Jump to content
IGNORED

Budućnost ishrane mesom


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 659
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    70

  • belch

    61

  • boshoku

    56

  • FERNOUX H

    55

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nije loše per se. Ja samo kažem da ovde pričamo o zabranama koje, da bi funkcionisale, iziskuju temeljne promene društvenog uređenja koje danas imamo. Jer upravo to i takvo uređenje stvara okvir za masovno uništavanje sveta oko nas.

ali do toga će doći ovako ili onako. kao što rekoh, način na koji se meso sada proizvodi je neodrživ.

bolje da do toga dođe svesnom aktivnošću ljudi nego da nas zatekne nespremne pa da moramo da jurimo okolo s puškama u rukama kao u zombi apokalipsi.

Link to comment

meni gugl veli, spram visine i težine, a da bi zadržao trenutnu kilažu, kak je 2 tisuće kalorija optimalno :fantom:

 

kažu toliko se proizvede, a ti jedi koliko hoćeš.

Link to comment

Još se stari Platon žalio kako su  ljudi upropastili zemljište nesavesnom sečom šuma. 

 

Ipak, jedino rešenje je u podizanju svesti ljudi. Zabrane mogu pomoći, možda, ali samo ako su takve da ljudi razumeju njihovu korist, kao što se, manje više, desilo sa zabranom cigareta. Dakle, edukacija i velika medijska kampanja.

Link to comment

oko 375 miliona ljudi u indiji ne jede meso, ili oko 30 posto čitave populacije.

U Indiji su standardi zivota i stil zivota drugaciji. Citava kultura ishrane je drugacija. Ovakvi primeri su potpuno besmisleni.
Link to comment

U Indiji su standardi zivota i stil zivota drugaciji. Citava kultura ishrane je drugacija. Ovakvi primeri su potpuno besmisleni.

dragi dječače, pa mi i govorimo o sociokulturnoj podlozi ljudske ishrane. pokušaj malo da pratiš raspravu.

Link to comment

U Indiji su standardi zivota i stil zivota drugaciji. Citava kultura ishrane je drugacija. Ovakvi primeri su potpuno besmisleni.

 

Naprotiv, to je dokaz da veliki broj ljudi vekovima uspeva da zivi bez mesa.

Sem ako ne misliš da su to nekakvi drugačiji ljudi, odnosno neljudi.

Link to comment

@boshoku

pitaj pušače u Americi i debele ljude u Kaliforniji o dometu društvenog pritiska.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

i ja sam pesimista.

Arapske metropole. Meso je u Egiptu zajeban luksuz za siromašne ljude. Jedu se žitarice, povrće, mlečni proizvodi, a meso je povremeni delikates, za neke i nedostižni san.

 

Dnevni meni siromaha u Kairu:

 

doručak - koshary (mešavina sočiva, testenina, leblebija, paradajz sosa i začina), ili neko pecivo

ručak - molokheya - biljna čorba

večera - falafel, tj njegov egipatski ekvivalent, pecivo, turšija, sveže povrće

 

kao što se vidi, pokriveni su i proteinima i ugljenim hidratima.

Ti proteini nisu isti kao proteini zivotinjskog porekla - imaju drugaciji aminokiselinski sastav. Ukidanjem mesa ili drugih namernica sa proteinima zivotinjskog porekla organizam se lisava aminokiselona koje ne moze sam da proizvede i to je vrlo opasno i stetno. Proteini biljnog porekla imaju mnogo manju biolosku iskoristljivost od ovih proteina. Ja recimo svoje dete nikada ne bih ohrabrivao da se hrani na taj nacin.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...