Jump to content
IGNORED

Legalizacija prostitucije, pro et contra


Dagmar

Recommended Posts

meni ne smetaju, sto ljudi sto cudi, live and let live bla bla

 

ako se ponasaju na nacin da proizvode opasnost za javno zdravlje tako sto sire bakterije i viruse ili proizvode masovnu javnu sablazan i kvare decu ucestvujuci u tv souovima onda bih mogao da pojmim da se uhapsi, ne bi mi to bilo nebulozno, ali ne bih mnogo ni hajao

 

edit: odnsno da sam ja policijski inspektor, apsolutno se ne bih zamarao ni sekunde razmisljajuci o njima i generalno o prostituciji izvan okvira organizovanog kriminala i trefikinga. eventualno da postoji neka dojava da konkretna solo kurtizana siri sidu bih isao da izvidim

Edited by Krošek
Link to comment
  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    32

  • Tribun_Populi

    22

  • Dagmar

    16

  • Krošek

    16

"veliku sumu novca" sam pomenuo onako bezveze, cisto da kazem da je dovoljna da ne mora da trazi druge klijente. tj. dizvines, ja ne vidim razliku izmedju toga i braka iz racuna.

 

Hm, mozda si prevideo da je monogamija veoma bitna ali ne i jedina komponenta braka. Razvod braka (cak i onog iz racuna) je proces koji traje i kojim se deli pokretna i nepokretna imovina, regulise odgajanje dece, itd. 

Link to comment

Pa šta ako postoji ako ne bi podrazumevala industriju preprodaje sirotinje. Meni prostitucija ne bi bila problem da se mahom ne radi o trgovini ljudima, što je sad slučaj. Ako bi se prostitucija svela na neke klinke koje se pale na to da budu prostitutke za probraniju klijentelu, pa široko im polje što se mene tiče.

 

OK. Neko je bio rekao (adam? aram? neko sa nikom na "a", a nije Miralem) da je u 90% slucajeva prostitucija trgovina ljudima pa je kao takvu treba kriminalizovati u svakom obliku, bez obzira sto postoje izuzetci. Meni ta logika zvuci kao "90% ljudi koji su alkoholicari su poceli sa pivom, ajde da kriminalizujemo pivo", al' nije bitno, ti se sa stavom da prostituciju u svakom obliku treba kriminalizovati ne slazes i to je to. 

Link to comment

OK. Neko je bio rekao (adam? aram? neko sa nikom na "a", a nije Miralem) da je u 90% slucajeva prostitucija trgovina ljudima pa je kao takvu treba kriminalizovati u svakom obliku, bez obzira sto postoje izuzetci. Meni ta logika zvuci kao "90% ljudi koji su alkoholicari su poceli sa pivom, ajde da kriminalizujemo pivo", al' nije bitno, ti se sa stavom da prostituciju u svakom obliku treba kriminalizovati ne slazes i to je to. 

 

ja sam rekao da sam za to da u sredinama gde je prostitucija vec kriminalizovana i nema sanse da ce se dekriminalizovati u neko skorije vreme, treba uvesti kaznjavanje i musterija a ne samo prostitutki. znaci - ako je prostitucija vec kriminalizovana, treba rebnuti i korisnike usluga jer, realno, oni imaju izbor a vecina zena koje se bave prostitucijom nema. na kraju, na taj nacin se menja stav javnosti o prostituciji sto dovodi do makar delimicnog smanjenja potraznje a samim tim i ponude pa je i broj zrtava trafikinga manji. 

 

inace sam za legalizaciju. 

Link to comment

Hm, mozda si prevideo da je monogamija veoma bitna ali ne i jedina komponenta braka. Razvod braka (cak i onog iz racuna) je proces koji traje i kojim se deli pokretna i nepokretna imovina, regulise odgajanje dece, itd.

hm, nisam ja nista prevideo, nego si ti to nesto drugacije rekao ranije:

 

Ovaj, brak je po svojoj definiciji monogamni odnos.

 

Poenta braka je monogamija, a nedostatak monogamije je dovoljan razlog za razvod.

 

 

al dobro, da ne sirimo dalje.

 

Link to comment

ja sam rekao da sam za to da u sredinama gde je prostitucija vec kriminalizovana i nema sanse da ce se dekriminalizovati u neko skorije vreme, treba uvesti kaznjavanje i musterija a ne samo prostitutki.

 

U Kanadi se dogodilo obrnuto. Bilo je delimicno dekriminalizovano sada je opet kriminalizovano. Mislim da se nesto slicno dogodilo u Skandinaviji, pre "skandinavskog modela", to jest davnih sedamdesetih, tada je recimo svedsko drustvo imalo prilicno relaksiran odnost prema prostituciji, live sex show, itd.

 

Ovo sto ti zagovaras se u poslednje vreme sprovodi u Americi. Ponekad policija provali u meksicki burdelj, sto je uvek - ali uvek - ona najgora trgovina ljudima. Tada u novine stave slike makroa Pedra, madam Esmeralde, ali nikad nema slika musterija. A kada rade klasicnu sting operaciju sa oglasom u novinama i policajkom u sobi u motelu (sto naravno nema nikakve veze sa trgovinom ljudima nego sa moralom), e tada u novinama izadju slike svih uhapsenih musterija. Naravno, niko od njih nije niti osudjen niti formalno optuzen nego samo uhapsen, ali nema veze: slika ti je u novinama, ime ti je na internetu, pa ti posle objasnjavaj buducem poslodavcu da te na kraju niko ni za sta nije optuzio a kamo li osudio. 

Edited by ObiW
Link to comment

 Naravno, niko od njih nije niti osudjen niti formalno optuzen nego samo uhapsen, ali nema veze: slika ti je u novinama, ime ti je na internetu, pa ti posle objasnjavaj buducem poslodavcu da te na kraju niko ni za sta nije optuzio a kamo li osudio. 

 

Ovde u NC slika ti izadje i za DWI i neke banalne stvari za koje nisam ni mislio da ljudi mogu da budu uhapseni i processovani, npr. "writing a worthless check" :isuse:  

Link to comment

Ovde u NC slika ti izadje i za DWI i neke banalne stvari za koje nisam ni mislio da ljudi mogu da budu uhapseni i processovani, npr. "writing a worthless check" :isuse:  

 

djes ba WTF! da citiram Grunfa: cudna zemlja, cudni ljudi, dakle cudni i obicaji.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...