Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

ja znam da nije prosao u dinamu iz moskve, ne znam koji je drugi. bas me zanima da li bi kapiten lukovic prosao te preglede, i to ne u stanju u kakvom je bio kada je dolazio u zvezdu, nego sada.

Link to comment
  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

A dobro, jasno da malo karikiram pošto znamo da terza ima celu mordoviju na speed dialu. A i ne sumnjam ja u donaldov skauting. :)

Samo koja 2 ozbiljna kluba i kakve su povrede u pitanju ako te ne mrzi

 

I kad sam već tu da pozdravim dolazak brata kiwija, koji će se pokazati kao nenadani stub naše izmučene odbrane :Hail:

 

Lil 2012. (presao u Lodj) i Dinamo Moskva prosle godine (presao u Mordoviju). Ne znam koje su povrede u pitanju, ne znam cak ni da li su to objavili, znam samo da nije prosao lekarske preglede.

Link to comment

Hvala, to stvarno zvuči ozbiljno :)

 

Vidim mondo spominje neku saobraćajku, da nije to kočilo?

 

Sta znam, on je bio standardan i u Belgiji i u Lodju, tako je i zapao za oko Lilu i Dinamu. Jebi ga, jaci klubovi imaju veliki izbor i verovatno su rigorozniji kod pregleda, posto su veci transferi u pitanju. Boranija kao sto smo mi zatvori oba oka i udje u rizik. Sto rece Nikodije, ne verujem da bi Lukovic prosao lekarske preglede ni u Domu zdravlja u Babusnici pa svejedno igra kod nas.

Edited by harper
Link to comment

     Brojčano da, ali je kvalitet upitan i tu mislim isključivo na ofanzivni kvalitet. Plavšić jeste nagovestio nešto bitno, ali je i dramatično posustao na proleće, od 10 asistencija, od polovine decembra je imao samo 2, o golu i da ne pričamo. Imam utisak da su ga ozbiljnije shvatili. Babunski je pokazao impresivnu tehniku koju nije praktično primenio. Ali, ok, treba imati strpljenja za njih. Ristić...bah. O Račiću je do sezone 2017/18 neozbiljno raspravljati. Na mestu Grujića iz ove polusezone nam treba, uz štopera, najozbiljnije pojačanje. Neko kao Evandro do povrede na JNA ili recimo, kao Hleb iz duela sa Partizanom.

 

Meni je to linija manjeg otpora. Da zanemarim broj stranaca, ali koja je svrha Plavšića, Ristića i Babunskog? Još jedna sezona sa klupe. Pre godinu dana smo se pitali, da li Katai ima kvalitet i karakter za Zvezdu, a danas je on najbolji igrač lige. Igračima treba pružiti šansu da pokažu. Koju poruku šalješ ovoj trojici igrača ako im dovedeš konkurenciju u koja će sigurno igrati. Od sve trojice očekujem da dignu nivo igre i da za godinu dana budu osetno bolji igrači nego danas. Meni je to greška u koracima. Selio je Plavšića i Ristića na krilo i time ih dodatno dezorjentisao (pogotovo Ristića).

 

Pretpostavljam da u klubu razmišljaju slično kao i ti. Čak i da nas taj igrač odvede u Evropu, šta planiraš da prodaš i preživiš za godinu dana? Plavšića sa klupe? Ristića sa trocifrenim brojem minuta ili Babunskog sa dvocifrenim? Račić je fizički spreman da igra seniorski fudbal. Božović se pokazao samo na rečima da veruje mladim igračima, jer ne da igrači iz omladinske škole nisu dobili minute, nego ni mlađi iz tima nisu dobili koliko su trebali. U isto vreme veterani bez koristi su nabili silne minute. Ako se njegovo poverenje u mlade igrače prezentuje kroz Grujića koji je top prospekat, onda nemamo o čemu da razgovaramo. On je na uzici držao i Jovanovića i tražio sve vreme parnjaka Lukoviću tokom zime.

 

Mlađi igrač je sklon oscilaciji, ali je njegov upside daleko veći.

 

---

 

Pošto ugovor ističe Sikimiću, a i Božoviću je jasno da je Orlandić nikakav igrač, Zvezda će morati da dovede dva napadača. Domaćeg i stranog. Pošto Čukarički ima fine ponude za njihovog centarfora, nama je jedina pristojna domaća opcija Đurđević. Njemu će kao i većini mlađih povratnika biti potrebno vreme da se povrati, tako da sigurno nećemo na njega računati kao prvu opciju. Vieira će otići tokom leta, tako da se mora tražiti nova primarna opcija. Makar je to moja logika.

