Jump to content
IGNORED

Budućnost ishrane mesom


Аврам Гојић

Recommended Posts

naravno da mi ne pada na pamet da se ubeđujem, izvoli probaj pa me demant

Nema sta da te demantujem. Meni to nije dovoljno. Najveci bi problem bilo prepodne. Na poslu sam i trosim se dosta

Link to comment
  • Replies 659
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    70

  • belch

    61

  • boshoku

    56

  • FERNOUX H

    55

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni se čini da i u mesnoj i u nemesnoj varijanti prvenstveno kvalitet namirnica diktira cenu a ne izbor meso vs. povrće.

 

Ako se jede industrijska piletina ili mleveno meso iz rinfuza™ to je svakako jeftinije od avokada, organik muslija, oraha, organik maslina itd.

 

Ali ako se jedu kvalitetan biftek, organik ćuretina i brancin, to već menja stvar. Opet, nemesna varijanta može da počiva na paradajzu, paprici i grašku a isto tako može i na sojinom mleku (3-4 puta skupljem od običnog), kokosovom kremu, ekstra devičanskom maslinovom ulju, egzotičnom voću i povrću, retkim pečurkama, brašnu od heljde itd itd. Pa još ako ubacimo i bezglutenski momenat odoše troškovi ishrane u nebesa. Mislim, sve može da se uradi skupo ili jeftino, stvar je afiniteta i realnih mogućnosti.

Link to comment

demantovao ultrapasticni evo ja izveo racunicu i malo je hiperbolisao kolicinu, ali samo za nekih 30%

 

to moze neko od 45 kila, mada kornfleks i mleko je jedan bezvezan dorucak

Link to comment

pocni sa recimo 400g kvalitetnog mesa dnevno, plus koje belance i mleko, rasporedjeno na 5 obroka i sasvim ti je dovoljno.

Ja i jesam bas tako poceo ;) i meni to moze da bude dovoljno. Ali nekome ko je veci ne moze. Tako da, zavisi od kilaze.
Link to comment

Ali ako se jedu kvalitetan biftek, organik ćuretina i brancin, to već menja stvar. Opet, nemesna varijanta može da počiva na paradajzu, paprici i grašku a isto tako može i na sojinom mleku (3-4 puta skupljem od običnog), kokosovom kremu, ekstra devičanskom maslinovom ulju, egzotičnom voću i povrću, retkim pečurkama, brašnu od heljde itd itd. Pa još ako ubacimo i bezglutenski momenat odoše troškovi ishrane u nebesa. Mislim, sve može da se uradi skupo ili jeftino, stvar je afiniteta i realnih mogućnosti.

 

odes u srpsku domacinsku mesaru zbratimis se s njima i ima da ti seku crvene krvave sveze pravo sa svinje snicle i nema kvaliteta veceg od toga. to je kraj. malo prosaras kravom i dobar si. piletina samo u supu

Link to comment

Meni se čini da i u mesnoj i u nemesnoj varijanti prvenstveno kvalitet namirnica diktira cenu a ne izbor meso vs. povrće.

 

Ako se jede industrijska piletina ili mleveno meso iz rinfuza™ to je svakako jeftinije od avokada, organik muslija, oraha, organik maslina itd.

 

Ali ako se jedu kvalitetan biftek, organik ćuretina i brancin, to već menja stvar. Opet, nemesna varijanta može da počiva na paradajzu, paprici i grašku a isto tako može i na sojinom mleku (3-4 puta skupljem od običnog), kokosovom kremu, ekstra devičanskom maslinovom ulju, egzotičnom voću i povrću, retkim pečurkama, brašnu od heljde itd itd. Pa još ako ubacimo i bezglutenski momenat odoše troškovi ishrane u nebesa. Mislim, sve može da se uradi skupo ili jeftino, stvar je afiniteta i realnih mogućnosti.

ne moramo ni ici do organske hrane, ako odbacimo svu hranu zivotinjskog porijekla jelovnik je nuzno skuplji

Link to comment

to moze neko od 45 kila, mada kornfleks i mleko je jedan bezvezan dorucak

 

Super su cerealije za doručak, jedini je problem što ako samo njih pojedem u pola osam ujutru u 11-11.30 ne znam kako se zovem od gladi.

Edited by MancMellow
Link to comment

+1

 

dok jajo i slanina predstavljaju dorucak poslije koga mogu da budem vegetarijanac do uvece

:lolol:

 

tvoji postovi na ovom topiku su sjajni, a sada još i duhoviti

:thumbsup:

Link to comment

a pa pre ručka ubaciš užinu, bananu, jabuku, jagodu, i u 2 - 3 ručak 

 

od ovoga jedino banan vadi stvar, posto od jabukoa postajem jos gladniji, a jagode resavaju možda jedan problem, a stvaraju drugi :D

 

A kad kažem banana - mislim 2 banane. Možda.

 

Jbg, ne vredi, može to, ali ako prihvatim kao dijetu i onda da vidimo. Ali to onda moraju da budu specifični ostali uslovi života, što nekad nije moguće (na primer sad)

Link to comment

ja nazalost ne mogu, a ne kazem da je to opsti slucaj. lose podnosim ugljene hidrate, ako ih uzmem na prazan stomak secer mi mjerljivo padne.

 

dudo, hvala :D

Link to comment

ne bi bilo neuporedivo manje zivotinja a u igri bi ostale krave koje su ekoloski najzajebanije jer jedu, pasu i prde ekstenzivnije od ostalih

ako supstituisemo meso mlijekom i jajima, racunica ne ide u korist prirode.

ne da sam na strani prirode ovdje, vec i same preferencije su mi dovoljan razlog da se iz nje zahvati.

 

jeste sve, ali to i jeste prikazano non-final solution nego middle of the road varijanta :)

kolektivno fleksitarijanstvo bi toliko smanjilo ekoloski futprint koliko bi se manje mesa jelo minus koliko bi se vise jaja i mleka trosilo

a to jeste dosta

ali...

onda bi naravno isla state sponsored propagandna inicijativa protiv jaja i mleka, pa onda nesto sesnaesto

...samo dok su ljudi podlozni da im se "kultura inovira" od strane marionetskih superstar "cutting edge consumera"

lazna svest je cudo jedno

Link to comment

ne moramo ni ici do organske hrane, ako odbacimo svu hranu zivotinjskog porijekla jelovnik je nuzno skuplji

 

Slažem se skroz. 100% neživotinjska™ ishrana ili košta znatno više nego što velika većina čovečanstva može da plati ili se svodi na ono preživljavanje kao u Egiptu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...