Jump to content
IGNORED

Budućnost ishrane mesom


Аврам Гојић

Recommended Posts

bez problema bih moga da živim od pirinča i krompira (u kombini sa sirom i nekim drugim povrćkama, tipa, čurke, soja...), al šta ću jadan kad volim meso a i nisam neki "karakter" :(

+1

 

a i pirinač i krompir su skrob, bolje proteini iz mesa svakako.

Link to comment
  • Replies 659
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    70

  • belch

    61

  • boshoku

    56

  • FERNOUX H

    55

Top Posters In This Topic

Posted Images

Crkva treba da se ukljuci da reformise one manastirske prirucnike za posno kuvanje ono je pakao. Kad bi crkva izbacila jedan posh vegetarijanski kuvar sa zapadnjackim pametno osmisljenim jelima a ne krompir punjen pirincem i sl ili kad bi napravili kulinarski video serijal sa nekom hipster hawt monahinjom to bi bila pomama.

Link to comment

evo danas (23.5) sam doruckovao musli (pomesao razne zitarice i laneno seme) sa jogurtom i bio ful kul do rucka. to je uvek bolje od kornfleksa.

Link to comment

nisam bila dovoljno precizna - ja sve to zoblje zovem kornfleks, i trpam tu razne žitarice kao i orašaste plodove i suvo voće, ili uzmem neki tropik miks u radnji kad me mrzi da mešam sama

Link to comment

Btw ja sam upravo iz kulturne potrebe i prestala da jedem meso.

 

ja prvenstveno iz ljubavi.. besh ga, ovo ono romantika forevah.... al kad god pomenem da ne jedem meso - krene paljba..... more mrsh

Link to comment
  • 3 years later...

Morao da podignem temu s' obzirom na to da vec neko vreme pratim proseravanja veganskog kulta po netu i planiram cesto pisati na ovom topiku u buducnosti. Vec 10 godina imam low-carb faze i svakog puta sam osetio velike prednosti te ishrane. Od nedavno sam na zero-carb ishrani, na kojoj se hranim maltene samo mesom, pa i nekim ostalim zivotinjskim namirnicama.

 

 

 

Prva stvar koju zelim reci je da su Blue zones jedna lepa prevara, sto se moze zakljuciti ukoliko samo malo istrazite sta je glavni deo ishrane na Okinawi, koja je jedna od "plavih zona" (Blue zone my dick). Sto dokazuje ovaj video:

 

 

Screenshot_20190414-201629.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...