Link to comment

Pretpostavljam da u klubu razmišljaju slično kao i ti. Čak i da nas taj igrač odvede u Evropu, šta planiraš da prodaš i preživiš za godinu dana? Plavšića sa klupe? Ristića sa trocifrenim brojem minuta ili Babunskog sa dvocifrenim? Račić je fizički spreman da igra seniorski fudbal. Božović se pokazao samo na rečima da veruje mladim igračima, jer ne da igrači iz omladinske škole nisu dobili minute, nego ni mlađi iz tima nisu dobili koliko su trebali. U isto vreme veterani bez koristi su nabili silne minute. Ako se njegovo poverenje u mlade igrače prezentuje kroz Grujića koji je top prospekat, onda nemamo o čemu da razgovaramo. On je na uzici držao i Jovanovića i tražio sve vreme parnjaka Lukoviću tokom zime.

 

 

Da, meni je to i jedina zamerka Grofu. Ljudi su ovde ismevali Lalatovica kao ogromnu neznalicu (rezultate u klubovima pocinju da dokazuju suprotno, videcemo dalji razvoj karijere), a on je izgurao Grujica, Ristica, Jovica i Jovanovica. Sva cetvorica su ispala iz prvog tima kad je Grof dosao. Tek je poraz od Kairata i lose igre u domacoj ligi doprineo da Grujic postane najbolji igrac, Jovanovic redovan , a Ristic i Jovic prve zamene. 

Videcemo koliko se ozbiljno racuna na mladje u pripremnim utakmicama. Ja idalje mislim da je sezonu trebalo zavrsiti sa Edsonom i Stojanovicem kao stoperima, i ovih par omladinaca da se gurne prvi tim tih nekoliko utakmica kad smo i matematicki obezbedili titulu.

Link to comment

grofara juri ligu sampiona, to je prioritet, a ne razigravanje nase dece. dobar posao je napravljen sa prodajama u poslednjih godinu dana, a sada treba pojuriti rezultat. uopste se ne bih opterecivao time koliko ce stojanovic i babunski igrati u narednom periodu, a verujem da se ni grofara ne opterecuje.

Link to comment

Jasno je da je cilj ulazak u grupnu fazu UEFA takmičenja (CL ili EL), ali šta ako ne uđemo, što je vrlo realno? Kako ćemo se onda finansirati? Valjda postoji neka umerenost prilikom kockanja. Ko garantuje da je stranac kojeg bi doveli bolji od Plavšića? Pri čemu ja uopšte nemam problem sa dovođenjem stranaca, samo ipak na pozicijama na kojima nemamo rešenje, a ne na onima na kojima imamo.

 

Mi nemamo jasnu strategiju ili makar ne potpuno definisanu. Jedne godine idemo sa low cost varijantom, koja naravno ne može da uspe, pa naredne idemo na solidno plaćen tim, da bi naredne i to pojačali. Ako ti je strategija, mladi domaći igrači iz sopstvene OŠ i domaće lige + povratnici koji iz raznih razloga nisu uspeli (češće mlađi igrači, ponekada veterani) + stranci u najboljim godinama, ne možeš naredne godine da okreneš strategiju na glavu i da ide all in sa dovođenjem igrača preko te logike. Imaš određen skup mladih igrača koji vrede i koji bi prirodno trebali da rastu iz godine u godinu, ne možeš na njihovo mesto da dovedeš instant pojačanje, jer time šalješ lošu poruku igračima koji čekaju zasluženu šansu (a Plavšić je zaslužio šansu). Onda ti igrači postaju nezadovoljni i ruši se atmosfera. Skoro sam na EPL topiku objšanjavao da upravo konstantno ulaganje u igrački kadar urušava timski duh. Umesto da se kupuju igrači koji će vremenom da uđu u sistem, kupuju se instant pojačanja koja trebaju odmah da poprave stanje stvari. Jedan od razloga zašto su Španci i Nemci uspešniji od njih.

