Jump to content
IGNORED

Fantasy biciklijada


Recommended Posts

to zoki!

 

što se pogađalice tiče, hteo sam da anketiramo učesnike. ako vam je okej šljakalo ono sa slanjem prognoza u moj inboks, nemam ništa protiv.

 

imam doduše 1 problem. zbog posla ću ove godine propustiti sve etape koje se voze od ponedeljka do četvrtka, tj. moraću da ih gledam odloženo. to znači da ću verovatno tim danima i da budem sporiji sa računanjem rezultata pogađalice. ako neko hoće da preuzme deo sa računanjem tim danima, to bi bilo vrlo kul. ako ne, moraće malo duže da se čeka tim danima.

Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    216

  • Garnirung

    160

  • zoki

    145

  • Timmy

    117

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mislim da je to to :fantom:

588ca95e79d62243561d7184c8fd8495.jpg

Što se tiče računanja, ja mogu da uletim prve dve nedelje, u poslednjoj nedelji trke još ne znam kakav sam sa obavezama, verovatno ću moći i tada.. Kako god žele ostali, meni je bitno da ne gledamo jedni drugima prognoze pre početka etape :unsure:

Edited by zoki
Link to comment

2vamqeu.png
 
Iako se bolje snalazim na italijanskom tlu, da vidim sta mogu ovdje. Jbg, morao sam malo i navijacki. 
 
Kad ce te pogadjalice i to? Ocemo sutra da krenemo sa prognozama za GC, za sve 4 majice? Pa onda etapu po etapu?
Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

 

Kad ce te pogadjalice i to? Ocemo sutra da krenemo sa prognozama za GC, za sve 4 majice? Pa onda etapu po etapu?

 

 

ja bih terao samo etapnu pogađalicu. imamo polllll za žutu gore na ostalim sportovima, fantazi timove, svakodnevno pogađanje etapa... dosta je to :)

Edited by malkin
Link to comment

 

Pravila PPPogađalice:

 

1. Za svaku etapu se bira pet (5) vozača. Redosled nije bitan. Svaki učesnik ima pravo na tačno jednu prognozu po etapi.

2. Na osnovu rezultata etape se dodeljuju poeni: za pobednika etape 10, za drugog 8, za trećeg 6, za četvrtog 3, za petog 1.

3. Na osnovu broja prognoza u kojima se javljaju biciklisti koji su se našli na etapnom podijumu dodeljuju se bonusi: 50 poena za pobednika, 35 za drugog, 20 za trećeg, 10 za četvrtog, 6 za petog; svaki bonus se ravnopravno deli onima koji su u svoju prognozu uvrstili biciklistu koji je osvojio bonus. Na primer: ako pretpostavimo da je Skarponi bio prvi na etapi i da ga je u prognozu ubacilo troje ljudi, svako od njih bi dobio 10+50/3, tj. 26.67 poena.

4. Važe se samo one prognoze koje se pojave u mom inboksu do vremena zvaničnog starta etape. (ovo dopušta mogućnost da se glasa i danima unapred; jedino je bitno da se jasno naznači etapa za koju se ostavlja prognoza) Eventualne prepravke u prognozi se mogu praviti do tog roka, ali mora da se jasno naznači šta je konačna prognoza.

5. Format prognoze: u subject pm-a obavezno staviti redni broj etape; prognoza mora da sadrži do pet imena. Važno: prognoza mora da bude jasna--npr. ako stoji samo "Martin," ja ne mogu da znam da li je u pitanju Toni ili Den, te ne mogu da obračunam poene za tog biciklistu.

6. Pobednik je, naravno, onaj ko osvoji najviše poena.

7. U igri može da učestvuje ko god hoće, od koje god etape hoće, i do koje god etape hoće.

 

apdejtovana pravila. da dodam da ja neću gledati prognoze za etapu do njenog početka, a da ću svoje prognoze ostavljati ili na ovom topiku u vreme početka etape ili tako što ću svoju prognozu poslati random učesniku pogađalice na pm.

 

deluje komplikovano, ali fino je šljakalo prošle godine :D

Link to comment

startna vremena za prvu nedelju:

 

2. etapa: nedelja, 5.7. u 13.50 CET

 

3. etapa: ponedeljak, 6.7. u 13.40 CET

 

4. etapa: utorak, 7.7. u 12.05 CET

 

5. etapa: sreda, 8.7. u 13.00 CET

 

6. etapa: četvrtak, 9.7. u 12.55 CET

 

7. etapa: petak, 10.7. u 12.50 CET

 

8. etapa: subota, 11.7. u 13.00 CET

 

9. etapa: nedelja, 12.7. u 15.00 CET

 

ovo ako nekome znači da zna unapred, ja ću inače svakog dana da napišem kad sutrašnja etapa startuje.

Link to comment

ja bih terao samo etapnu pogađalicu. imamo polllll za žutu gore na ostalim sportovima, fantazi timove, svakodnevno pogađanje etapa... dosta je to :)

 

Kada god se poteglo ovo pitanje, uvek si prvi protiv. Interesantno.

Link to comment

Kada god se poteglo ovo pitanje, uvek si prvi protiv. Interesantno.

 

ma nisam. ja sam samo uvek bio za to da na vreme osmislimo šta igramo, posebno ako ćemo pogađanje osvajača žute, zelene, itd. majice da kalemimo na etapnu pogađalicu. jbg. uvek se setimo dan-dva pre početka trke. što se mene tiče, nek se igra šta god se ljudima igra.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...