Jump to content
IGNORED

Relatos Salvajes (2014)


katamaran

Recommended Posts

3orge, nemoj se ljutiti i ignoriši ako ti je smaranje, ali zaista bi bilo lepo da gomila postova o filmu Relatos salvajes (2014) napisana ovde bude prebačena na posebni topic o ovom argentinskom delu. Lično ga još nisam gledao, ali već sada se može reći da je to postao jedan od najpominjanijih filmova ovde u poslednje vreme.

 

i novitet koji mi se posebno dopao 

 

http://www.imdb.com/title/tt3011894/?ref_=nm_flmg_act_5

 

Hvala i ako ne uradiš!

 

uradio.

Edited by 3opge
Link to comment

I meni zalicio na Bure baruta. Recimo scena sa Mikijem Manojlovicem i Draganom Jovanovicem ima svoj pandan u ovom filmu (poslednja scena, zapravo i kadar, jedne od prica). Odlican film je Relatos salvajes, pocev vec od same spice (bas jebitacna), originalnog soundtracka, preko price do glume. 

Link to comment

Opravdano je spominjan, odlican film! Meni mozda i najbolji omnibus ikada.

 

+1

 

 ne treba biti isključiv, međutim, evo ni ja ne mogu da se setim da li sam gledao bolji od ovoga.. 

Link to comment

Na drugo gledanje, Night on Earth me smorio.

Pominjanje Bureta baruta ima smisla, i meni je koncept slican.

 

 

Odlican crni humor. No, valja imati na umu da frustracija i bes dominiraju argentinskim filmom, kao i jos uvek jako zivo secanje na diktaturu. 

 

Film je, kako kaze moja zena, i vrlo latinoamericki u smislu odnosa medju klasama (nesto sto nije zajednicko sa Buretom baruta), plus nesto sto jeste prikrivena nasilje, frustracija i samounistenje.

 

Nije to samo film o osveti kao zajednickom motivu.

 

 

Preporucujem i jedan argentinski film sa slicnom temom jedne od prica:

http://www.imdb.com/title/tt1221141/

Link to comment

Uprkos tome sto vise sluzi kao teaser nego samostalna prica, Pasternak mi je najbolji deo filma, delimicno i zbog onog freeze framea na kraju. Najgora Najmanje dobra prica je ona s vozacima na usamljenom autoputu, predugo ide ka ociglednom zavrsetku. Film u celini odlicna zabava, sad mi je retroaktivno zao sto nije dobio tog Oskara.

Link to comment

Amores peros nije omnibus, to je samo film, kao npr. Pulp Fiction, sa isprepletanom i istumbanom radnjom, valjda to zovu non-linear plot.

Link to comment

kao što ni bure baruta nije omnibus, po jedan junak iz priče ulazi kao isti lik u narednu. u omnibusu bi priče trebale da budu nezavisne.

 

btw

dobar film 7/10

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Jesam ja jedini koji ovde ne uspeva da nadje pravi prevod za ovaj film. Koji god skinem ide par sekundi unapred :unsure: Na kiosku kupljena Fries mkv verzija, najprodavanija inace...

Link to comment

Kod mene radila lepo ova kombinacija:

Wild.Tales.2014.720p.WEB-DL.950MB.MkvCage
+ srpski titl za ovu verziju: [Relatos.Salvajes].2014.WEBRip.x264.HORiZON-ArtSubs

 

Link to comment

Jesam ja jedini koji ovde ne uspeva da nadje pravi prevod za ovaj film. Koji god skinem ide par sekundi unapred :unsure: Na kiosku kupljena Fries mkv verzija, najprodavanija inace...

 

Ako tokom ceog filma žuri 2 sekunde samo ga podesi da kasni 2 sekunde i biće ok. Svi plejeri imaju to da se podesi. Zeznuto je kad se fps ne slaže sa filmom mada se i to rešava.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...