Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Da li je prethodna sezona bila na neki način uspešna otkriće nam sezona pred nama. Naizgled, većina stvari nije funkcionisala. To se pre svega odnosi na teren koji je ogledalo rada kluba. Tim je izgurao sezonu sa jednim trenerom koji tek počinje karijeru, pre svega zbog toga što je bio podoban za budžet kluba. Da se pokazao kao dobra opcija, lako bi se zadržao. Lalatović se nije prezentovao ni kao trener ni kao taktičar, a poprilično nas je brukao po medijima. Jović je donekle lepo rekao pre neki dan (doduše između redova) da nije baš on uterao „bar deset miliona“ (ostaje da se vidi da li će klub, kada i koliko zaraditi) forsiranjem mladih, već da su na terenu realno najbolji igrači bili mlađi momci (Ristić, Rajković i Jović). Koliko god se on koprcao u medijima kako je stavljem pred svršen čin da forsira mlade igrače i tako se nema fokus na titulu, Lalatović ne bi ni jednog od mladih igrača forsirao da je imao uspeha sa starterima. Kada se pogleda početak sezone, imali smo problem sa licenciranjem, dobar broj mladih igrača je zbog toga dobio šansu i iskoristio. Nakon zimskih priprema i pojačanja, Lalatović je cele pripreme uigravao jedan sastav koji odigrao patetičan meč u Nišu, bez i jednog mladog igrača u polju kao starterom.

 

Prilično su skresane plate igračima, koji i dalje ne primaju redovno plate, ali makar nam igrači ne beže tokom sezone. Produžen je ugovor sa Gaspromom, što je krucijalan finansijski potez sezone, vratili smo se u evropska takmičenja. Ostaje da se vidi da li je istina da smo smanjili dug kluba kako kaže Terzić. Omladinska škola je nakon sušnih godina dala nekoliko vrlo interesantnih igrača, a kao što smo videli na turniru u Bjeljini biće još onih koji će da kucaju na vrata prvog tima u narednim godinama. Potpisani su novi ugovori sa momcima koji su u prvom timu, što bi trebalo da je znak da postoji nešto zdravo u klubu. Dovoljno je reći da su nama iz Ristićeve generacije 95’ pobegla tri igrača koja su članovi omladinske selekcije (Maksimović, Simić i Janković), a da ne nabrajam druge starije generacije. S druge strane transferi su bili blagi užas. Luković koji je doveden zimus kao kapitalno pojačanje se povredio. Avramovski i Mbodj se mogu nazvati projektima za budućnost, Kahriman je korektan back-up. Možda bi mogao Kataija nazvati opravdanim rizikom, eventualno Parkera. Ostatak su bili promašaji i pre nego što su stigli. Naravno, možda se neko neće složiti sa ovom konstatacijom potpuno.

 

Odnos sa FSS je bio očekivano loš i još smo u fazi pripreme rata, sa naznakom da se ipak nešto može uskoro promeniti (nestalo Toletu novca za potplaćivanje glasača, ipak je morao negde da se kvalifikuje sem što se isključivo bavi ugrađivanjem u transfere igrača i nameštanjem tendera). Kao posledicu toga imamo prilično loše suđenje na dobrom broju mečeva, pogotovo kada gostujemo. Kako god, ovaj rat sa FSS koji mi predvodimo je daleko od gotovog i vrlo brzo očekujem da i Tole povuče kontra potez. UEFA nam sređuje osvetljenje na stadionu, koji je još više oronuo i promenio je ime.

 

Prilično je splasnula atmosfera oko kluba među navijačima nakon osvojene titule u sezoni 2013/14, za koju slobodno mogu da kažem da je legendarna, jer je to trofej koji je najteže osvojen u istoriji kluba, u potpuno neljudskim uslovima. Takav rasplet je bio očekivan, pogotovo nakon izbacivanje iz Evrope, ali i pored mnogo lošeg fudbala, ponudila je Zvezda mlade talentovane igrače, ako ništa drugo. Nadam se da će se ovo promeniti u novoj sezoni.

