Jump to content
IGNORED

Budućnost ishrane mesom


Аврам Гојић

Recommended Posts

mislim da preterujete i gubite iz vida da je taj jelovnik pazljivo osmisljen da se u svako jelo ubace zasitne namirnice

- od kornfleksa se nesumnjivo lako kratkotrajno zasitis kad ti ono sve bucka po stomaku (ali ako si ga pojeo u pola osam, vec u pola devet ti je vreme za sledeci neki manji obrok)

- pirinac i sampinjoni su ekstra zasitni; toga najmanje mogu da pojedem od svih jela koje mogu da zamislim i to gram-po-gram; pogotovo kad je onaj sticky rice. ali od toga dobijam zgaravicu

- od tikvica se ja brzo najedem, ne znam za vas plus tu je kikiriki koji je cuven na tom polju

- feta sir i masline - sasvim ok da se utesis za veceru

Link to comment
  • Replies 659
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    70

  • belch

    61

  • boshoku

    56

  • FERNOUX H

    55

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uz svo postovanje tvog organizma, ne mozes da smatras da je ovo dovoljno kao redovna ishrana svakoj odrasloj osobi (ja bih prva posle takvog dorucka za manje od sat vremena osetila iskonsku glad (probala vise nego jednom)), te su ovakvi primeri totalno besmileni.

 

i ja bih bila gladna ali se pitam da li je taj osecaj sitosti pitanje navike. Tj da ako ne jedes tesku hranu, prestanes da povezujes sitost da tezinom u zelucu. Takodje ljudi koji jedu puno mesa (puno je u ovom slucaju tipicna ishrana evropljana i severno-amerikanaca npr) imaju drugacije preovladjujuce bakterije u crevima. Znamo da postoji uzrocna veza izmedju ishrane i bakterija, ali mozda postoji i obrnuto. 

Link to comment

Pa ja nigde nikom nisam propisivala moju ishranu, sta je vama. Trazili ste moj primer, ja sam ga dala, jedino sto on pokazuje je sta ja jedem danas. Ne sta jedem uvek. Cesto pravim sendvice za dorucak, ili pite koje jedem s jogurtom, ili omlet.

A najcesce prvo popijem kafu koja me drzi jedno sat vremena.

 

I trcim tri puta nedeljno, i vozim bajs na posao skoro svakodnevno. I dobra mi je krvna slika, i nemam problem sa nedostatkom energije.

Link to comment

@belch

verujem da ti je super ali sve ovo je u sluzbi price o ceni izbacivanja mesa, odnosno kako to nije problem - kao argumentu u objasnjavanju ljudima da se to moze i u nasim, ovakvim uslovima (na primer ljudima koji imaju nekih nelagoda oko jedenja mesa)
 

bar sam tako uhvatio nit

 

u tom kontekstu, mislim da tvoj onaj pojedinacan dnevni meni malo nesretno izgleda jer niti je jeftiniji od mesastog (sto stvara psiholoski otklon) nit izgleda zanimljivo za jesti ogromnoj vecini ljudi

Link to comment

šta je ovo wtf 

 

ed.

btw, jel' ste čuli o onim nekim kockastim govedima ?

ja jednom videla sliku i ne želim tako nešto ponovo da doživim

Edited by dùda
Link to comment

bez problema bih moga da živim od pirinča i krompira (u kombini sa sirom i nekim drugim povrćkama, tipa, čurke, soja...), al šta ću jadan kad volim meso a i nisam neki "karakter" :(

Link to comment

  

 

carski :D

 

...

 

lijepo je zalagati se za ekoloska rjesenja kroz minimalne promjene prehrambenih navika (recimo, akcija nejedenja mesa jednom nedeljno u britaniji i americi) ali je mnogo zanimljivije traziti tehnoloska i organizaciona rjesenje koja bi problem umanjila na izvoru. ovo prvo je dijelom na krilima vegetarijanske propagande koja je kao svaka druga propaganda. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...