Jump to content
IGNORED

Počelo je sa Ikeom a otišlo svuda


dekki

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    10

  • gospa buba

    8

  • Braća Strugacki

    6

  • radisa

    5

Top Posters In This Topic

Svaka im čast na uštedi u _svemu_ na tom cipelarniku. Strane koje se ne vide nisu ofarbane ni kantovane, ploče su maksimalno tanke, šipke nisu ni cev ni pun profil (ha!) već savijen lim... To radi posao, sasvim je korektno odrađeno, vredi tačno onoliko koliko košta, ali farba puca i iverica se mrvi ako iole jače zatežem šraf, a prvi put kada u mrklom mraku spičim u cipelarnik, ima da mu odvalilm ćošak, toliko je tanušan.

 

Imam jednu Ikea komodu - sve isto kao što pričaš. Kada sam je sklapao nisma mogao da verujem na čemu su sve štedeli. Spreda izgleda odlično, čim malo zaviriš unutra/iza, ono sve šuplje, tanko, bez kantovanja.

Link to comment

pa znam bre al svuda se kantuje samo ono shto se vidi :unsure:

 

 

 

edip: javite premijeru da smo potroshili beograd na vodi. dajte nam drugi ljeba i igara :rolf:

Edited by gospa buba
Link to comment

 

Svaka im čast na uštedi u _svemu_ na tom cipelarniku. Strane koje se ne vide nisu ofarbane ni kantovane, ploče su maksimalno tanke, šipke nisu ni cev ni pun profil (ha!) već savijen lim... To radi posao, sasvim je korektno odrađeno, vredi tačno onoliko koliko košta, ali farba puca i iverica se mrvi ako iole jače zatežem šraf, a prvi put kada u mrklom mraku spičim u cipelarnik, ima da mu odvalilm ćošak, toliko je tanušan.

 

Ja imam isto iskustvo sa nekim ormarom. Nije ni godinu dana star, a vec se mrvi iverica. Ali to je ona najjeftinija varijanta. Ima u jysku sasvim pristojnog namestaja, po malo nepristojnijim cenama.

Inace, za jysk je forma ideale pojam kvaliteta, bar u tom najjeftinijem segmentu, jer su se u poslednjih par godina znatno popravili.

Link to comment

Ikea jeste vrlo ozbiljan koncept, poznajem njihove procedure i standarde, ali mislim da nije fer porediti ih sa lopovima iz Simpa ili fensi trgovinama sa uvoznim nameštajem. Ima u Srbiji itekako zanimljivih radionica za svakovrsne enterijerske zahvate. Recimo, postoje ljudi u BBašti koji za sasvim pristojan novac rade nameštaj od punog drveta, tri kategorije iznad konfekcije i bofla koji se podvlači pod nekakav dizajn. Postoje radionice koje se bave samo premazima, to je recimo veliki napredak na tržištu, postoje novi materijali, itditd. 

 

I sad smo kao u problemu da li će da dođe Ikea da nas malo utera u jednoistojednoistojednoisto.

 

A u vezi Home centra: treba pratiti. Povremeno se pojavi neki italijanski nameštaj po odličnim cenama, mene je skoro jedan trpezarijski sto svojom podkonstrukcijom potpuno oborio s nogu, toliko da se spremam da odem tamo da ga precrtam.

Link to comment

Ikea jeste vrlo ozbiljan koncept, poznajem njihove procedure i standarde, ali mislim da nije fer porediti ih sa lopovima iz Simpa ili fensi trgovinama sa uvoznim nameštajem. Ima u Srbiji itekako zanimljivih radionica za svakovrsne enterijerske zahvate. Recimo, postoje ljudi u BBašti koji za sasvim pristojan novac rade nameštaj od punog drveta, tri kategorije iznad konfekcije i bofla koji se podvlači pod nekakav dizajn. Postoje radionice koje se bave samo premazima, to je recimo veliki napredak na tržištu, postoje novi materijali, itditd.

 

I sad smo kao u problemu da li će da dođe Ikea da nas malo utera u jednoistojednoistojednoisto.

 

A u vezi Home centra: treba pratiti. Povremeno se pojavi neki italijanski nameštaj po odličnim cenama, mene je skoro jedan trpezarijski sto svojom podkonstrukcijom potpuno oborio s nogu, toliko da se spremam da odem tamo da ga precrtam.

Ja sam u stalnoj potrazi za domaćim malim radionicama ali par slučajeva me "smorilo".

Možda to nije ista priča ali imao sam slučaj nekog kreveta gde je za gabarit od +10% tražena 40% veća cena.

Ali i dalje ne gubim nadu ????

Link to comment

sve ovo je slucaj i kod velikog dela ikeinog namestaja

 

+1, IKEA je mesto gde se kupuje zato sto je jeftino. Mada kad podvuces crtu nije ni to. Prodavci su neljubazni, moras da teglis sopstven namestaj i na kraju platis mnogo vise nego sto si mislio. Cist hype, tamo ne idem vise ni mrtav.

Link to comment

Imam jednu Ikea komodu - sve isto kao što pričaš. Kada sam je sklapao nisma mogao da verujem na čemu su sve štedeli. Spreda izgleda odlično, čim malo zaviriš unutra/iza, ono sve šuplje, tanko, bez kantovanja.

 

 

pa znam bre al svuda se kantuje samo ono shto se vidi :unsure:

 

 

Ja se izvinjavam na upadu, sta je kantovanje?

Link to comment

dolazi ikea, dolazi investicija, a meni je to totalno bezveze da prodavnice računamo kao investicije

 

ono što oni prodaju već može da se kupi u srbiji, tj sličan odnos cena/kvalitet

 

inače bio sam ranije odgovoran za snabdevanje sirovinama i tehničku pomoć jednom sistemu koji je proizvodio za ikeu

 

ugovor knjiga koji sam potpisao da ne koristim decu da seku tropske šume i slična sranja

 

na jednom sastanku sam im rekao da su budale što rade taj posao i to i dan danas mislim, doduše tada sam izgubio deo posla iako sam im argumentovano pokazao da gube tiim poslom

 

sve je to volmartovski pristup, manje ili više modifikovan, ali suština se ne menja, nije to dobro ni za koga, osim za neke tamo koji dele profit

 

a kantovanje, zalepiš traku bolju ili goru, da se ne vidi od čega ti je vaistinu nameštaj (a i malo da zaštiti od prodiranja vlage)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...