Jump to content
IGNORED

Budućnost ishrane mesom


Аврам Гојић

Recommended Posts

ja iskreno sumnjam da bi akvakultura velikog obima bila uopšte ekonomski vijabilna u uslovima teškog poremećaja ekosistema, pošto i gajene ribe zavise od okeanskog lanca ishrane. i sada je uzgoj ribe skuplji od uzgoja stoke, a gajene ribe hrane se ostacima obradjene ribe.

 

Imao sam predosećaj da će biti nešto u tom fazonu... Ništa onda, uživajmo dok traje i molimo se bogovima da će nas tehnologija nekako izvaditi, inače neće da valja.

Link to comment
  • Replies 659
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    70

  • belch

    61

  • boshoku

    56

  • FERNOUX H

    55

Top Posters In This Topic

Posted Images

мени је само бизарна количина хејта коју ловци добијају због убијања животиња у њиховом природном окружењу, док је куповина меса у супермаркетима ок иако то месо долази од животиња које су живеле у одвратним условима често ускраћене и за сунчеву светлост да се не би много кретале

meni je bizarna kolicina ljubavi prema ubijanju zivih stvorova iskljucivo zarad zabave

Edited by ToniAdams
Link to comment

Ima jedno stanovište koje kaže da mlevene životinje iz supermarketa nikada ne bi ni postojale da nema ljudi koji se njima hrane. Rode se u boksu, požive nešto malo u boksu i skončaju u boksu jer su njihovi proteini potrebni savremenom čoveku.

 

не знам за друге, али ја бих радије да никад нисам био рођен него да живот проведем у таквим условима...

 

meni je bizarna kolicina ljubavi prema ubijanju zivih stvorova iskljucivo zarad zabave

а зарад исхране?

Edited by Dionysos
Link to comment

menije bizarna kolicina ljubavi prema ubijanju zivih stvorova zarad iskljucivo zabave

 

daj bar jedan kvot gde je neko hvalio i sa ljubavlju govorio o ubijanju životinja

Link to comment

а зарад исхране?

 

za mene je to u redu. ne vidim razliku izmedju jedenja zivotinje koju si sam ubio i one koju je ubio neko drugi. cak je ovo prvo postenije.

 

 

daj bar jedan kvot gde je neko hvalio i sa ljubavlju govorio o ubijanju životinja

bice da si nesto pogresno skapirao, cim ovo trazis. procitaj sve ponovo.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Ima jedno stanovište koje kaže da mlevene životinje iz supermarketa nikada ne bi ni postojale da nema ljudi koji se njima hrane. Rode se u boksu, požive nešto malo u boksu i skončaju u boksu jer su njihovi proteini potrebni savremenom čoveku. Sa druge strane, divlje životinje koje lovačke ekipice satiru iz čiste zabave koristeći usput jeftine izgovore tipa "kontrola populacije" postoje nezavisno od potreba savremenog čoveka. Čoveku su njihovi proteini bili potrebni dok nije ovladao domaćim životinjama. Od tog trenutka je potreba za ubijanjem divljih životinja u stalnom padu a danas je bliže nuli neko ikada i nastaviće da se približava nuli.

 

Well, nijedna domaća životinja ne bi postojala da nije čoveka. Sve smo ih stvorili genetskim inžinjeringom koji je započet još pre desetak hiljada godina.

Link to comment

daj bar jedan kvot gde je neko hvalio i sa ljubavlju govorio o ubijanju životinja

ima podosta ribolovaca ovde, ali ribe nisu životinje i vole kad im zariješ metal u usta...

Link to comment

Imao sam predosećaj da će biti nešto u tom fazonu... Ništa onda, uživajmo dok traje i molimo se bogovima da će nas tehnologija nekako izvaditi, inače neće da valja.

jes, sedimo mirno i ne radimo ništa

stvari su takve kakve su same od sebe

mi tu ne možemo ništa

 

kada bi se prestalo sa fabričkom proizvodnjom mesa, kada bi se jele samo životinje uzgajane na farmama na starinski način, niko ne bi umro od gladi. ljudi bi jeli manje mesa, ali to bi za njih bilo dobro. a bilo bi više hrane za ceo svet.

čovek nikad u svojoj istoriji nije jeo ovoliko mesa koliko jede sad. a nije mu uopšte potrebno u ovolikoj količini, nego je, upravo suprotno, štetno za njega. 

Link to comment

jes, sedimo mirno i ne radimo ništa

stvari su takve kakve su same od sebe

mi tu ne možemo ništa

 

mislim da je Beowl samo hteo da kaže da mu je sad jasnije koliko je taj problem ozbiljan :)

Link to comment

 

не знам за друге, али ја бих радије да никад нисам био рођен него да живот проведем у таквим условима...

