Jump to content
IGNORED

Budućnost ishrane mesom


Аврам Гојић

Recommended Posts

Nikakvih problema nemam sa holesterolom, HDL holesterol (dobar holesterol, koji je potreban svakom telu i koji treba biti sto veci) mi je na toj ishrani uvek bio malo iznad proseka, a LDL mi je odlican. Ljudi su needukovani pa misle da vise mesa znaci vise loseg holesterola (ako uopste i znaju razliku izmedju HDL-a i LDL-a). Kombinacija mesa i ugljenih hidrata povecava los holesterol, dok meso bez ugljenih hidrata (kao karnivorna ishrana na primer) nije ni najmanje losa po nivo holesterola u krvi, cak naprotiv (HDL).

 

Ponavljam:

 

 

Screenshot_20190414-201629.jpg.601b97b98e91a7d2eb15042550ac469f.jpg

Link to comment
  • Replies 659
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    70

  • belch

    61

  • boshoku

    56

  • FERNOUX H

    55

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 minute ago, darling said:

ti si dosao na forum da se svadjas sa jutjubom?

 

kakva ti je probava na samomesnoj ishrani? 

Ko ti je to rekao? Samo sam pomenuo jednu interesantnu cinjenicu, koja dokazuje da se 99% vegana sa dugim stazom raspada.

Odlicna. Svaki put kad sam se hranio ugljenim hidratima, secerom iz ugljenih hidrata i biljnim toksinima, isao sam mnogo u wc, imao sam gasove non stop i srao puding. Na ovoj ishrani, kao i na low-carbu, dok se telo privikavalo na prelazak sa trosenja ugljenih hidrata za energiju, na trosenje masti za energiju, svakog puta sam izmedju cetvrtog do sedmog dana ishrane imao zatvor na 2-3 dana i posle toga se vratim u normalu. Pre i posle zatvora je izmet je manji i cak i mnogo manje smrdi, zbog toga sto se telo hrani korisnijim sastojcima, tako da je i otpad manji. Skoro da nikad nemam gasove, imao sam ih samo malo samom u pocetku kada sam svakog 2. ili 3. dana uzimao po par cherry tomatoa u toku carb-cravinga.

Link to comment
2 hours ago, 3opge said:

kako regulises holesterol?

 

ja jedem dosta mesa jer mi u suprotnom pada nivo gvozdja i hemoglobina, a nemam problem sa holesterolom. imala sam ga jedno krace vrijeme, poslije godina opasnog zivljenja na masnim sirevima koji su mi omiljena hrana, ali sam to brzo korigovala smanjivanjem sirnih porcija.

Link to comment

+1 

nedeljno bar 10 mesnih obroka ( I u proseku 10-12 jaja) , lipidni status savrsen, nije to prosta jednacina..

Edited by InvisibleLight
Link to comment
10 hours ago, 3opge said:

kako regulises holesterol?

Citiram radi šlagvorta;

Posle misije u Africi nađu mi holesterol 3 puta veći od gornje granice... nekoliko meseci mučenja sa svim mogućim i nemogućim dijetama ni makac dole, došlo dotle da se piju lekovi. Naletim na staru školu doktora koji mi u prolazu reče da izbacim sve slatko, pa iako uzimam da bude posle jela. Vratilo se u normalu relativno brzo, jedem sve kao i dosada (klasična sremačka kujna sa bar dva puta dnevno mesišta, sira, mleka i sve po redu), laboratorija nikad bolja. Jebeni šećer.

Edited by desboj
Link to comment

Ја и жена пратимо како бебац у стомаку реагује кад она шта клопа. Полуди од среће, кад је у питању бифтек, јагњеће печење, пршута, сремска кобасица или пржене печурке. Потпуно је равнодушан на пилетину, већину рибе( осим бакалара), и на сав зелениш. Воли мање него месо, али ипак воли кропир и воће. Толико о томе да смо ми направљени да будемо вегуни.

Link to comment
1 hour ago, porucnik vasic said:

Ја и жена пратимо како бебац у стомаку реагује кад она шта клопа. Полуди од среће, кад је у питању бифтек, јагњеће печење, пршута, сремска кобасица или пржене печурке. Потпуно је равнодушан на пилетину, већину рибе( осим бакалара), и на сав зелениш. Воли мање него месо, али ипак воли кропир и воће. Толико о томе да смо ми направљени да будемо вегуни.

cim krenu zubi treba desni mazati slaninom. kazu babe u sremu :)

Link to comment

zanimljiva tema

 

ja onomad bila na LCHF, dobar bio holesterol ništa mu nije falilo, i smršala

 

posle batalila, navalila na sladoled, jeli se i slatkiši. otišo hol u božju mater

sad nekako opet pokušavam da izbacim uh ali mi nešto teško ide, jbg

 

mesar jesam ali ne mogu ga (meso) u nekim količinama, tačno osetim kako mi zafali zeleniš

 

jaja su zakon, ali treba gledati da su iz slobodnog uzgoja, na masti of kors :D

 

ed.

i da, prijateljica davala svom  detetu jaje pečeno na ulju i nije nikako htelo, samo pljuckalo, kaže ona, ne voli jaja

dete otiško kod babe, baba ispekla na masti, dete oduševljeno sve pojelo :D

 

 

Edited by dùda
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...