 

Sezona ispred nas će ponuditi odgovore na silna pitanja, možda čak i predsezona, koju skoro da i nemamo. Prvi meč u sezoni je za nešto više od mesec dana. Nadam se da neće biti prodaje mladih igrača ili makar ne masovne prodaje. Naravno, to će umnogome zavisiti od uspeha omladinske i U-21 repke i toga kako nam igrači tamo odigraju. Opet, ako ne prodamo mlade igrače nemamo koga da prodamo, a samim tim niti kako da finansiramo sezonu.

 

Trenutno smo u procesu tražnje sportskog direktora (odbili nas Jugović i Stošić, pa Mrkela postaje primarna opcija), a on i naravno Terzić će morati vrlo brzo da nađu trenera. Iz perspektive današnjeg dana, otpadaju varijante trenera stranca i trenera početnika, pa ćemo očigledno probati sa nekim domaćim „dokazanim“ stručnjakom, od kojih se diže kosa na glavi. Filipović, Kosanović, Pižon... Rajevac kojim nisam oduševljen ispada kao najbolje rešenje. Bilo bi lepo kada bi uboli neku mešavinu Prosinečkog i Stojanovića. Kada imaš dobrog trenera dobar deo posla si uradio.

 

Za divno čudo, ne treba nam kamion ulaznih transfera ovog leta, gledajući da svi talentovani igrači ostaju, naravno. Ništa na golu ne treba menjati, čak je i Borjan dobra opcija ako Rajkovića prodamo. Pavićeviću valjda ističe ugovor, a i da mu ne ističe, ja bi da se mi njega otarasimo, ova druga sezona mu je bila baš slaba. Luković će preuzeti tu ulogu lidera u odbrani i pouzdam se u tri mlada štopera, koji bi trebalo da  izguraju prvu polusezonu – Jovanović, Stojanović i Mbodj. Novaku Martinoviću konačno ističe ugovore (redovno trenira sa prvim timom), ali imam utisak da će da nas opasno zakolje već na zimu, jer ga verovatno ništa nismo plaćali. Ne bi bilo loše da nekako uspemo da prodamo Lazića. Petković se vratio iz povrede, biće kapiten U-21 repke na EP – nadam se da ostaje. Podrška će mu biti Marko Mijailović (97’), Mićkov mlađi brat. Cvetkovića da Lalatović povede sa sobom. Levo najavljuju pozajmljivanje Rodića i to možda ne bi bio loš potez, ja ga se iz OFK sećam kao vrlo dobrog potencijala (uostalom nije ga Zenit kupio bez razloga). Anđelković je uspeo da razočara, a nije da su navijači imali visoka očekivanja. Čak i mučeni Đorđević mi se čini kao korisnija opcija od njega za podršku Rodiću ako dođe. Mogao bi Noj da džentlmenski raskine ugovor. Ugovor ističe i Nikoli Mijailoviću.

 

Grujić, Ristić i Avramovski bi trebali da predvode trojku veznjaka koji bi trebali da igraju za nas i naredne godine. Kažu da je Krunić konačno Zvezdin, što ostavlja prostor za još dva igrača u vezi. Nadao sam se da će Katai da bude jedan od te dvojice, ali znajući da mnogo voli novac, pre će igrati negde drugde. Pominje se Ivanić iz Vojvodine, meni se čini nerealno. Možda i još bitnije trebalo bi dovesti kvalitetnog defanzivnog veznog igrača, koji bi mogao da odigrava ono što Grujić nije sposoban u ovom trenutku – igrač sličan Mijailoviću (može i on, ako na njega ne računa Kayseri). Kovačević ide na EP sa nadom da će naći neki angažman, šta god Zvezda uzme, super. Bosančića i Stojanovića ne bi zadržavao, a ni Savićevića, mada su ljudi prilično bolećivi prema njemu.