 

Naravno ali da ga postavimo plastično: radi se o tome da li si rođen slobodan pa je jednog dana neko došao i odstrelio te jer nema šta pametnije da radi vikendom, ili si rođen u fabrici hrane koja je deo sistema od kojeg zavisi opstanak čitave vrste koja je daleko iznad tebe u lancu ishrane.

 

Da postoji način da ljudi jedu (i mogu da plate) meso dobijeno humanim putem, tako bi i bilo. Ono što vidimo u svim onim groznim dokumentarcima je posledica tužne činjenice da su nam (ljudima) potrebe za mesom nezamislivo ogromne a tehnologija njegovog dobijanja veoma primitivna. Ako uspemo da preskočimo taj tehnološki jaz onda ćemo svi jesti meso a postojanje onih groznih farmi o kojima su snimani potresni dokumentarci će biti ružna prošlost.

 

Ako ne uspemo, čekaju nas užasi u poređenju sa kojima će patnja teladi iz industrijskih boksova delovati kao raj na nebu.

Link to comment

.

posledica tužne činjenice da su nam (ljudima) potrebe za mesom nezamislivo ogromne 

 

 

 

 

To je vrlo diskutabilna činjenica™

Edited by Bujodrag
Link to comment

Naravno ali da ga postavimo plastično: radi se o tome da li si rođen slobodan pa je jednog dana neko došao i odstrelio te jer nema šta pametnije da radi vikendom, ili si rođen u fabrici hrane koja je deo sistema od kojeg zavisi opstanak čitave vrste koja je daleko iznad tebe u lancu ishrane.

 

Da postoji način da ljudi jedu (i mogu da plate) meso dobijeno humanim putem, tako bi i bilo. Ono što vidimo u svim onim groznim dokumentarcima je posledica tužne činjenice da su nam (ljudima) potrebe za mesom nezamislivo ogromne a tehnologija njegovog dobijanja veoma primitivna. Ako uspemo da preskočimo taj tehnološki jaz onda ćemo svi jesti meso a postojanje onih groznih farmi o kojima su snimani potresni dokumentarci će biti ružna prošlost.

 

Ako ne uspemo, čekaju nas užasi u poređenju sa kojima će patnja teladi iz industrijskih boksova delovati kao raj na nebu.

ovo prosto nije tačno 

 

@lezilebović

bilo bi toliko skuplje da bi ga prosečan čovek umesto 30 puta nedeljno mogao priuštiti manje od 10, odokativno.

što i nije toliko loše, imho.

Link to comment

Ako uspemo da preskočimo taj tehnološki jaz onda ćemo svi jesti meso

направљени су помаци са месом из лабораторије, мислим да је и цена производње већ значајно пала, мада укус наводно није спектакуларан

 

Naravno ali da ga postavimo plastično: radi se o tome da li si rođen slobodan pa je jednog dana neko došao i odstrelio te jer nema šta pametnije da radi vikendom

ок, али ја говорим о људима који једу то што убију и не видим проблем са тим када се узме у обзир тај начин на који се добија супермаркетско месо... ако је избор између 'креирања' живота на таквим фармама или убијања животиње која је имала прилику да проживи живот на начин који јој је природа наменила, мој глас иде лову

Link to comment
kada bi se prestalo sa fabričkom proizvodnjom mesa, kada bi se jele samo životinje uzgajane na farmama na starinski način, niko ne bi umro od gladi. ljudi bi jeli manje mesa, ali to bi za njih bilo dobro. a bilo bi više hrane za ceo svet.

čovek nikad u svojoj istoriji nije jeo ovoliko mesa koliko jede sad. a nije mu uopšte potrebno u ovolikoj količini, nego je, upravo suprotno, štetno za njega. 

 

Kada bi svi ljudi postali vegetarijanci nestala bi potreba za bilo kakvim ubijanjem životinja, to je još bolja varijanta. Sa jednom malom falinkom u planu koja kaže da nikada nećeš napraviti vegetarijance od ljudi. Ljudska vrsta će se, ako joj nekim čarobnim štapićem oduzmes meso životinja, pre okrenuti kanibalizmu nego vegetarijanstvu.

 

Čovek nikada u svojoj istoriji nije jeo ovoliko mesa jer ga nikada u istoriji nije bilo u 7 milijardi primeraka sa daljom tendencijom geometrijski progresivnog rasta. A kolika količina mesa je čoveku realno potrebna, to je prilično subjektivna kategorija. Tebi ne treba uopšte, meni treba par puta nedeljno, Shan Janu treba pola kilograma dnevno. Sloboda izbora jbg. Mi naravno možemo da edukujemo nove generacije da maksimalno razmišljaju o onome što jedu ali da bismo spustili potrošnju mesa na nivo na kojem su starinske farme dovoljne da podmire čitavo čovečanstvo potrebna su doslovce zakonska ograničenja i zabrane konzumiranja mesa. Tu već zalazimo na onu čuvenu stazu koja je popločana dobrim namerama.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...