Jump to content
IGNORED

Budućnost ishrane mesom


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ljudi poenta je u tome da li se celokupna ishrana moze organizovati na taj nacin i sprovoditi na duge staze. To da li neka pojedinacna namirnica moze nadoknaditi ovo ili ono nama nista ne znaci. Ova ishrana sto je belc postavila je siromasna nutritijentima i naravno da nece sad osetiti posledice, ali za 10 god. hoce itekako... Drugo, to sto neko sabere sve namirnice i izracuna da kostaju manje od nekog obroka sa mesom ne znaci nista - treba se uzeti u obzir i ko ima pristup takvom znanju, ko moze da kupuje takve namirnice i ko uopste zna sta je sve to. Posle toga i ko kupuje u Alonsu na Dorcolu, a ko u nekoj radnji u Borci.

Link to comment
  • Replies 659
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    70

  • belch

    61

  • boshoku

    56

  • FERNOUX H

    55

Top Posters In This Topic

Posted Images

treba se uzeti u obzir i ko ima pristup takvom znanju, ko moze da kupuje takve namirnice i ko uopste zna sta je sve to. Posle toga i ko kupuje u Alonsu na Dorcolu, a ko u nekoj radnji u Borci.

 

i konacno uvaziti realnost da je ishrana i kulturna potreba, ne samo bioloska

Link to comment

Sustanar broji cetrnaestu godinu, i bavi se fizickom aktivnoscu, zdrav je a bogami nije ni mrsav.

A i da ne zaboravimo one stotine miliona indijaca koji ne umiru od neuhranjenosti.

I ne jedem ja iste stvari svakog dana, al samo mi fali da mi dusebriznici cerece ceo jelovnik.

Link to comment

 

 

i konacno uvaziti realnost da je ishrana i kulturna potreba, ne samo bioloska

 

i uvažiti da smo svi različiti i da niko nema pravo da propisuje šta je etički a šta neetički

barem kada o ishrani govorimo

 

ako sam dobro shvatila, indira gandi nije jela ni zelene biljke (jer su one tada zapravo žive i potrebno ih je ubiti da bi ih se jelo), već samo semenke

šta bi ona mogla da kaže žderačima mladih šparoga ?  

Edited by dùda
Link to comment

indijci zive u indiji, tamo se gaje druge kulture koje ne uspevaju kod nas

 

Btw ja sam upravo iz kulturne potrebe i prestala da jedem meso.

 

moze se reci, ali ima i drugih ljudi

 

 

 

i uvažiti da smo svi različiti i da niko nema pravo da propisuje šta je etički a šta neetički

barem kada o ishrani govorimo

 

ako sam dobro shvatila, indira gandi nije jela ni zelene biljke (jer su one tada zapravo žive i potrebno ih je ubiti da bi ih se jelo), već samo semenke

šta bi ona mogla da kaže žderačima mladih šparoga ?  

 

morgana i (edit: i malkin) i ja smo razlozili vec tu etiku lepo na prethodnim stranama. znaci dogovorna kategorija, a ne propisivanje u smislu dekretovanje. to je jedna zajednicka briga o nekim stvarima ne dobro/zlo sudovi.

Edited by Krošek
Link to comment

A i da ne zaboravimo one stotine miliona indijaca koji ne umiru od neuhranjenosti.

 

Prvo, što prija i lako je izvodljivo Indijcima ne znači nužno da će prijati i biti lako izvodljivo milijardama drugih. Različite grupe ljudi se različito hrane vekovima i to ima svoj uticaj, plus što u 21. veku ishrana sve više postaje individualna kategorija i ljudi su zahvaljujući modernoj medicini i dijagnostici u mogućnosti da svoj jelovnik prave čak i prema sopstvenoj genetskoj mapi. Najbolje da ćemo sa svim tim opcijama na raspolaganju da se ravnamo prema nekom ko živi deset hiljada kilometara od nas, nekim sasvim drugim životom u sasvim drugačijem okruženju.

 

Drugo, poenta ishrane (i života) savremenog čoveka nije da izbegne smrt od neuhranjenosti. Hedonizam nije krivično delo.

Link to comment

Prvo, što prija i lako je izvodljivo Indijcima ne znači nužno da će prijati i biti lako izvodljivo milijardama drugih. Različite grupe ljudi se različito hrane vekovima i to ima svoj uticaj, plus što u 21. veku ishrana sve više postaje individualna kategorija i ljudi su zahvaljujući modernoj medicini i dijagnostici u mogućnosti da svoj jelovnik prave čak i prema sopstvenoj genetskoj mapi. Najbolje da ćemo sa svim tim opcijama na raspolaganju da se ravnamo prema nekom ko živi deset hiljada kilometara od nas, nekim sasvim drugim životom u sasvim drugačijem okruženju.

 

Drugo, poenta ishrane (i života) savremenog čoveka nije da izbegne smrt od neuhranjenosti. Hedonizam nije krivično delo.

Ovo prvo sam rekao jos pri pocetku rasprave.

 

A ovo drugo je jako bitno i pokazuje jedan jako reakcionaran stav koji se krije ispod vegetarijanstva.

 

edit: izvinjavam se za dupli post

Edited by FERNOUX H
Link to comment

morgana i (edit: i malkin) i ja smo razlozili vec tu etiku lepo na prethodnim stranama. znaci dogovorna kategorija, a ne propisivanje u smislu dekretovanje. to je jedna zajednicka briga o nekim stvarima ne dobro/zlo sudovi.

izvinjavam se, nisam stigla sve da ispratim, 

potpuno se slažem sa ovim ''dogovorno'' i ''zajednička briga''

Link to comment

Kakve?

 

postovanje svinja kao najinteligentnijih zivotinja i svastozdera, po cemu su najslicnije coveku. na neki nacin ishrana svinjama je kanibalizam

Link to comment

pa ja to ne radim. 

evo, današnji meni - doručak mleko i kornfleks, ručak rižoto sa pečurkama, tikvicama i kikirikijem. večera verovatno salata od maslina, paradajza, crvenog luka i nekog sira.

sveukupno manje od 500 dinara.

plus jagode za užinu

 

Uz svo postovanje tvog organizma, ne mozes da smatras da je ovo dovoljno kao redovna ishrana svakoj odrasloj osobi (ja bih prva posle takvog dorucka za manje od sat vremena osetila iskonsku glad (probala vise nego jednom)), te su ovakvi primeri totalno besmileni.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...