Jump to content
theanswer

EP za žene 11.6. - 28.6.2015.

Recommended Posts

theanswer

Uzeo sam slobodu da otvorim topik o verovatno najbitnijem takmičenju za našu žensku košarku od raspada Jugoslavije. Iako postoji tema za žensku košarku, mislim da ima mesta i za ovako nešto. 

Elem, Evropsko se igra u Rumuniji i Mađarskoj, kao što piše gore, počinje u četvrtak. Prva faza 4 grupe po 5 ekipa se igra u Sombatelju (mislim da sam pravilno napisao), Šopronu, Temišvaru i Oradei. Mi igramo u ovom prvom gradu :) Od 17. juna se igra druga faza 2 grupe po 6 (top 3 iz svake grupe idu iz prve u drugu fazu). Tu se ujedno i završava sa Rumunijom, sve se do kraja igra u Mađarskoj. Mi ćemo ako prođemo grupu igrati u Đeru, druga grupa u Debrecinu. Od četvrtfinala se igra u Budimpešti (24. i 25. četvtfinala, 26. polufinala, finale 28.).

Juče je skraćen naš spisak na 12, sa uključivanjem Sonje Petrović i naturalizovanjem Pejdž imamo nikad jaču ekipu na papiru i po meni smo u top 3 ekipe uz Španiju i Francusku. Uglavnom se svi slažu da postoje top 4 ekipe na turniru uključujući uz ove 3 i Tursku ali Turska kada ne igra kući, znate već. Od ostalih bi možda Rusija i Češka mogle da budu konkurenti iz senke, a i što se kaže uvek neko iskoči. 

Evo rostera g

Saša Čađo
Sonja Petrović
Tijana Ajduković
Sara Krnjić
Jelena Milovanović
Danijel Pejdž
Ana Dabović
Kristina Topuzović
Nevena Jovanović
Milica Dabović
Tamara Radočaj
Dajana Butulija

Samo prvo mesto vodi u Rio, ali plasman od drugog do petak daje pristojne šanse za kvalifikaciju kroz interkontinentalni turnir. 

U Temišvaru grupa A

Rumunija

Češka

Crna Gora

Ukrajina

Francuska

U Oradei grupa B

Poljska 

Grčka

Belorusija

Italija

Turska

U Sombatelju grupa C

Srbija

Hrvatska

Letonija

Rusija

Velika Britanija

U Šopronu grupa D

Mađarska

Litvanija

Slovačka

Španija

Švedska

Naš raspored

11. jun 16:30 Letonija

13. jun 19:00 Hrvatska

14. jun 16:30 Velika Britanija

15. jun 19:00 Rusija

freakns

Ne znam da li smo ikada imali jacu ekipu, cak i ako gledamo exyu. Sestre Dabovic(mmmmmmm), Milovanovic, Petrovic, Krnjic...  plus su sve devojke sem Milice u pravim godinama. imo, mozemo da se nosimo i sa Spanijom i Francuskom

Giggsy

Dodajte neki poll.
Pozivanjem Sonje sklopili smo tim koji moze do kraja.

RTS prenosi sutra naravno, btw.

Edited by Giggsy

Tinman

Hrvatice nastupaju sa 11 igracica Shavonte Zellous nije jos dobila drzavljanstvo (dobice za 4-5 dana), a danas je bio poslednji dan za prijavu sastava.

theanswer

Užasno izgledamo na terenu za sada, igramo neku jurnjavu kompletnu što Letonkama odgovara. 6 razlike trenutno.

Giggsy

Uozbiljile se posle onog tajm-auta. 10:0 serija

kobni zelaya

10 razlike na kraju treće, valjda nećemo proćerdati.

theanswer

Laganih 16 razlike na kraju. Petrovićka dominira, Ana D. prilično loša celu utakmicu. Letonke jednostavno nisu imale snage da izdrže naš ritam celu utakmicu.

levi

Zašto Latvija ima tri zvezde na majicama?

Giggsy

Lako smo ih odradili u drugom poluvremenu. Ima tu jos lufta

theanswer

Turska se provukla protiv Poljske, gubili su čitav meč. Crna Gora pregazila Češku a Slovačka iznenadila Švedsku. 

MiddleClass

Kakve su sanse CG?

kobni zelaya

Sledeća protiv 'Rvacke. Jel' igra ona cica?

theanswer

Sledeća protiv 'Rvacke. Jel' igra ona cica?

Ne igra. Pored nje fali još nekoliko dobrih igračica, a verovatno ste pročitali da su ladno došli sa 11 na EP jer nisu na vreme završili pasoš Amerikanki. Potpuni raspad. Hrvatska je autsajder u ovoj grupi.

Što se CG tiče, imaju solidnu petorku a problem nastaje u dubini rostera. Ali teško je predviđati kod tih ekipa drugog ranga ko će da iskoči u datom trenutku. Pobeda protiv Češke danas daje pravo za nadu da mogu do četvrtfinala. Mada nije Češka što je nekad bila.

Sad se setih, danas sam na našoj utakmici video pa sigurno jednu od najgorih sudijskih odluka oko onog faul u odbrani/napadu. Jovanović se zaletela na ulaz u nekoj polukontri i ispod koša je čekala Letonka koja je otprilike imala svo vreme ovoga sveta da izađe iz onog polukruga jer se Jovanović zaletala od trojke, ali ovoj Letonki to nije padalo ni na pamet i tek kad je ova došla na jedno 3m onda je kao pokušala da se pomeri i napravi korak ka Jovanović. Devojka je bila sa dve noge u polukrugu, nije skočila gore, nego samo iskoračila i sa tim iskorakom opet je uspela samo da nagazi liniju jednom nogom, drugom je bila daleko unutra, Jovanović još pogađa uz faul, sudija svira faul u napadu.

Edited by theanswer