Jump to content
IGNORED

Počelo je sa Ikeom a otišlo svuda


dekki

Recommended Posts

pa meni nije toliko daleko od pameti da je stvarno u nama caka. mada, kažem, sad mi više uopšte i nije bitno. Semi-rich man's Forma Ideale. 

Edited by MancMellow
Link to comment
  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    10

  • gospa buba

    8

  • Braća Strugacki

    6

  • radisa

    5

Top Posters In This Topic

Meni je muka više od trgovina kojima treba da budemo zahvalni što dolaze.

 

Ikea nekom kenja za višak administracije. Probajte da im prodate neki proizvod. Šetaće vas kao majmuna od papira do papira dok ne izgubite volju da se zajebavate za sitne pare.

 

A da ne govorim o tome kojom se brzinom stranci uklapaju u balkanske feudalne šeme poslovanja. 

Link to comment

drugim rechima 1 beograd = 1/2 pomenute hrvatske. pri chemu je glavnina kupovne moci dosta koncentrisana u 1 beogradu <_<

(mislim, stalno je kritikujemo, ono, pune kafane, puni delta sitiji :s_w:)

 

ta ikea se uglavnom gica vec godinama, da su hteli da otvore, dosad bi otvorili, kurta i murta su otvorili. ne znam koji vishe hoce, jogurt, limun, titranje i tetoshenje? mislim da su oni najzivlji dokaz koliko bilo kakvo poslovanje na balkanu nema nikakve veze ni sa poslovanjem ni sa kapitalizmom ni sa zivim mozgom...

da su otvorili 2000te, usrali bi se od para za 15 godina -_-

edip. shta su oni u stvari hteli? :unsure:

Premaa mojim informacijama oni traže ono što je Dinkara tj. mi davao strancima kad su prvi dolazili...

Znači sve džabe plus subvencije po radniku...

Link to comment

Smorili su više, kao da im od srpske branše zavisi sudbina cele korporacije i kao da mučenoj Srbiji nešto pa zavisi od njihovog (ne)dolaska.

 

U životu nisam video da se globalna korporacija više od deset godina premišlja i prenemaže oko tako beznačajnog tržišta. To se ili otvara ili ne otvara.

Link to comment

drugim rechima 1 beograd = 1/2 pomenute hrvatske. pri chemu je glavnina kupovne moci dosta koncentrisana u 1 beogradu <_<

(mislim, stalno je kritikujemo, ono, pune kafane, puni delta sitiji :s_w:)

 

ta ikea se uglavnom gica vec godinama, da su hteli da otvore, dosad bi otvorili, kurta i murta su otvorili. ne znam koji vishe hoce, jogurt, limun, titranje i tetoshenje? mislim da su oni najzivlji dokaz koliko bilo kakvo poslovanje na balkanu nema nikakve veze ni sa poslovanjem ni sa kapitalizmom ni sa zivim mozgom...

 

da su otvorili 2000te, usrali bi se od para za 15 godina -_-

 

 

 

edip. shta su oni u stvari hteli? :unsure:

zemljište, parcelu, posed....

 

u svakoj državi istočne Evrope dođu i traže preko 20 hektara da kao šatro otvore proizvodni deo, a uz proizvodni i mega šoping centar, a onda kad dobiju jedinstvenu parcelu otežu sa ulaganjem i traže način za preparcelizaciju kako bi "navodni višak" zemljišta preprodali nekoj drugoj firmi, pa kad rasparčaju više od polovine prvobitne parcele, onda izmišljaju razloge kako im ta parcela ni u startu kad su je dobili nije bila adekvatna za fabriku pa ponavljaju megalomanske zahteve za novom parcelom i tako sve dok vlastima ne prekipi i otera ih u tri lepe

 

tako bilo i sa nama onomad

tu su u Srbiji još od 1990, ušli u vreme Ante Markovića, osnovali firmu IKEA-JU u tadašnjoj SFRJ, tražili parcelu u blizini Beograda i dobili neposredno kod petlje Novi Banovci njivu od ~20 hektara, katastarski broj 2040, razloge za odlaganje izgradnje imali ko poručene, ratno okruženje devedesetih, sankcije, Sloba.... posle petog oktobra Đinđić ih pritiskao da ulažu, ovi opet otezali kao nije izgrađena sva infrastruktura

negde 2006. deo parcele (3 hektara) prodali servisno distibutivnom centru "Volvo" Srbija (parcela 2040/2, Novi Banovci, Stara Pazova) a za ostatak tražili nove kupce

 

trenutno su korisnici parcele 2040/1 Novi Banovci, Stara Pazova oko 15 hektara

 

i vuku neki spor

Edited by J-♣
Link to comment

Meni je muka više od trgovina kojima treba da budemo zahvalni što dolaze.

 

Ikea nekom kenja za višak administracije. Probajte da im prodate neki proizvod. Šetaće vas kao majmuna od papira do papira dok ne izgubite volju da se zajebavate za sitne pare.

 

A da ne govorim o tome kojom se brzinom stranci uklapaju u balkanske feudalne šeme poslovanja. 

 

 

brzinom svjetlosti. postanu gori od domacih.

Link to comment

brzinom svjetlosti. postanu gori od domacih.

Ma da, mi izmislili trgovinu za njih. Još pasulja Balkan ima da jede pre nego se neko navikava na nas

Link to comment

Premaa mojim informacijama oni traže ono što je Dinkara tj. mi davao strancima kad su prvi dolazili...

Znači sve džabe plus subvencije po radniku...

 

Nek onda jedu govna.

