Jump to content
Sign in to follow this  
gospa buba

Nasilje u politici

Recommended Posts

ToniAdams

ovo smelingovo?

sta znam.

Hella

Ovo u najmanju ruku deluje kao apologetiranje nasilja bez da se zna ko je lik ili situacija, a na osnovu sopstvenih, izmastanih, pretpostavki. Sa druge strane se na ostatku foruma userava od vapaja za normalnim zivotom i "sistemom".

pwn :fantom:

Prospero

Miljo, tekst ti je pun rupa.

Mislim, helou, Suvakov ce da reformise akreditacije koja ce da rezultira uklanjanjam Dr sa Sline?

Kako da ne.

Dakle, gospodin Suvakov radi u Vladi ciji su ministri akteri afere Plagijat.

I ja nesto, javno, nisam primetio da je Milovan Suvakov digao glas protiv Sline na nacin na koji  su citirani njegovti tvitovi oko strajka prosvetara. Ako ih ima, red bi bilo da ih neko okaci ovde.

Milovan Šuvakov  17/06/2014 | printer_famfamfam.gif

Let iznad kukavičijeg gnezda

Monika-Grzymala.png

Po gostovanju u Utisku nedelje, veliki broj kolega i prijatelja na Tviteru i Fejsbuku je konstatovao kako je šteta što nisam rekao sve ono što mislim. Istina, nisam. Najiskrenije, razlog je neiskustvo u gostovanjima ovog tipa. Sada ću to da uradim prilično siguran da se to neće svideti jednom delu kolega.

Malo pre ovog gostovanja, koleginica Vesna Miletić, saborka iz Pokreta Spasimo nauku, je na Tviteru izrazila nadu da neću braniti tezu da Ministarstvo nije nadležno u slučaju Stefanovićevog doktorata. Svakako to nisam nameravao da radim, pošto tu tezu brani sam zakon koji definiše šta su ingerencije Ministarstva. Ono što jesam hteo, a nisam uspeo, je da branim malo jaču tezu. Tako nešto ne sme da bude u ingerenciji Ministra u društvu poput našeg. Kao akademski građanin ove zemlje, protiv toga bih se najiskrenije borio. Evo zašto. Zamislite da je Žarko Obradović onomad kada smo vodili ljude u ulične proteste dao sebi za pravo da formira “nezavisne” komisije koje bi ispitivale validnost naših naučnih radova i doktorata? Još bolje, zamislite da je umesto Srđana Verbića na funkciju ministra prosvete došao jedan od pominjanih kandidata, Mića Jovanović, poznat i kao Megabaron. Neću dalje. Mislim da je jasno da bi bilo kakva mogućnost formiranja komisije za ove svrhe od strane ministra bio direktan udar na akademske slobode i autonomiju univerziteta.

Neki ukazuju na mogućnost da ministar pozove već oformljena nezavisna stručna tela poput nacionalnih saveta ili komisije za akreditaciju da pomognu. Pored toga što ne vidim zašto bi neko morao da ih poziva, valjda su odrasli ljudi u tim telima, smatram da ni ovo ne sme ministar da radi. Ako bi se zaista ustanovila praksa da ova tela rade samo po zahtevu ministra, a ne usled okolnosti, to bi dalo preveliku moć ministru koja bi se dala zloupotrebiti kroz selektivnost u svrhe vršenja političkih pritisaka. Evo konkretnog primera. Paralelno sa slučajem Stefanovićevog doktorata, sa raznih strana smo dobili pritužbe da je u procesu izbora u vanrednog profesora jednog visokog funkcionera jedne opozicione stranke, bilo dosta propusta u smislu kvaliteta, bez obzira što je proceduralno sve bilo kako treba. Naravno, hrabrice ni manje ni više te informacije upućuju ka ministarstvu, bez obzira što su pojedini i sami bili deo tog postupka i mogli na razne načine da ga zaustave ako su navodi tačni. Paralela sa slučajem Stefanovićevog doktorata je očigledna. Procedure su ispoštovane, sumnja se na sadržaj i suštinu. Jasno je da bi ministar ovo mogao koristiti kao pritisak, ukoliko je jedini način da se oba slučaja ispitaju kroz nezavisna tela, bio samo na zahtev iz ministarstva.

U čemu je zapravo kvaka? Da li se igramo ping-ponga sa nadležnostima, kao što Marko reče? Ne bih rekao. Jasno je gde je loptica sve vreme, a grm u kome leži zec je sledeći: autonomija univerziteta bez odgovornosti za (ne)delanje u društvu kukavica nužno vodi u propast visokog školstva!

Na kraju da vidimo šta rade rektori dva najveća univerziteta u zemlji dok Verbić trpi pritiske javnosti: “…predsednik KONUS-a Vladimir Bumbaširević i potpredsednik Miroslav Vesković nisu juče bili dostupni za komentar”.

Milovan Šuvakov, fizičar, Oljin gost prošle nedelje.

Peščanik.net, 17.06.2014.

TEMA – SLUČAJ MEGATREND

Ovo u najmanju ruku deluje kao apologetiranje nasilja bez da se zna ko je lik ili situacija, a na osnovu sopstvenih, izmastanih, pretpostavki. Sa druge strane se na ostatku foruma userava od vapaja za normalnim zivotom i "sistemom".

forumaška disonanca...

