Jump to content
Sign in to follow this  
gospa buba

Nasilje u politici

Recommended Posts

ToniAdams

koliko strana napisanih zbog 2 sava i modrog oka :fantom:

Fair enough. Samo mi je delovalo da je fokus isuvise na "jebe nam se za nasilje".

kako ne, generalno je ovo takav forum, opstepoznato :fantom:

koksy

koliko strana napisanih zbog 2 sava i modrog oka :fantom:

ćuti toni, ti si najgori. ti bi vešo po terazijama.

aram

kažeš to kao da je to nešto loše :fantom:

condor

Mnogo moralises i simplifikujes. Pa ti sto su "cuvali obraz" na kraju ispadose najveca govna. Bolje da su "ganjali karijeru"...

Really? Ne bih da razvodnjavam temu, ali - moze li kakav primercic?

precog

Ne kapiram, šta sam istrolovao? :unsure:

Ma smelinga, misija mu je da smori ovu temu.

Budja

forumaška disonanca...

Sorry, Prospero, to nije napad na Slinu vec odbrana Ministarstva, eto, ne mozemo i slicno, sto deluje razumno da nema jedne veeelike cake.

Suvakov i Verbic su mogli politicki da deluje jer su, pazi sad, ministri politicari. No, to se nije desilo vec se svelo na prebacivanje loptice dok verovatno lepo divane sa Slinom. Mi Konusu, konus BU, BU megatrendu, Megatrend ministarstvu da se slucajno neko ne opece.

Budja

pošto se pojedinac definiše samo kao deo grupe, sledstveno čemu u ovom slučaju šuvakovu pripadaju sva obeležja grupe tj. sva vučićevska budalesanja, udarac štanglom po njemu je zapravo udarac u vučića?

pa makar dolazio i od mićine plaćenike ekipe? 

ok, good luck sa takvim pozicijama.

šta je materija?

da je lik bio protiv štrajka prosvetara zbog čega je štangla u glavu bila post festum opravdana, iako je sasvim neverovatno da su ga štanglirali prosvetari (što bi šatro bilo ok, jer je u pitanju pobunjena masa a ona nikad ne greši u svom pravedničkom zanosu?) nego pre svega mićolika ekipa koja voli da krade i kraducka?

Propustio si da moj i Chandrin stav:

1. Udarac na Suvakova NIJE udarac na Vucica. To je bedan kukavicki cin.

no, takodje: 

2. Suvakov je u Vladi sa Slinom, Suvakov je slina.

ToniAdams

u svakom slucaju, bolje da je ucio karatE mesto skola :fantom:

Budja

Koje govno od teksta.

Lobiji, red, rad, preuzimanje odgovornosti, reforme... potpuno Pshiholabudov recnik ispraznjen svakog sadrzaja.

chandra

ovaj milovanov tekst u politici odlicno odslikava njegovu perspekivu - 'srdjanov tim'. nije nego. srdjanov tim je deo acinog tima, isto kao i nesin tim. jedan lider, jedan tim. mozda bi u nekom idealnom drustvu ministarstva poput sporta, kulture i nauke i prosvete mogla da budu profesionalizovana i depolitizovana, bar delimicno. u srbiji postoji privid - na koji i suvakov mozda naseda - da jesu, ali nisu. cinjenica da su prepustena politickim anonimusima samo govori da su vucicu totalno nebitna. procenio je, sigurno ispravno, da je bolje da ga na nebitnim temama ne blamiraju neki sns idioti. stavise, postavljanje tasovca, udovicica i verbica mozda donese i neke simpatije odgovarajucih esnafa. naravno, nezavisnost srdjanovog tima je posledica nepostojece obrazovne politike sns. granice te nezavisnosti su ekonomske (hajde da cujemo verbica da trazi vise novca za bilo sta) i politicke (srdjanov tim je ostao "nenadlezan" za stefanovicev doktorat jer su, je li, postovali autonomiju >>privatnog<< univerziteta. o cemu li su caskali nesa i srdjan na putu do kolubare?!). upravo zbog tih granica sramno je biti deo vuciceve vlade i na svakog njenog clana pada odgovornost za njeno delovanje i nasilje kojim nas sve maltretira. a ko sa djavolom tikvom sadi... sad neka mu nesa trazi ko ga je isprebijao. (nisam nigde video da se nesa ukljucio u potragu za pocioniocima)

Budja

Verovatno sam svima dosadio sa referencama na doticno razdoblje, ali mene ova prica o talentovanom fizicaru Suvakovu neodoljivo podseca na nekadasnju cuvenu dilemu svakog mladog skolarca: uci u Partiju ili ne? Ganjati karijeru ili cuvati obraz? Biti uspesan - ili biti cist? Ono cuveno pravilo trojno: inteligencija, integritet, karijera: mozes da izaberes bilo koja dva, ali sva tri ne mozes da imas. Takvo vreme bilo - a izgleda i opet je?

