundes ligu. Jeptese vise sa nepotrebnom elokvencijom.

Па други бољи писци уводника допадоше бољим читаоцима. Ја овакав никакав вама. :fantom:

Уколико неко хоће имам као одличан увод.

51xDA6J%2B5IL._SY344_BO1,204,203,200_.jp

Link to comment

Za finale Čile-Argentina dao bih flajku najboljeg vina, pobegao sa važnog poslovnog sastanka i rekao ženi da idem u biblioteku.

+1

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...