Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Izgleda da je potpisan onaj Dragancetov stoper, ugovor na godinu dana

Odlično: 1+2 ugovor. Neka ga koriste, mislim da će biti solidno pojacanje, a da je hrabrosti, sa trenutnim sastavom bi bio prvi štoper.

Link to comment
  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

Nisam za Boška Jankovića iz dva razloga. Prvi je taj što bi morali da mu damo ugovor kakav ima Luković, a pitanje je da li on to može da isporuči. Takođe, oslanjati se na njega kao neku zamenu za Kataija je neodgovorno, jer retko ko je njega gledao ove sezone, a silne povrede i manjak utakmica mogu da otupe oštricu igrača (vidi pod Luković). Kataija mora da menja kvalitetan strani fudbaler.

 

Ali ako dodje ovaj Fibel, onda vec imamo petoricu stranaca: njega, Donalda, Le Taleka, Ibanjeza i Huga. Poslednja dvojica ce mozda otici, ali koje su domace opcije na tim pozicijama? Pavlovic i Djurdjevic, odnosno Tosic (jos neko?). Verovatno ce mnogo zavisiti od toga kog domaceg igraca uspemo da dovedemo, na ostalim pozicijama ce stranci.

Link to comment

Ibanjez je Hrvat. Spada pod onih +2 a prica se da ce i Zvezda i Partizan traziti povecanje broja stranaca a sa bratom Kokijem sve moze.

Edited by katamaran
Link to comment

Fibel je izgleda vrlo blizu. Ako dođe on- sumnjam da će dovoditi još nekog štofera.

Pretpostavljam da će juriti Stojkovića i Pavlovića iz Čuke, ili makar jednog od njih; ne verujem da će Čuka puštati Pavlovića, Stojkaru hoće. Desni bek i špic kom.1 nam svakako trebaju.

Verujem da će pojuriti i nekog klasičnog veznjaka- pleja i obavezno krilo/polu špic. 1 najbolji mladi CG igrač nam takođe ne gine.

Izgleda da produžavaju Supića na poziciji ne znam čega, valja se zahvaliti Peharu, Cvetku, makar jednom od hrastova iz špica. Ristića će Terza iskusno utopiti negde, a ove ostale kad se vidi koji nam bude domet u Evropi.

Link to comment

Teška posla da mi možemo da iskopamo nekog Plavšića u domaćoj ligi. Evropa nam je sve mlade igrače odnela u prethodna dva prelazna roka. Ima tu interesantnih igrača koji mogu da ubrzano napreduju, ali bi ih sigurno u tome usporilo klupiranje u Zvezdi. Doduše, ako dovoljno napreduju, sledećeg leta će već biti prekasno.

 

Nisam za Boška Jankovića iz dva razloga. Prvi je taj što bi morali da mu damo ugovor kakav ima Luković, a pitanje je da li on to može da isporuči. Takođe, oslanjati se na njega kao neku zamenu za Kataija je neodgovorno, jer retko ko je njega gledao ove sezone, a silne povrede i manjak utakmica mogu da otupe oštricu igrača (vidi pod Luković). Kataija mora da menja kvalitetan strani fudbaler.

 

Ne dopadaju mi se imena koja se provlače, a ni insistiranje na dovođenju veznog fudbalera koji treba da zameni Grujića. Ako nešto ne treba da diramo, to je vezni red. LeTallec, Donald, Ristić, Plavšić i Babunski, a očigledno i da računaju na Račića. Sasvim dovoljno za celu sezonu, pa čak i za igranje na tri fronta, jer niko tu nije ozbiljan kandidat za prodaju.

 

Đurđević kao neko koga moramo da povratimo u život nije loša opcija, pogotovo ako se on ne smatra prvim špicem ili makar ne ove sezone, već rezervom. Tošić je nerealna opcija i pominjali su novinari par krilnih opcija koje mogu biti zanimljive, pogotovo onaj Kostarikanac iz Dnjepra. To je sve što mi se dopalo, a pominjalo se kroz novine.