 

Najveći krater je na krilima. Lazović je otišao, Parker nije ni krilo ni centarfor, a uskoro ni igrač Zvezde, Gavrić je pred ispisnicom. Nemamo ni jedno krilo. Jovović je došao iz Sutjeske i trenira sa timom par meseci, valjda će potpisati ugovor. Pominju se Gaćinović (Vojvodina) i Plavšić (Spartak) koji ne bi bili loše opcije, čak naprotiv odlične. Ako bi na neku poziciju i gađali nekog nadam se dobrog stranca, krilo bi bila idealna pozicija.

 

Jović je prvi centarfor tima, Orlandić može da bude pomoć za bunar i ništa više. Vraćaju nam se Despotović i Onyilo sa pozajmica. Ni jedan nije impresionirao dok je igrao za nas, Despotović pogotovo. Ako ništa drugo Onyilo se pokazao na Kipru, nije isključeno da nam neko nešto ponudi za njega. Možda ne bi bilo loše naći nekog back-up centarfora, jer mi Jović deluje tanko sa zdravljem, a Orlandić sa znanjem.

 

U maju 2016. zatvaramo topic sa: „Svuda grmi okolo...“

 

 

Link to comment
  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

Ајд па нека је са срећом. Дупла круна и групна фаза ЛЕ.

Све зависи од избора тренера. То је код нас важније од рада управе и играча који ће доћи. Са пристојним тренером и осредњи играчи изгледају боље.

Link to comment

Aj pa da docekamo avgust u Evropi

 

Makar imamo veliki prostor za manevar posto je Prsluk "uterao" 10 milki u klub

Link to comment

to je najjaca teorija, ja sad idem a vama ostavljam 10kk; koji, doduse, postoje samo u mojoj glavi  :kralj:

 

Pozitivno je što je i budući coach usvojio Lalatarinu terminologiju...

 

"U tom smislu, kada je reč o radu sa mladim igračima, imam velikog iskustva. Stvarao sam ekipe i fudbalere i u Srbiji i u Portugaliji, mnogo mladih igrača je napravilo karijere posle rada sa mnom. U Crvenoj zvezdi tu su bili Vlada Stojković, Lune Luković, Nemanja Vidić, Dule Basta, Bole Janković, Dragan Mrđa, Marko Perović... Svi su napravili karijere, a i klub je na njima lepo zaradio", prisetio se popularni File perioda između 2001. i 2003. godine, kada je Crvenoj zvezdi doneo Kup.

Link to comment

Nista so i pogaca?!

Ocekujem opet 10+odlazaka i 10+dolazaka s tim sto ce ovaj put doci novi i SD i trener, a to ce najvise odrediti nase rezultate.

Link to comment

Шта је конкретан разлог за одбијање Звездине понуде?

– Разговарао сам са супругом и она нема намеру да се пресели из Севиље у Београд. Из тих разлога нисам могао да прихватим позив. Жао ми је, код мене је постојала велика жеља да се вратим јер сам у Звезди дуго „сисао млеко”, играо у многим генерацијама.

 

:Hail:

Link to comment

"Zvali su ga nekoliko puta i uvijek je odgovor bio kratak, glasan i jasan NE! Slično je bilo i sada nakon što su još jednu sezonu bacili lavovima, a ON završio još jednu rusku misiju. Ipak, jedan poziv je promijenio sve Miodrag Božović Grof blizu je dogovora sa Crvenom zvezdom nakon razgovora sa Aleksandrom Vučićem premijerom Srbije, inače, uticajnim navijačem crveno-bijelih, saznaju Dnevne novine."

 

https://www.youtube.com/watch?v=FvKORBTDam8

Link to comment

Alal vera, alal vera.

 

Covek juce resio zvezdu, danas albaniju, a sutra, ko zna, mozda se siriji i iraku smesi miri stabilnost...

Edited by Bright Billy
Link to comment
"Ne, hvala. Sada, u ovom trenutku ne, u budućnosti, nekada, možda...". Ovako je Miodrag "Grof" Božović odgovorio na ponudu čelnika Crvene zvezde da sedne na klupu prvog tima u vrlo teškom trenutku za beogradski klub. 

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...