Jump to content
Timmy

Srbija na putu za Rio

Recommended Posts

Lezilebovich

Kakve su ovo Evropske igre u Azerbejdzanu ?

theanswer

ina proslim smo imali dvije odbojkaske sa slicnim sansama, rukometnu...`kosarkasima ce biti teze nego sto se ocekuje da uopste odu, fudbal :lol: djokovic ce biti veci favorit nego prosli put, vaterpolisti ce da tempiraju formu za ep u beogradu. uzecemo neocekivanu medalju u nekom od ovih random sportova.

pa ok ali nije da imamo manje šanse nego u Londonu, zar se ne slažeš sa tim?

Kakve su ovo Evropske igre u Azerbejdzanu ?

Jebga, pročitaj prethodnu stranu

Timmi

pa ono da, uzece vaterpolisti medalju. s ovim manjim sportovima je problem sto se sve ozbiljne nacije posebno pripremaju za oi, tako da pobjede na takmicenjima u rvanju, streljastvu, kajaku... ne znace da imaju velike sanse za medalju.

Lezilebovich

Jebga, pročitaj prethodnu stranu

:blush:

Hvala

theanswer

pa ono da, uzece vaterpolisti medalju. s ovim manjim sportovima je problem sto se sve ozbiljne nacije posebno pripremaju za oi, tako da pobjede na takmicenjima u rvanju, streljastvu, kajaku... ne znace da imaju velike sanse za medalju.

to stoji ali samo donekle. u kajaku postoji vrlo mali broj kvota oko 10 po disciplini pa ćemo posle sp ove godine imati prilično dobru sliku o mogućnostima. u sprint disciplinama dominiramo. u streljaštvu broj kvota i učesnika skoro pa da garantuje medalju jer je u pitanju takav sport gde uvek neko neočekivano nešto uradi, tu apsolutno nikad nema favorita tako da ta priča o posebnim pripremama ne važi baš za ovaj sport. 

Timmi

pa upravo suprotno, ne garantuje nista. ja bih rekao da u prosjeku imamo losije rezultate po poziciji na oi, nego na listama.

Timmy

A zašto je smešno pominjanje fudbala? Imamo odlične te mlade generacije, svašta je tu moguće, mali broj ekipa učestvuje..

Timmy

pa upravo suprotno, ne garantuje nista. ja bih rekao da u prosjeku imamo losije rezultate po poziciji na oi, nego na listama.

Veći broj strelaca na OI veća šansa da se uzme medalja, ne znam sto tvrdiš suprotno. A naravno da ništa nije garantovano, ali je realno da se tu očekuju medalje.

Timmi

govorim da smo postigli losije rezultate nego sto smo na listama, a sad smo cini mi se losiji na listama nego prije 3 godine. 

a fudbal :lol:, da li ti uopste znas na sta je licio i na sta ce eventulano liciti odlazak fubalskog tima na oi?

Edited by Timmi

theanswer

govorim da smo postigli losije rezultate nego sto smo na listama, a sad smo cini mi se losiji na listama nego prije 3 godine.

Ali to je neka druga stvar. Pricali smo o tome koliko je medalja realna. Naravno da nije garantovana nije bas nezamislivo ni da Djokovic naleti na nekoga u cetvrtfinalu ili da vaterpolisti ostanu bez medalje kao sto je jbg moguce ocekivati da Bolt ko u Berlinu startuje pogresno. Poenta je da bez obzira na liste medalha je tu realnost jer sa recimo 10 takmicara od kojih najbolji pucaju dve discipline prosto je realno ocekivati jednu medalju. Samo sto je bukvalno nemoguce reci taj i taj uzima

Timmy

.

Edited by Timmy

freakns

Ali to je neka druga stvar. Pricali smo o tome koliko je medalja realna. Naravno da nije garantovana nije bas nezamislivo ni da Djokovic naleti na nekoga u cetvrtfinalu ili da vaterpolisti ostanu bez medalje kao sto je jbg moguce ocekivati da Bolt ko u Berlinu startuje pogresno. Poenta je da bez obzira na liste medalha je tu realnost jer sa recimo 10 takmicara od kojih najbolji pucaju dve discipline prosto je realno ocekivati jednu medalju. Samo sto je bukvalno nemoguce reci taj i taj uzima

ja ocekujem medalju u streljastvu. do sada je uvek dolazila, zasto ne bi i sledece godine :)

jedna od NJoleta, jedna od vaterpolista, jedna u borilackim. to je 4. jos jedna ce doci sigurno(Velja Stjepanovic ili kajakasi)naravno, ako zveknemo jednu u atletici(ako ukenja Spanovicku ili Bekrica... ili sto da ne, Dudasa :D), pa to je da pevamo od srece...

Halvard

Nisam siguran da smo lošiji nego tada, ali da, uvek bude priča kako imamo nekoliko sigurnih medalja i još gomilu onih koji bi kao mogli, pa će neko od njih sigurno i osvojiti, a na kraju bude super ako se ispuni i trećina toga.

Što se mene tiče, jedini za koje bi bilo iznenađenje da ne osvoje medalju su Đoković i vaterpolisti. Može se očekivati i nešto u streljaštvu, ali to je takav sport u kome je jednako moguće vratiti se i sa tri medalje i bez ijedne.

Kad su borilački sportovi, kajak i slično u pitanju, medalje sa SP/EP nisu nikakva garancija, OI su sasvim druga kategorija.

Svaka medalja u atletici bila bi ogroman uspeh, Španović je tu svakako najbliža kako sada stvari stoje, ali čini mi se da joj ta daljina od 7 m postaje psihološko opterećenje, a bez toga teško da se može očekivati takav uspeh.

Sve u svemu, 4 medalje kao u Londonu bile bi sasvim OK.

Timmi

meni se cini da su tad mikec i arunovic bili prvi na listama u jednoj disciplini. valjda je i arasovic bila dosta visoko, slicno kao sad. streljastvo jeste nepredvidivo, ali nije izvlacenje kuglice iz bubnja pa da oni koji su konstantno medju najboljima imaju isto sansi kao i 30. na listi.

vjerovatno bi se najvise radovao medlji u atletici (uz kosarku, naravno). cini mi se da spanovicka radi kako treba i izuzetno je konstantna sto joj garantuje da ce biti medju 5-6. jel zna neko sta se desava s bekricem? nakon onog sp je imao ep na kom je bio los. ja sam tad imao neku optimisticnu teoriju da radi na brzini u prvih 300m, ali da u tom trenutku nije imao snage za zavrsnicu kao na sp, i da bi trebalo da bude na svom maksimumu za oi. naravno, o treniranju atletiku bas i nemam nekog znanja. :D

Halvard

Bekrić je imao visinske pripreme u Južnoj Africi i nakon toga je na Kupu Srbije ostvario baš užasno loš rezultat (u smislu da je bio daleko od najboljih u domaćoj konkurenciji, o širim razmerama da i ne pričamo), posle je odustao od Dijamantske lige u Rimu, ako se ne varam. Tek treba da se vidi kakva će njegova forma biti, od Moskve praktično nije imao ozbiljnije rezultate.

Realno, za sada je u kategoriji Nađe Higl i mislim da Tatjana Jelača čak ima više šansi za medalju, iako je i to u ovom trenutku prilično teško prognozirati.

Inače, u Londonu je Arunović imala 4. mesto i još jedno finale, Zlatić je isto imao još jedno finale pored medalje koju je osvojio.

Edited by Halvard