Jump to content
IGNORED

Roland Garros 2015


freakns

Recommended Posts

Novak u pohodu na jedini slam koji mu nedostaje, Nadal u pohodu na 10 titulu(alavac... ko da ce mu neko oboriti rekord od 9), Murray bez poraza na sljaci ove godine, Wawa sa naznakama forme, Federer sa laganim ulaskom u finale poslednjeg mastersa na slajci ove godine, Berdych kao treci najbolji teniser u atp race, Nishikori u pokusaju da opravda hype...

 

Rekao bih, nikada otvoreniji RG

 

Zvanicni sajt:

http://www.rolandgarros.com/en_FR/index.html

 

Danas pocele kvalifikacije. Djere protiv nekog Gruzijca koji je 27 nosilac. Zreb za glavni turnir je u petak ako se ne varam.

 

 

Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    379

  • Timmy

    221

  • Max Morlock

    175

  • dùda

    167

Top Posters In This Topic

Posted Images

Reći ću ono što sam rekao na početku sezone u očekivanjima, mislim da će ga uzeti lakše nego mnoge slemove koje je uzeo do sada. Imam osećaj da će sve da mu se poklopi ove godine, a sve pre RG-a ide u tom pravcu.

 

Link to comment

nikad otvoreniji my ass, bila bi senzacija da novak ne osvoji. Ovoliki favorit na nekom gs-u niko nije bio jos od nadalove totalne dominacije na sljaci.

Link to comment

Upravljanje ocekivanjima je vazda bio djavolski zajeban posao u Srbalja...nadam se da Nole ostaje imun na ove pritiske javnosti i da ce uz mentalnu smirenost uci u turnir 

Link to comment

ja ne bih nadala otpisivao nikako. nije prvi put da ne briljira na zemljenim mastersima - rg je nesto sasvim drugo.

 

Sto, da ga ne potceni Djokovic? :lolol: Nisu igrali ni 176 puta jedan protiv drugog.

Edited by harper
Link to comment

ovde se potcenjuje, naravno da ga nole nece potceniti.

 

Mislim da ga niko ko ima i blage veze sa tenisom i gram mozga ne potcenjuje. Ali postoji realnost a ona je takva da Nadal nikad lošiji nije došao do RG, sa slabijim rezultatima i relativno skorim izlaskom iz povrede gde pre RG-a nije vratio staru formu po prvi put, obično bi mu trebalo turnir dva i to bi bilo to, ali to se sada nije desilo. 

 

Sa druge strane Đoković dolazi na RG praktično bez poraza. Nema to veze sa pristrasnošću ka jednom ili podcenjivanjem drugog, realnost je takva da je Novak ubedljivi favorit, dobrim delom iz razloga što se igra na 3 dobijena. Ko ga sada sašije, pogotovu imajući u vidu da niko praktično od konkurencije ne puca od forme i samopouzdanja, taj svakako zaslužuje da ode kući sa peharom. 

Link to comment

nikad otvoreniji my ass, bila bi senzacija da novak ne osvoji. Ovoliki favorit na nekom gs-u niko nije bio jos od nadalove totalne dominacije na sljaci.

mislim da je vrlo vrlo otvoreno.

 

prvo, Nadal nije za bacati, ma kakva da mu je forma. mada mislim da je NJole definitivno favorit protiv Nadala, i da ce odigrati max... ali dodje li mu u potencijalnom finalu neki Murray, spreman da grinduje do zadnjeg daha? to moze da bude jaaaaaaaaaaako, jaaaaaaaaaaaaako jebeno. jer ako bude igrao finale NJole ce garant biti pod pritiskom. nije da je ovo prvi put, on od 2012 lovi RG pre svega, i 3x je failovo. jbg, to mora uticati na psihu

Link to comment

 to moze da bude jaaaaaaaaaaako, jaaaaaaaaaaaaako jebeno. jer ako bude igrao finale NJole ce garant biti pod pritiskom. nije da je ovo prvi put, on od 2012 lovi RG pre svega, i 3x je failovo. jbg, to mora uticati na psihu

 

A kako će da bude Mareju, jaaaaako, jaaaaako lako? Ko god bude hteo da ga pobedi, moraće da ga pobedi 3 seta. A sa obzirom kako Novak igra u poslednje vreme, jasno ti je kako taj neko mora da igra da bi ga nadigrao. 

Link to comment

A kako će da bude Mareju, jaaaaako, jaaaaako lako? Ko god bude hteo da ga pobedi, moraće da ga pobedi 3 seta. A sa obzirom kako Novak igra u poslednje vreme, jasno ti je kako taj neko mora da igra da bi ga nadigrao. 

naravno da ce biti jaaaaako jaaaaaaaako jebeno svakome ko bude igrao protiv Novaka... ali Novak je bio favorit i 2012, 2013 i 2014, pa je opet bio corak :D

 

Novak jeste prvi favorit, nema tu sta da se filozofira, ali niko mu nece dati trofej bez igre ;) misim, ako odigra na maximumu, uzima on RG, ali sam 99% siguran da nece 1/4 finale, 1/2 finale i finale odigrati na maximumu, tako da, bolje da se ne pravi razanj dok je zec u sumi

Link to comment

Videćemo, ima tu još dosta nepoznanica, pre svega ko će koga izvući u žrebu, ne treba zaboraviti da je Nadal sada na 7. mestu, takođe i raspored/da li će biti kiše, odlaganja, u kakvom je stanju teren itd.

Za sada je na dobrom putu i tako neka i ostane. :)

Link to comment

da ali clayrey neće imati pritisak u eventualnom finalu ni izbliza kao djoker, njemu je šljaka ubedljivo najlošija podloga, pa do pre par nedelja nije imao osvojen turnir na šljaci

- tako da bi u eventualnom finalu clayray rasterećen pritiska bio vrlo zeznuta mušterija za djokera od koga bi svi očekivali pobedu, a znamo kako je prolazio u takvim mečevima u prošlosti 

Link to comment

Kvota da Novak osvaja je oko 1.7 i ne pamtim poslednjih godina da je neko bio toliki favorit na bilo kom GS. Ali kad se to prebaci u procente sanse su mu oko 60%. Turnir traje dve nedelje, 7 meceva zato i sanse nisu procenjene onako kako se vecini nas cini.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...