 

     Brojčano da, ali je kvalitet upitan i tu mislim isključivo na ofanzivni kvalitet. Plavšić jeste nagovestio nešto bitno, ali je i dramatično posustao na proleće, od 10 asistencija, od polovine decembra je imao samo 2, o golu i da ne pričamo. Imam utisak da su ga ozbiljnije shvatili. Babunski je pokazao impresivnu tehniku koju nije praktično primenio. Ali, ok, treba imati strpljenja za njih. Ristić...bah. O Račiću je do sezone 2017/18 neozbiljno raspravljati. Na mestu Grujića iz ove polusezone nam treba, uz štopera, najozbiljnije pojačanje. Neko kao Evandro do povrede na JNA ili recimo, kao Hleb iz duela sa Partizanom.

Link to comment

Fibel je izgleda vrlo blizu. Ako dođe on- sumnjam da će dovoditi još nekog štofera.

Pretpostavljam da će juriti Stojkovića i Pavlovića iz Čuke, ili makar jednog od njih; ne verujem da će Čuka puštati Pavlovića, Stojkaru hoće. Desni bek i špic kom.1 nam svakako trebaju.

Verujem da će pojuriti i nekog klasičnog veznjaka- pleja i obavezno krilo/polu špic. 1 najbolji mladi CG igrač nam takođe ne gine..

Ја бих прије Павловића него Стојковића. Ако Петко иде, онда нам је Стојковић потребан, мада не видим да је неки напредак у односу на Петка.

Најталентованији црногорски млади играчи сада скрећу на Аутокомоанди према Хумској. Пуковник Јаро™ је сад Гмазурин шеф обезбјеђења.

Link to comment

Ја бих прије Павловића него Стојковића

Plus beskonacno. Pavlovic me se bas dojmio a Stojkovic mi je krajnje antipatican.

Link to comment

Meni je do jaja što posle toliko guslanja o do sad neviđenoj ozbiljnosti u skautingu i planiraju pojačanja na najkritičnoj poziciji dovodimo igrača za kojeg smo čuli pre 3 dana kad ga je donald spomenuo u intervjuu :D

 

Nemam pojma kakav je igrač, just sayin

Link to comment

btw Novosti neki dan pomenuse nekog iz Rasinga. Ako je verovati tm onaj jedva da je video terena u karijeri.

 

edit:

 

Pored Fibela, sportski sektor je skenirao više kvalitetnih defanzivaca. Direktor Zvezdan Terzić je posmatrao Portugalca Miguela Vitora, veoma dobrog igrača PAOK-a. Crveno-beli su i dalje u igri, ali igrač je trenutno mnogo bliži Turskoj. Argentinac Kabral (Rasing) takođe je ozbiljno razmatran, ali na "Marakani" niko ne krije da bi Duško Tošić (Bešiktaš) bio bingo, a s njim se tu negde krug i zatvara kad su centralni bekovi u pitanju.

 

http://www.transfermarkt.com/yonathan-cabral/leistungsdaten/spieler/318819

 

mada sad vidim po wiki da izgleda ima 40 utakmica i jedan gol

 

https://es.wikipedia.org/wiki/Yonathan_Cabral

 

Edited by katamaran
Link to comment

Meni je do jaja što posle toliko guslanja o do sad neviđenoj ozbiljnosti u skautingu i planiraju pojačanja na najkritičnoj poziciji dovodimo igrača za kojeg smo čuli pre 3 dana kad ga je donald spomenuo u intervjuu :D

 

Nemam pojma kakav je igrač, just sayin

 

Grof se vec popishao po toj "ozbiljnosti u skautingu" i objasnio kako su dovodjeni igraci otkad je on u klubu. Doduse, ovaj je pracen vec neko vreme i pre nego sto ga je Mich pomenuo, nije ga pominjao bezveze. Inace je dobar igrac u pitanju ali postoji upitnik kod zdravlja, u vec dva ozbiljna kluba nije prolazio lekarske preglede.

Link to comment

A dobro, jasno da malo karikiram pošto znamo da terza ima celu mordoviju na speed dialu. A i ne sumnjam ja u donaldov skauting. :)
Samo koja 2 ozbiljna kluba i kakve su povrede u pitanju ako te ne mrzi

 

I kad sam već tu da pozdravim dolazak brata kiwija, koji će se pokazati kao nenadani stub naše izmučene odbrane :Hail:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...