 

U JSL instant pojačanje može da prođe, jer individualni kvalitet donosi prevagu, ali kada počneš da se meriš sa onima koji su tvoje snage ili su jači, ulaziš u problem. Popunjavamo rupe gde imamo loša rešenja i gde nemamo igrače ili gde planiramo da prodamo igrače. Imam sklopljenu prvu postavu, samo fali štoper ili dva (ako računamo da će Kahriman da stavi potpis i da niko neće do prvih mečeva da nas napusti). Tu se traže prvenstveno pojačanja. Onda se vidi gde nam je nedostajala osnovna dubina u rotaciji - centarfor i krilo. Projektuje se ko bi trebao da ode, zbog dobrih igara i zbog isteka ugovora (Katai, Vieira, Ibañez i Petković), pa se i njima traže direktne zamene, ako već ne postoji dubina u postojećem igračkom kadru. Gleda se i po domaćoj ligi da li može da se nađe neki igrač koji može da uđe u užu ili širu rotaciju, ali da pri tome ima potencijal da jednog dana bude nosioc. I na kraju se traže zakrpe za pozicije koje nemamo rešenje ni u omladinskoj školi ni u vidi talenata u domaćoj ligi.

 

Svi timovi koji bi trebali da nas sačekaju u trećem kolu imaju svoju strategiju. Svi su bogatiji od nas, ali im se strategije zasnivaju na drugačijim filozofijama, ali uvek prilagođenim na lokalni fudbal. Dinamo i RB Salzburg prvenstveno guraju mlade igrače uz podršku iskusnih igrača. BATE, timovi iz Češke, Legija, Copenhagen plaćaju domaće igrače poprilično kako bi ih zadržali i tako čuvaju uigranost i koheziju. Ludogorets kupuje strance kao nosioce i sjajno ih plaća, APOEL uglavnom uzima slobodne iskusne strance. Svi ti timovi imaju svoju strategiju koja je prepoznatljiva već godinama i koju eksplatišu i u Evropi i kroz redovne titule u domaćim prvenstvima. Nađimo našu strategiju.

 

Podatak da su prethodnu titulu iz 2014. slavila samo dva igrača iz ove sezone je u najmanju ruku negativno iznenađujući. To znači da je promenjeno ostalih 20 u roku od dve godine. Nijedan od gore pomenuti timova ne može da se "pohvali" tim podatkom. Jasno, njima je lakše da zadrže igrače, jer su bogati, ali ima i do toga što ne postoji strategija.

 

Ne možemo stalno da se oslanjamo na sreću. U poslednjih godinu dana Zvezda je dovela 7 pravih stranaca, od kojih je pogodila sa četiri - Ibañez, Donald, Le Tallec i Vieira, a trojicu je promašila - Edson, Vered i Matos. Vered nas nije puno koštao, jer je imao prilično skromnu platu za stranca, a i brzo je raskinut ugovor, za Matosa smo platili obeštećenje i još nam je na platnom spisku, a ostaje pitanje kako ćemo rešiti Edsona. Ovo je solidna uspešnost, s tim što treba težiti ka još većoj.

Link to comment

za pocetak treba ovaj tim sacuvati, nesto pride uloziti, i onda o-ruk, pa sta uradimo. svi timovi koje si nabrojao su dugo prisutni u evropi, sa puno odigranih grupnih faza ls ili le, dok smo mi novajlija koji ne postoji na evropskoj mapi od 2007. mi o nekoj strategiji ne mozemo sada da pricamo. strategiju cemo moci da imamo nakon sto, kao ovi klubovi, vezemo par dobrih evropskih godina, i nadjemo neki svoj identitet™. mislim da je u nasim uslovima ovo sto radi dinamo nekako najlogicnije - guranje dece™ + dobro probiranje stranaca. negde stidljivo i idemo u tom smeru, moj je utisak.

Link to comment

tada smo poslednji put bili u grupi le. grandiozan uspeh iz perspektive poslednjih devet godina.

ma to nema veze sa životom.

mi na toj tvojoj mapi nismo još od 1992.

da bi bili na nekoj mapi morali bi da na (polu) regularnoj bazi igramo lš/le.

Link to comment

ma to nema veze sa životom.

mi na toj tvojoj mapi nismo još od 1992.

da bi bili na nekoj mapi morali bi da na (polu) regularnoj bazi igramo lš/le.

 

pa dobro sad, ne mozemo da imamo iste kriterijume kao pre 25 godina, kada je  samo prezimljavanje u evropi bilo dostojno mape™. u poslednjih devet godina nemamo apsolutno nikakav rezultat u evropi, stoga nemamo pravo da potcenjujemo ono sto je uradjeno 2007. (a pre toga smo bili i 2005. u grupi, pa se moze reci da smo u to vreme bili poluregularno prisutni u evropi), kada smo ipak bili u evropi do decembra meseca. prosle godine evropu smo zavrsili 9. jula.

Edited by Nikodije
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...