Jump to content
IGNORED

Budućnost ishrane mesom


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 659
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    70

  • belch

    61

  • boshoku

    56

  • FERNOUX H

    55

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa ja to ne radim. 

evo, današnji meni - doručak mleko i kornfleks, ručak rižoto sa pečurkama, tikvicama i kikirikijem. večera verovatno salata od maslina, paradajza, crvenog luka i nekog sira.

sveukupno manje od 500 dinara.

plus jagode za užinu

 

nije lose, tako i ja cesto

ali 500 din dnevno...mozda ce zvucati kao sok ali to je dosta novaca za jednu osobu

30x500 = 15000din :)

Link to comment

ovo je za dve osobe

 

250 din po osobi, to je super.

 

ali od ovih namirnica...to onda ispadne malo hrane po mojoj racunici.

da bi se ja najeo od toga upravo bih i morao 500din da potrosim, pa sam posao od toga da je za jednu osobu. inace ja ne jedem puno.

Link to comment

da, ja sam crkla još pre dve godine

e, a kad si pocela, da li si imala period prilagodjavanja da si bila gladna? ili barem da ti je bilo neobicno sto ne osecas tezinu u zelucu ili bilo sta takvo?

Link to comment

ako govorimo o odrzivosti, zasto u pricu uopste ukljucujemo samo meso a ne mlijeko i jaja? u oba slucaja zivotinje se hrane necim i zauzimaju neki prostor pri tom u drugom dajuci manje hrane.

 

nisu to iste zivotinje sto daju meso i mleko/jaja. kad bi eliminisao ove mesne, ostale bi druge ali bi ukupno naravno imao neuporedivo manje zivotinja u opticaju

Link to comment

Deci mleka, saka kornfleksa, saka pirinca, 5 kikirikija, 3 pecurke, pola tikvice, 5 maslinke, jedan paradajz, 1 glavica luka, mrvica sira i 4 jagode.

 

Mozda moze da bude 250 din

Link to comment

Deci mleka, saka kornfleksa, saka pirinca, 5 kikirikija, 3 pecurke, pola tikvice, 5 maslinke, jedan paradajz, 1 glavica luka, mrvica sira i 4 jagode.

 

Mozda moze da bude 250 din

 

pa to

Link to comment

Deci mleka, saka kornfleksa, saka pirinca, 5 kikirikija, 3 pecurke, pola tikvice, 5 maslinke, jedan paradajz, 1 glavica luka, mrvica sira i 4 jagode.

 

Mozda moze da bude 250 din

naravno da mi ne pada na pamet da se ubeđujem, izvoli probaj pa me demantuj

mislim, ajde vi vaše jelovnike na sunce pa da pravimo troškometriju :isuse:

 

@rajka

nisam ja jela puno mesa ni kad sam ga jela, tako da tranziciju nisam ni osetila, osim što sam morala da čitam više recepata

Edited by belch
Link to comment

nisu to iste zivotinje sto daju meso i mleko/jaja. kad bi eliminisao ove mesne, ostale bi druge ali bi ukupno naravno imao neuporedivo manje zivotinja u opticaju

ne bi bilo neuporedivo manje zivotinja a u igri bi ostale krave koje su ekoloski najzajebanije jer jedu, pasu i prde ekstenzivnije od ostalih

ako supstituisemo meso mlijekom i jajima, racunica ne ide u korist prirode.

ne da sam na strani prirode ovdje, vec i same preferencije su mi dovoljan razlog da se iz nje zahvati.

Edited by morgana
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...