Edited by Prospero

ToniAdams

ma ravaneli sere po obicaju bez da se upozna sa materijom, nista novo.

klasicni mile kontras.

Edited by ToniAdams

Frank Pembleton

Svo ovo njegovo "objašnjavanje" i "pojašnjavanje" je ok.Ali u vakuumu gde je on sam u ministarstvu i odlučuje o svemu suvereno.

Ovako on je U VLADI SA SLINOM I OSTALIMA.

Oni su njega pozvali da uđe u vladu.

Nisu mu došli u sredinu koju je on izgradio i formirao pa da pomisli : Jbga ovo je okupacija što da se povlačim, ovo je moje oni će proći. Ne moram baš da poginem ali ostaću u svojoj sredini kad oni jednom odu.

Ne on je došao kod njih, i njima se priklonio.

Da ne pričam da je imao priliku da izađe i kaže :

E pa na ovo se ne pristaje!Ajd zdravo!

Prospero

pošto se pojedinac definiše samo kao deo grupe, sledstveno čemu u ovom slučaju šuvakovu pripadaju sva obeležja grupe tj. sva vučićevska budalesanja, udarac štanglom po njemu je zapravo udarac u vučića?

pa makar dolazio i od mićine plaćenike ekipe? 

ok, good luck sa takvim pozicijama.

ma ravaneli sere po obicaju bez da se upozna sa materijom, nista novo.

klasicni mile kontras.

šta je materija?

da je lik bio protiv štrajka prosvetara zbog čega je štangla u glavu bila post festum opravdana, iako je sasvim neverovatno da su ga štanglirali prosvetari (što bi šatro bilo ok, jer je u pitanju pobunjena masa a ona nikad ne greši u svom pravedničkom zanosu?) nego pre svega mićolika ekipa koja voli da krade i kraducka?

Edited by Prospero

Frank Pembleton

Ma štangla nije ok.Naravno. Ali ni štangliranog to ne pere od sranja pre toga.

Dagmar

Ne bi bilo ok jer je u pitanju pobunjena masa, nego zato što su on i kolege štanglirali prosvetare mesecima. Kao ok je smanjiti powerty wages na još niže i reći im da ionako ništa ne rade jer imaju letnji raspust?

A ovo što je bilo nema nikakve veze sa tim, nego verovatno sa tom akreditacijom, tako da tu nema šta da se podržava. Fakin tržište privatnih fakulteta na konto zahteva naroda za tom vrstom obrazovanja, koje akreditaciju obezbeđuje štanglama.

Prospero

plate smanjuje vlada preko ministarstva finansija i trezora a ne mpntr niti šuvakov.

via TT

edit: plus ova lažna ekvivalencija "štanglirali prosvetare" koja je pravi ftw momenat...

Edited by Prospero

Prospero

ok, onda je sledeće pitanje da li njegovo sranje (to sto je bio protiv strajka prosvetara) normalizuje stangliranje koje gotovo sigurno nema nikakve veze sa tim strajkom? ako nema cemu onda isticanje tih stvari?

Ravanelli

stvarno nisam video da je pricano da ga to pere od necega sto je radio. sa druge strane, deluje da je stangla vise nego primerena za njega.

drugo, nisam skapirao sta znaci ovo u tvom postu da je u vladi sa slinom i ekipom?

Edited by Ravanelli

ToniAdams

pošto se pojedinac definiše samo kao deo grupe, sledstveno čemu u ovom slučaju šuvakovu pripadaju sva obeležja grupe tj. sva vučićevska budalesanja, udarac štanglom po njemu je zapravo udarac u vučića?

pa makar dolazio i od mićine plaćenike ekipe? 

ok, good luck sa takvim pozicijama.

šta je materija?

da je lik bio protiv štrajka prosvetara zbog čega je štangla u glavu bila post festum opravdana, iako je sasvim neverovatno da su ga štanglirali prosvetari (što bi šatro bilo ok, jer je u pitanju pobunjena masa a ona nikad ne greši u svom pravedničkom zanosu?) nego pre svega mićolika ekipa koja voli da krade i kraducka?

materija u smislu komentara na forumu.  

fokusiraj se. procitaj pazljivo na sta se komentar odnosi.

Ravanelli

materija u smislu komentara na forumu.

fokusiraj se. procitaj pazljivo na sta se komentar odnosi.

ne citamo isti topik , smor :( Edited by Ravanelli

ToniAdams

:(

FERNOUX H

d. Svi oni su pripadnici vladajuće klase

e. Borba među njima je borba za prevlast u okviru vladajuće klase

f. Svejedno mi je ko će od eksploatatora biti na čelu sistema koji je sam po sebi nešto što se treba prevazići

g. Kad se svetla pogase, svi oni su ekipa, najzajedničkiji interes koji imaju je da se ljudi ovako kao ovde kolju oko toga ko je od njih u pravu, a ko u krivu

ja sam izgleda jedini dosledan ovde :fantom:

Sign in to follow this  

• Create New...