 

Kod nas vec ima "poor man's" Ikea da se nadovezem na Mancovu paralelu, a to je Jysk. I eto, dosli ljudi, rasirili se po Srbiji onoliko, samo u Beogradu imaju 7 lokacija, u NS 2, po ostatku Srbije jos 10ak (Cacak, Leskovac, Uzice, Smederevo, Indjija, Pancevo, Sabac...). Posluju, cesto otvaraju nove lokacije, radnje bar koliko vidim po beogradskim solidno popunjene. Asortiman je vrlo slican Ikeinom, malo je nizi kvalitet ali su nize i cene, kada je namestaj u pitanju tipa pola asortimana im izgleda identicno (s tim sto je negde Jysk manje kvalitetan - i opet jeftiniji - a negde mi se cini da je skroz isto - a opet je cesto Jysk jeftiniji), generalno koncept robe je isti kao i Ikea. S tim sto se ne secam da su kukali za zemljiste, subvencije, qracpalac, imaju drugaciji pristup, radnje su mnogo manje, zakupljuju prostor po trznim centrima umesto da traze megalomanske prostore i parcele pored autoputeva, i ne trose prostor na gluposti tipa bife restorana sa svedskim cuftama, dakle uz nize cene daleko su bolje prilagodjeni nasem trzistu. Zato ih i ima u Leskovcu, a Ikea kada dodje nece mrdnuti 20 km juznije od Beograda.

 

Mislim, jeste, super je Ikea, ja sam bio na nju naviknut posle zivota u inonstranstvu, i uvek sam kukao sto je nema, ali otkad ima Jyska uopste mi ne nedostaje. Ako imaju interes na ovom trzistu, nek lepo dodju, (za)kupe trzisno parcelu, sagrade i otvore radnju nek posluju, cist racun duga ljubav, a ako im to nije isplativo, nek ne dolaze, a ne da traze subvencije, zemljiste za dzabe i slicno. Kome je bas do dzidzabidza iz Ikee, ima bar 2 radnje na Bulevaru gde mogu da se kupe, a u istim radnjama moze da se naruci bilo sta iz kataloga i donece ljudi iz Madjarske...

Link to comment

zemljište, parcelu, posed....

 

u svakoj državi istočne Evrope dođu i traže preko 20 hektara da kao šatro otvore proizvodni deo, a uz proizvodni i mega šoping centar, a onda kad dobiju jedinstvenu parcelu otežu sa ulaganjem i traže način za preparcelizaciju kako bi "navodni višak" zemljišta preprodali nekoj drugoj firmi, pa kad rasparčaju više od polovine prvobitne parcele, onda izmišljaju razloge kako im ta parcela ni u startu kad su je dobili nije bila adekvatna za fabriku pa ponavljaju megalomanske zahteve za novom parcelom i tako sve dok vlastima ne prekipi i otera ih u tri lepe

 

tako bilo i sa nama onomad

tu su u Srbiji još od 1990, ušli u vreme Ante Markovića, osnovali firmu IKEA-JU u tadašnjoj SFRJ, tražili parcelu u blizini Beograda i dobili neposredno kod petlje Novi Banovci njivu od ~20 hektara, katastarski broj 2040, razloge za odlaganje izgradnje imali ko poručene, ratno okruženje devedesetih, sankcije, Sloba.... posle petog oktobra Đinđić ih pritiskao da ulažu, ovi opet otezali kao nije izgrađena sva infrastruktura

negde 2006. deo parcele (3 hektara) prodali servisno distibutivnom centru "Volvo" Srbija (parcela 2040/2, Novi Banovci, Stara Pazova) a za ostatak tražili nove kupce

 

trenutno su korisnici parcele 2040/1 Novi Banovci, Stara Pazova oko 15 hektara

 

i vuku neki spor

kapiram. kenjkaju po difoltu, pa kolko prodje.

Link to comment

tako je, trazili su da budu tretirani kao proizvodna investicija - zemlja za dzabe plus subvencije za radnike. jedno vreme su flertovali sa proizvodnjom ovde kada je tamo od neke 2005. nadalje krenula proizvodnja duseka i decijih krevetaca u simpu za njih. pa se onda uslo u pregovore oko kupovine tog proizvodnog pogona ali ikea ne voli da ulaze na taj nacin, to je propalo, simpo je propao, i onda se opet usporilo. ne znam da li se promenio menadzment, ime ovog lika sa prethodne strane mi ne deluje poznato. onaj prethodni baja koji je oko 2010. vodio njihov sistem ovde dok su bili tamo pored mercedesove zgrade preko puta erport sitija je trazio parcelu negde izmedju bgd i NS da bi pokrio oba grada. ovo sa bubanj potokom mi smrdi da mozda idu na 2 prodajna objekta mada bi bilo super da otvore konacno barem jedan. bio sam na jednom sastanku sa njim i on nam je rekao da su njihove interne procene da je srbija daleko najjace trziste od ex-yu jer ima 3 miliona stanovnika u radijusu od 50km od potencijalne prodavnice ako je otvore izmedju bg i ns. to je bilo pre nekih 5 godina, tada je bg trebalo da se otvara pre zg.

Link to comment

 ima 3 miliona stanovnika u radijusu od 50km od potencijalne prodavnice ako je otvore izmedju bg i ns

 

BG i NS zajedno jedva dobacuju do dva miliona (čak i da zanemarimo da iz kruga tog radijusa ispadaju Obrenovac, Mladenovac, Lazarevac, Sopot, Grocka...), ne znam gde je nahvatao još jedan, na stranu što bi ta prodavnica s tim radijusom od 50 km koji hvata i NS morala da bude 40 km od Beograda.

Edited by vememah
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...