Jump to content
IGNORED

Mad Max: Fury Road (2015)


reg

Recommended Posts

mozda nekad.... ne znam tacno sta mi je toliko odbojno u vezi njega... taj novi talas glumaca mi izgleda ko da se na teretanu najvise fokusira  :P

Link to comment
  • Replies 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    34

  • Hippie

    17

  • 3opge

    13

  • Sludge Factory

    9

I stari tabatori su uglavnom bili izvajani  :)

 

A sto se tice ove neprestane borbe za goli zivot i opstanak o cemu je pisao malkin, i ako to gledamo kroz formu filmova sa chase tematikom, meni je, recimo, daleko, daleko uzbudljiviji Spilbergov Duel iz 70 i neke godine, iako se tu u celom filmu nadgornjavaju 1 auto i 1 kamion, nego sto mi je tu borbu docarala ova papazjanija od frikova i nabudzenih masina.

Link to comment

I stari tabatori su uglavnom bili izvajani :)

 

A sto se tice ove neprestane borbe za goli zivot i opstanak o cemu je pisao malkin, i ako to gledamo kroz formu filmova sa chase tematikom, meni je, recimo, daleko, daleko uzbudljiviji Spilbergov Duel iz 70 i neke godine, iako se tu u celom filmu nadgornjavaju 1 auto i 1 kamion, nego sto mi je tu borbu docarala ova papazjanija od frikova i nabudzenih masina.

Duel je super film, ali nije uporediv u ovom smislu sa Maksom. kod Spilberga juri 1 ludak u čije motive ne možemo da proniknemo što ga upravo čini strašnim. ali ipak sve vreme znaš da je izvan njihovog dvoboja svet normalan i onakav kakvim ga znamo. Maksa i Furiozu jure likovi čiji si motivi sasvim jasni a ono što ih čini strašnim je to što predstavljaju "novo normalno." Maks lepo kaže na početku, od njega ostade samo jedna stvar, samo borba za opstanak. meni se film sviđa kao jedno gledanje na čoveka svedenog na tako nešto raspadom civilizacije. i u tom kontekstu su onda njegovi flešbekovi i odluka da zaustavi žene zanimljiviji. al da ne rentujem dalje, kasno je a možda i crtam baš očigledne stvari...

Link to comment

Duel je super film, ali nije uporediv u ovom smislu sa Maksom. kod Spilberga juri 1 ludak u čije motive ne možemo da proniknemo što ga upravo čini strašnim. ali ipak sve vreme znaš da je izvan njihovog dvoboja svet normalan i onakav kakvim ga znamo. Maksa i Furiozu jure likovi čiji si motivi sasvim jasni a ono što ih čini strašnim je to što predstavljaju "novo normalno." Maks lepo kaže na početku, od njega ostade samo jedna stvar, samo borba za opstanak. meni se film sviđa kao jedno gledanje na čoveka svedenog na tako nešto raspadom civilizacije. i u tom kontekstu su onda njegovi flešbekovi i odluka da zaustavi žene zanimljiviji. al da ne rentujem dalje, kasno je a možda i crtam baš očigledne stvari...

kako? pa nas junak mu je na pocetku filma uleteo u makazice.

:fantom:

 

od slicnih filmova obozavam road games, sa kao jutarnja rosa mladom i friskom djejmili kertis.

Link to comment

Duel je super film, ali nije uporediv u ovom smislu sa Maksom. kod Spilberga juri 1 ludak u čije motive ne možemo da proniknemo što ga upravo čini strašnim. ali ipak sve vreme znaš da je izvan njihovog dvoboja svet normalan i onakav kakvim ga znamo. Maksa i Furiozu jure likovi čiji si motivi sasvim jasni a ono što ih čini strašnim je to što predstavljaju "novo normalno." Maks lepo kaže na početku, od njega ostade samo jedna stvar, samo borba za opstanak. meni se film sviđa kao jedno gledanje na čoveka svedenog na tako nešto raspadom civilizacije. i u tom kontekstu su onda njegovi flešbekovi i odluka da zaustavi žene zanimljiviji. al da ne rentujem dalje, kasno je a možda i crtam baš očigledne stvari...

 

Zapravo, verujem da je kamiondzija u Duelu metafora nove realnosti koja se srucila na glavu naseg junaka, "nicim izazvana". Utoliko film jeste interesentniji jer junak misli da zivi normalnim zivotom, a odjednom ga nesto napada, ne prestaje da ga juri, a on mora da se bori za svoj zivot sam u pustinji (iako autoput jos postoji, kao i uobicajena civilizacija kao dekor), bez mogucnosti da se osloni na "sistem" koji bi ga zastitio od "nove realnosti". A u medjuvremenu je kamiondzija postao nova realnost, samo junak, i mi koji gledamo (posebno ko je gledao u ono doba pre 40+ godina), nismo toga svesni. U filmu je posebno zanimljiva scena u onoj drumskoj kafani, kada junak napravi pauzu u toj poteri, a tamo zajedno sa njim, jos gomila kamiondzija i svi izgledaju isto, i apsolutno svaki od njih bi mogao biti njegov progonitelj. U tom smislu Duel je preteca Mad Maxa jer najavljuje ono sto dolazi, iako se dogadja u eri kada je sve oko nas naizgled normalno, a junak nesvestan sta se desava, vec samo zna da ga nesto juri i da on mora da se bori.

Edited by Nikodije
Link to comment

falac

 

opalac!;

 

"Then a friend of mine who had worked for Cirque du Soleil..." -- znala sam! zivota mi pomisila sam kako mi neke scene lice na supa dupa umetnicko profi cirkuske akrobatike

Link to comment

Nego sta kazete na teoriju da Hardy i nije Max vec mali cupavi divljak iz drugog dela.

 

Ima prilicno smisla ako se uzme u obzir da u Fury Road "Max" vecinom stenje i rezi a jako malo prica, da prvo ni ne kaze kako se zove, a tek posle se seti da je Max i da ima flashove na cerku a u filmu je imao sina.

 

 

Jedino sto nije bumerang zafrljacio ni jednom :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...