Jump to content
IGNORED

Fudbal(sport) i književnost

kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

1.jpg

Zaljubio sam se u fudbal kao što sam se kasnije zaljubljivao u žene: iznenada, neobjašnjivo, nekritično, ne misleći o bolu ili raskidu koji bi ta ljubav mogla da donese...

...Pošto se sezona srušila u prašinu, Hajberi ponovo postao mesto za nezadovoljne igrače i nesrećne navijače, a budućnost počela da izgleda toliko loše da je bilo nemoguće setiti se zašto smo uopšte pomislili da će biti sjajna, počeo sam ponovo da se osećam  prijatno

fudbalska_matrica-kristof_birman_v.jpg

kako su kompjuteri unapredili fudbalsku igru, zašto i kako je dinamo i berlina izbacio partizan 1983., kako je Milan pokušavao da pronađe način da igrači izbegnu povrede, zašto je fudbal postao defanzivan posle pravila "tri boda"...

da li fudbal postaje bolji ili lošiji?

zanimljivo štivo za ljubitelja™

izvolite vi. biografije, autobiografije, proza, poezija, enciklopedije...

Nisam bas siguran da se moze nazvati nekakvim klasikom ili stagod, ali prilicno dobra i zanimljiva:

51dCz6WJvmL._SY344_BO1,204,203,200_.jpg

Ove 2 iz KUMSovog posta procitao, druga pogotovu dobra obzirom da je Birman novinar i citao sam ga 2006. pisao je za Gardijan.

Ovo imate negde na netu PDF.

pyramid.jpg

A ovo sam vec kacio

103515241020497228272509.jpg

22449_1.jpg

priča o par prijatelja u Grčkoj koji se viđaju svake 4 godine kako bi odgledali finale Svetskog Prvenstva.

fudbal je naravno samo podloga za priču o političkim dešavanjima u Grčkoj i njihove lične drame.

nije nešto najbolje što sam pročitao ali preporučujem (naročito ako je leto i ima nekog fudbala :D)

Red-or-Dead-320x420.jpg

Малко херметична, али помаже да се ствари које сад тренутно догађају посматрају са малко мање нервозе.

slikaIVAN-IVANOVIC-CRVENI-KRALJ-73378009

Kao osnovac je nasao u ujakovoj sobi i ajd cu da citam posle oci razrogacio i citao u jednom dahu. Mogao bih opet da je nadjem. Neke recenice mi i dalje u glavi i ako je proslo skoro 20 godina od citanja.

• Create New...