Jump to content
IGNORED

Legalizacija prostitucije, pro et contra


Dagmar

Recommended Posts

да, проституишу се, курветине, уместо да зарађују поштено као српске старлете.

 

Pitanje prostitucije nije pitanje morala nego užasnog uništavanja i prodaje ljudi. Tako da mašiš ceo fudbal ili kako se već kaže. Promocija toga nije imo za forum.

Link to comment
  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    32

  • Tribun_Populi

    22

  • Dagmar

    16

  • Krošek

    16

Verovali, ne verovali, potpuno nebitno, šta će afirmativne priče i slike prostitucije i kriminala na forumu?

 

Da se legalizuje prostitucija i resi problem na forumu.

Link to comment

Ja mislim da prebrzom puritanskom osudom nečijeg ponašanja propuštamo priliku za dijalog, a dijalog je smisao foruma. Politička i svaka druga ''korektnost'' postala je veća opasnost po slobodu izražavanja od svakog oblika iskazivanja nekorektnog mišljenja. Čega se mi plašimo? realnosti koja nas okružuje pa onda kao noj treba da zabijamo glavu u pesak, nespremni za realno sagledavanje stvari? 

Edited by slow
Link to comment

Da se legalizuje prostitucija i resi problem na forumu.

 

I u zemljama sa legalizovanom prostitucijom, najveći broj žena koje se njom bave nisu tu dovrovoljno nego su žrtve prinude. Šta više, ima istraživanja koje govore u prilog tome da se trgovina ljudima povećala u zemljama koje su legalizovale prostituciju. Mislim i logično je, kao da legalizuješ prebijanje žena ili ubijanje ljudi, ne znači da će nakon toga to da postane jedna srećna neproblematična priča.

Link to comment

I u zemljama sa legalizovanom prostitucijom, najveći broj žena koje se njom bave nisu tu dovrovoljno nego su žrtve prinude. Šta više, ima istraživanja koje govore u prilog tome da se trgovina ljudima povećala u zemljama koje su legalizovale prostituciju. Mislim i logično je, kao da legalizuješ prebijanje žena ili ubijanje ljudi, ne znači da će nakon toga to da postane jedna srećna neproblematična priča.

 

http://www.thedailybeast.com/articles/2014/08/15/why-it-s-time-to-legalize-prostitution.html

 

Izmedju ilegalne i legalne opcije on a legalna je ipak bolja.

Edited by Eraserhead
Link to comment

http://www.thedailybeast.com/articles/2014/08/15/why-it-s-time-to-legalize-prostitution.html

 

Izmedju ilegalne i legalne opcije on a legalna je ipak bolja.

 

Imaš i članke koji ukazuju na suprotno. Baš legalizacija prostitucije dovodi do situacija da žene koje ispunjavaju kriterijume za žrtvu trgovinom ljudima, izdeklamuju naučenu riču o tome kako one to hoće u policiji i budu dismissed uz "ona ima pravo da radi šta hoće sa svojim telom" (to što kad odbije da radi sa svojim telom ono što pimp kaže dobija batine, to je sitničica).  I onda to sve podseća na onu priču gde policija dođe u kuću na poziv komšija, a žena sa modricama tvrdi da je pala u kupatilu.

 

Svejedno uostalom, koja god legislaciona verzija bila bolja, obe su svakako u krajnjem rezultatu katastrofalne, a kačenje "veselih" sličica u kojima je većina žena tu jer su prodate i prinuđene da služe ljudima kojima je ok da za pare budu sa ženom/devojkom/detetom  primoranima batinama i silovanjem u prostituciju, je prosto loše.

Link to comment

ej!  :mad:

Ne govorimo o estetsko-kemp-kič aspektu vrijednosti te teme, za to :ziga:  već o moralnoj, sa već dovoljno primjeraka tipa Mimi Oro, Didi Janković i slične 

Link to comment

praštaj, maršale, nisam htela da isprovociram neki ozbiljan odgovor, al hvala  ^_^

mimi oro je, po meni, zalutala na taj topik, sirota. mimi je ono što jeste i nema tu neke preterane folirancije: napucana ćurka koja oće sve i oće sad.

ja sam dame™ od samog početka doživljavala kao plejadu kojekakvih gospođa ministarki i pokondirenih tikava, onih koje oće da dohvate nekakav nobles ali nemaju sučim. marijana je tu jedan etalon, a i didi recimo lepo uleće, iako još malo treba da poradi na plasiranju i suftilnosti™. ali ni kod njih se, časna pionirska, ne zamlaćujem nekim moralnim ocenama toga štrasa i prekrečenog groba ispod štrasa. jednostavno su mi (barem većina ovih redovnih) zabavne i to je to. :)

Edited by Joshua
Link to comment

Imaš i članke koji ukazuju na suprotno. Baš legalizacija prostitucije dovodi do situacija da žene koje ispunjavaju kriterijume za žrtvu trgovinom ljudima, izdeklamuju naučenu riču o tome kako one to hoće u policiji i budu dismissed uz "ona ima pravo da radi šta hoće sa svojim telom" (to što kad odbije da radi sa svojim telom ono što pimp kaže dobija batine, to je sitničica).  I onda to sve podseća na onu priču gde policija dođe u kuću na poziv komšija, a žena sa modricama tvrdi da je pala u kupatilu.

 

Svejedno uostalom, koja god legislaciona verzija bila bolja, obe su svakako u krajnjem rezultatu katastrofalne, a kačenje "veselih" sličica u kojima je većina žena tu jer su prodate i prinuđene da služe ljudima kojima je ok da za pare budu sa ženom/devojkom/detetom  primoranima batinama i silovanjem u prostituciju, je prosto loše.

 

то о чему ти тако поткована социологијом средњег века гуслаш важи за неку трећу Ц лигу проституције, ни једна од ових дама које Кексић качи нису натеране, продате или принуђене ни на шта. као уосталом ни белосветске старлете, певаљке и показивачице раскошних облина.

Edited by 3opge
Link to comment

Ili jer više vole da se jebu za dobre pare nego da rade u trafici za 15.000?

 

+1, kad jednom dobiješ 500, 1000 eura za sat dva "posla", kontam da postaje enormno teže voditi računa o moralu.

Link to comment

Ili jer više vole da se jebu za dobre pare nego da rade u trafici za 15.000?

ja više volim infarkt od raka, što ne znači da je ijedna od te dve stvari željena i dobra.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...