Jump to content
Sign in to follow this  
gospa buba

Nasilje u politici

Recommended Posts

Eraserhead

Kakvim god da Suvakova covekom smatramo ne moze se opravdati prebijanje iz zasede, stanglama i sa fantomkama na glavama.

Meazza

Ko je to radio?

iDemo

Tako receno izgleda kao da bi bilo ok da su napravili klasicnu™ sacekushu i junacki se (& pesnicama) pobili - k'o u stara dobra vremena?? 

ToniAdams

pa niko, al valjda bolje da se pomene po stoti put

iDemo

pa niko, al valjda bolje da se pomene po stoti put

+2

Hella

Ko je to radio?

učitelju vasa je rekao da ga boli piša  :fantom:

Muwan

Kakvim god da Suvakova covekom smatramo ne moze se opravdati prebijanje iz zasede, stanglama i sa fantomkama na glavama.

Ljudi nisu pravdali njegovo prebijanje nego su rekli da ih živo zabole i obrazložili zašto. Ne tvrdim da je takav stav ispravan ali možda bi trebalo da diskutujemo o njemu a ne o nekakvom imaginarnom pravdanju.

Frank Pembleton

Pa dobro imas Vasu koji je izleteo a posle, praktično povukao izjavu.

Ali evo imaš bar 10 nas koji kažu:

Strašno je to što mu se dogodilo.

I sad smo mi kao čistiji od Vase?

E pa ja recimo mislim, a taj utisak imam još pre tragičnog događaja, da je M.Š. jedan pokvareni čovek koji je u stanju da pogazi sve moralne norme radi ostvarenja nekih ciljeva koji su krajnje magloviti i čije ostvarivanje je potpuno bespredmetno u ruševinama od društva koje će biti rezultat delovanja M. Š. i njegovih kompanjona iz vlade.

Posrao se on i po sebi i po svom statusu naučnika onog trenutka kada je propustio da napusti vladu kada je izašao na videlo skandal sa plagijatima.

Da te podsetim o predlozima zakona svakog pa i njegovog ministarstva se glasa na vladi i to ide pred poslanike kao zajednički predlog vlade.

Dakle ne može on da preskoči da ne "sarađuje" sa slinom i kompanijom!

Edited by Frank Pembleton

precog

A sto hranite trola?

Frank Pembleton

Ma jbga...

Muwan

Ne kapiram, šta sam istrolovao?  :unsure:

radisa

Ma ne ti...

Eraserhead

Ljudi nisu pravdali njegovo prebijanje nego su rekli da ih živo zabole i obrazložili zašto. Ne tvrdim da je takav stav ispravan ali možda bi trebalo da diskutujemo o njemu a ne o nekakvom imaginarnom pravdanju.

Fair enough. Samo mi je delovalo da je fokus isuvise na "jebe nam se za nasilje".

condor

Pa dobro imas Vasu koji je izleteo a posle, praktično povukao izjavu.

Ali evo imaš bar 10 nas koji kažu:

Strašno je to što mu se dogodilo.

I sad smo mi kao čistiji od Vase?

E pa ja recimo mislim, a taj utisak imam još pre tragičnog događaja, da je M.Š. jedan pokvareni čovek koji je u stanju da pogazi sve moralne norme radi ostvarenja nekih ciljeva koji su krajnje magloviti i čije ostvarivanje je potpuno bespredmetno u ruševinama od društva koje će biti rezultat delovanja M. Š. i njegovih kompanjona iz vlade.

Posrao se on i po sebi i po svom statusu naučnika onog trenutka kada je propustio da napusti vladu kada je izašao na videlo skandal sa plagijatima.

Da te podsetim o predlozima zakona svakog pa i njegovog ministarstva se glasa na vladi i to ide pred poslanike kao zajednički predlog vlade.

Dakle ne može on da preskoči da ne "sarađuje" sa slinom i kompanijom!

Verovatno sam svima dosadio sa referencama na doticno razdoblje, ali mene ova prica o talentovanom fizicaru Suvakovu neodoljivo podseca na nekadasnju cuvenu dilemu svakog mladog skolarca: uci u Partiju ili ne? Ganjati karijeru ili cuvati obraz? Biti uspesan - ili biti cist? Ono cuveno pravilo trojno: inteligencija, integritet, karijera: mozes da izaberes bilo koja dva, ali sva tri ne mozes da imas. Takvo vreme bilo - a izgleda i opet je?

Edited by condor

FERNOUX H

Mnogo moralises i simplifikujes. Pa ti sto su "cuvali obraz" na kraju ispadose najveca govna. Bolje da su "ganjali karijeru"...

Sign in to follow this  

• Create New...