Jump to content
Sign in to follow this  
gospa buba

Nasilje u politici

Recommended Posts

Frank Pembleton

Mozda je offtopic ali je izazvano ovim....

Jel moze neko od vas "naucnih radnika" da malo prokomentarise tu transformaciju od "vrhunskog naucnika" do obicnog "vucicevog vojnika" brutalnog, neosetljivog na probleme kolega itd...

Pogotovu sto sam od goreprebijenog cuo strasne izlive ponizavanja ka prosvetarima tokom strajka.Ja sam se tu potpuno sokirao i prosto sam zapanjen...

Аврам Гојић

Mozda je offtopic ali je izazvano ovim....

Jel moze neko od vas "naucnih radnika" da malo prokomentarise tu transformaciju od "vrhunskog naucnika" do obicnog "vucicevog vojnika" brutalnog, neosetljivog na probleme kolega itd...

Pogotovu sto sam od goreprebijenog cuo strasne izlive ponizavanja ka prosvetarima tokom strajka.Ja sam se tu potpuno sokirao i prosto sam zapanjen...

+1

inace Rasa Popov nije prebijen i ne ide mi u glavu u kom univerzumu se mogu Tasovac, Andrej Vucic i Rasa Popov mogu staviti u isti pasus.

Edited by Грешни Василије

Meazza

Zato se u Srbiji politikom danas mogu baviti smo potpune budale.

Siroti mali politicari. :(

Аврам Гојић
Doživeli smo recesiju, ali mi nećemo promeniti ovo društvo ako svi ne zapnemo. Ako je prosvetarima novac jedini motiv, onda možda nisu izabrali pravu profesiju.

Pazi ti djubre cinicno. Neka ga zali mama koja ga je rodila.

chandra

Nema mnogo korelacije izmedju kvaliteta nauke koju neko radi i drustvenih moralnih nacela. Mislim da je veliki broj naucnika politicki beslovesan ili nepismen, iako, po mom iskustvu, medju prirodnjacima postoje znacajne frakcije i levo liberlano orijentisanih i ekstremnih desnicara. Ovi prvi su, cini mi se znatno brojniji - bavljenje prirodom stvara odredjenu siru perspektivu. Medju ovim drugim ima sigurno onih koje drutveni elitizam gurne u fasizam. Jednostavno poveruju da su visa bica, sad da li ove ili one vrste.

Ne znam sta je Suvakovu trebalo da udje u ovu vlast (kao ni Verbicu, ali i Kori i Tasovcu iako su oni drugi par rukava). Nisam cuo ni te izjave koje pominjes (moze link?). Jedan izgovor za ulazak u vladu je da su hteli da ucine nesto za nauku, pa bolje oni nego neki Gasic ili Jorgovanka. S druge strane, za mene je idiotski da ocekujes da ces moci nesto da uradis u takvim uslovima i sa tim olosem. U krajnjoj liniji, doktorat Stefanovica je bio lakmus papir. Do tad sam mogao kako tako da razumem (ali ne i opravdam) njihove motive. To sto su ostali u vladi sa doktorom Slinom diskvalifikovalo ih je bez rezerve. Sve stp dobro mogu da urade nije ni blizu stete koju su napravili legitimizovanjem doktorata.

chandra

brisem rasu popova - ubedili me da nije dovoljno prebijen da se nadje na listi.

Edited by chandra

Аврам Гојић

Ama Rasa Popov uopste nije prebijen, sam je rekao da nije prebijen, u svim izjavama koje je dao za medije.

Pokusali su da mu se uvuku u kucu, on se izmakao, gurnuo klince i usao u stan, kakvo crno batinanje.

znam da je potpuni offtopic ali se ta  predstava o prebijenom Rasi Popovu potpuno uvukla u javnu svest.

chandra

Ama Rasa Popov uopste nije prebijen, sam je rekao da nije prebijen, u svim izjavama koje je dao za medije.

Pokusali su da mu se uvuku u kucu, on se izmakao, gurnuo klince i usao u stan, kakvo crno batinanje.

znam da je potpuni offtopic ali se ta  predstava o prebijenom Rasi Popovu potpuno uvukla u javnu svest.

Fair enough. Promaklo mi je to objasnjenje. Naslovi u medijima su bili 'Deca prebila Rasu Popova'. Nebitno za topic. Evo editovacu gore ako jos mogu.

Аврам Гојић

Fair enough. Promaklo mi je to objasnjenje. Naslovi u medijima su bili 'Deca prebila Rasu Popova'. Nebitno za topic. Evo editovacu gore ako jos mogu.

Ma pusti, svi tako misle, a ja ispravljam krive Drine koliko mogu. 

Inace trenutno imam vrlo snazne konkretne licne razloge za potpuno iracionalnu mrznju prema svakome ko sedi Vucicu uz skute, a citanje ove vesti hronoloski se (tacnije u sat) poklopilo sa prijemom jedne informacije koja je to dodatno produbila.

Podrazumeva se da ne navijam da horde batinasa idu unaokolo i tuku ljude palicama. Malo sam pustio sebi na volju, a u sustini mi je na jednom nivou nekako i zao tog mladjeg, obrazovanog sveta koji je dobio posao ciju sustinu uopste ne razume, i koji je, koliko ja poznajem ljude, upao u jako ruznu psiholosku petlju - na neresive izazove kao sto je biranje izmedju sefovog gneva i gneva svojih kolega oni odgovaraju agresijom, i to nanize, posto su ubedili sebe da je vrlo bitno da ostanu na tom i takvom poslu.

Nemam nikakve iluzije o ljudima i znam da je to prirodan mehanizam autoritarne vlasti, to lomi duh i stvara agresivne poltrone.

No, mnogo mi je vise zao onih koji se nalaze na samom kraju lanca ishrane i koji nemaju kome da prete preko tvitera.

FERNOUX H

Ruke vam se pozlatile, momci.

+1

Na reganovstinu/libekovstinu se odgovara na drugi nacin.

Ali ovo je jedini nacin na koji se do sada odgovorilo, tako da nacini nisu pitanje.

ToniAdams

a otkud znamo da je to bio odgovor na bilo sta?

mozda se pobio sa nekim?

aram

mislis da je pevusio partizanovu himnu, a naiso u haustoru na radovce? sve je moguce :fantom:

ToniAdams

ma nemam ni najmanju ideju, niti ciljam na nesto.

ne volim samo te neke romantizovane verzije :fantom:

pacey defender

ma nemam ni najmanju ideju, niti ciljam na nesto.

ne volim samo te neke romantizovane verzije :fantom:

pa to. možda je spasavao povređenog hrčka od huligana sa severa, pa je ovome (huliganu, ne hrčku) stiglo pojačanje. 

ozbiljan sam. ima li vesti o razlozima za napad?

3opge

pravo pitanje je: sta jedan vrsni naucnik trazi u chmarnoj pecini srpske politike? 

Sign in to follow this  

• Create New...