Pa da, inteligencija je bas stvar izbora.

Mrsava ti metafora.

FERNOUX H

Ma floskuletine najobicnije. Pa procitaj onaj njegov tvit o Reganu, pa reci da ne veruje u to sto prica. Veruje, i u tome bas i jeste problem.

Jebes ti takvo "cuvanje obraza" kad posle toga dolazi sujeta i mrznja prema sunarodnicima. Bolje "ganjati karijeru" pa ne mrzeti nikog.

namenski

Батине и штангла на страну, срећни добитник такође, али ја се бојим да је ово нов и нимало пожељан квалитет у српској политици и такозваном свакодневном животу.

Насиље у српској политици није ништа ново, с њим се живи и оно је њен саставни део, инструмент, још од почетка деведесетих, само што је тада било - гледано из ове перспективе - селективно: пуцало се по Београду све у 16, летеле су главе, али је такозвани обичан грађанин био изузет, осим као колатерална штета.

Елите сваке сорте су се обрачунавале између себе и то је било то: трагови, психолошки пре свега, су наравно остали, али у поплави насиља тих година, мислим на ратове около, радило се ипак о споредним ефектима.

Батине и штангла су нешто друго: насиље је демократизовано, а батине које је добио високи државни дужносник су пре свега - порука.

Порука да батине сада може да добије свако, очас посла, кадрова, извршитеља има на претек, политика је скрајнута утолико што се сваком може да нађе разлог за добијање батина, од породичних пиздарија до професије, што ће рећи да нико није сигуран.

Не ради се о поруци упућеној свесно, из неког центра, смишљено и са циљем: ради се о слици стања у друштву и о пронађеном, промовисаном, начину да се насиље учини присутним свуда, на сваком месту и у свако време.

Сваком.

Уосталом, пребијање је умногоме ефикасније средство од упуцавања у сачекуши: ем врши посао, ем жртва после може да прича и преноси своја искуства, обашка што је вероватно да ће се дозвати памети.

Свака сличност са неким другим временима и земљама је наравно случајна, смеђе кошуље су још увек само модни детаљ, уосталом нигде не пише да су обавезне.

gospa buba

tradicionalno netransparentno. traze razumevanje ali nece da kazu sta rade. tako kako rukuju prosvetarima, tako rukuju i sopstvenim resorom, da niko nema pojma ni shta hoce, ni kako, ni kada ce to biti. ali, kao, da, bice sigurno, a za to vreme drugi ljudi treba da zavrshavaju svoje poslove i prave svoje planove <_<

bulshit. zalim shto sam ovo prochitala. ne znam ni shta sam mislila da cu da prochitam :mellow:

edip. metodologija nismo ortaci - nema razgovora -_-

Edited by gospa buba

condor

Pa da, inteligencija je bas stvar izbora.

Mrsava ti metafora.

Nije moja, nego Zizekova (povodom filma "Lives of others", odlicno!). T.j. nije ni Zizekova, bice da je u pitanju "narodna umotvorina" - po izvesnoj matematickoj eleganciji koju poseduje i po ociglednom poznavanju materije, cenim negde iz Matjuske.

A nije ni metafora... :)

Naposletku, imas kod Pavica, kada na pet strana prica (takodje ruski) vic o Plankovoj konstanti... glupost takodje moze da bude stvar izbora, kad muka bas pritera. Ali naravno da poenta nije bila u "izboru", nego u modalitetima egzistencije u jednopartijskom sistemu, t.j. u sistemu gde si ili "in" ili "out". Ja sam onomad imao duboko postovanje prema mojim drugovima koji bi obavili doticnu "trgovinu". Bilo je neceg gotovo Faustovskog u tome, nije se covek prodavao bas skroz budzasto k'o danas... (e, jesam mator, a zvucim jos 15 godina matorije! :))

Sign in to follow this  

• Create New...