Jump to content
IGNORED

Počelo je sa Ikeom a otišlo svuda


dekki

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    10

  • gospa buba

    8

  • Braća Strugacki

    6

  • radisa

    5

Top Posters In This Topic

Ikea namestaj je ionako sranje. Kod nas je popularan jer je kod nas i McDonald's mesto gde klinci izlaze. To za subvencije po radniku je debilizam i to im ne treba dati.

Link to comment

Nek onda jedu govna.

 

 

+1

 

Mislim, jysk je za tri klase lošiji kvalitet od ikee, nema tu šta da se poredi.

 

Ali ako ikea hoće i jare i pare i subvencije i sveee a džabe nek se nosi u tri lepe. Džaba im lepi proizvodi ako su hohštapleri, presede mi njihovo prenemaganje.

 

p.s. Ikea nameštaj nije sranje, batalite me forma ideale poređenja. Ko ima para za bolje neka uživa u boljem; za mene i moj novčanik je ikea savršen odnos cene i kvaliteta (i dopadljivosti). Ali avaj.

Link to comment

 

p.s. Ikea nameštaj nije sranje, batalite me forma ideale poređenja. Ko ima para za bolje neka uživa u boljem; za mene i moj novčanik je ikea savršen odnos cene i kvaliteta (i dopadljivosti). Ali avaj.

+1. najbolje sam bila odushevljena da 6 dana testerishem i shrafim unedogled celu kucu. a pre toga da je smislim <_<

Link to comment

brzinom svjetlosti. postanu gori od domacih.

To je jednostavno zbog toga sto im takve stvari uopste nisu strane - stovishe™... Pismeni su ljudi, znaju znanje™ a malo im vremena treba da provale "kako se to radi kod nas"... 

Link to comment

+1

 

Mislim, jysk je za tri klase lošiji kvalitet od ikee, nema tu šta da se poredi.

 

Ali ako ikea hoće i jare i pare i subvencije i sveee a džabe nek se nosi u tri lepe. Džaba im lepi proizvodi ako su hohštapleri, presede mi njihovo prenemaganje.

 

p.s. Ikea nameštaj nije sranje, batalite me forma ideale poređenja. Ko ima para za bolje neka uživa u boljem; za mene i moj novčanik je ikea savršen odnos cene i kvaliteta (i dopadljivosti). Ali avaj.

 

Nije Jysk za tri klase gori, tj. zavisi sta kupujes. Ako kupujes on dz price star stvari, da, onda jeste tri klase ispod Ikee ali i cena je odgovarajuca. Onaj srednji rang kvaliteta im je malo nizi od Ikeinog proseka (ne bih rekao da je celu klasu nizi), dok u onom najvisem rangu kvaliteta (kako li se vec zove, zaboravih), kvalitet je jednak Ikei. Sad govorim o namestaju, one ostale dzidzbidze su generalno dosta nizeg kvaliteta od Ikeinih.

 

I naravno da Ikea namestaj nije sranje, nego kod nas cesto ima bolju reputaciju nego sto zasluzuje, smatra se maltene da je to neki lux fensi namestaj ili tako nesto, dok je to zapravo namestaj siroke potrosnje (za mase sto bi rekli) solidnog kvaliteta i relativno niske cene (tj. upravo ima taj neki dobar odnos cena:kvalitet), pa onda kao kontraefekat ljudi ce reci "ma to je sranje" jer im je pun kufer nekog hvalisanja Ikee, kao to je sad ne znam kakav svemirski kvalitet, ovo ono (a nije). I opet, naravno, zavisi sta kupujes, imaju i oni jeftinijih i skupljih stvari, cela paleta proizvoda im jeste uporediva sa Formom Ideale. Ono sto Ikei daje tu neku "auru" je da su oni inovatori u tom svom segmentu, dok ce npr. Jysk uglavnom samo da ih kopira (kao i lokalni "imitatori" a la Forma).

Link to comment

ikea ima dobar i moderan dizajn za pristojnu cijenu. sto im je i poenta, da ne kazem misija i vizija.

 

jysk nikako nije za 3 klase ispod, namjestaj im je uglavnom pristojan, ostatak asortimana kako sta, u svakom slucaju povoljniji od home centar ponude za slicne proizvode (pominjem home centar kao bgd opciju za kupovinu). s tim da home centar nema auru ikeinog kopiste. premda prodaje kineske proizvode. 

status je u oku posmatraca.

Edited by morgana
Link to comment

O jysku sudim samo na osnovu jednog cipelarnika što sam kupio. Nedovoljno za tačnu procenu da li je za 3 ili 1.3 klase lošiji od ikee.

 

Svaka im čast na uštedi u _svemu_ na tom cipelarniku. Strane koje se ne vide nisu ofarbane ni kantovane, ploče su maksimalno tanke, šipke nisu ni cev ni pun profil (ha!) već savijen lim... To radi posao, sasvim je korektno odrađeno, vredi tačno onoliko koliko košta, ali farba puca i iverica se mrvi ako iole jače zatežem šraf, a prvi put kada u mrklom mraku spičim u cipelarnik, ima da mu odvalilm ćošak, toliko je tanušan.

 

 

edit: otkud ovo na beogradu na vodi bestraga mu glava, beograd na vodi nije ovo zaslužio

Edited by Frile
Link to comment

edit: otkud ovo na beogradu na vodi bestraga mu glava, beograd na vodi nije ovo zaslužio

kako otkud. prvo beograd na vodi, a odmah zatim ikeja na vodi. ne pratish fabulu radnje ^_^

Link to comment

edit: otkud ovo na beogradu na vodi bestraga mu glava, beograd na vodi nije ovo zaslužio

 

+ 100

 

Najvažniji razvojni projekat koji je Srbija videla u svojoj istoriji da bude zatrpan ovim trolovanjem o tom kartonskom tzv. nameštaju  :mad:

Kad se izgradi vizionarski prirečni Beograd u njegovom glamuru i luksuzu neće biti mesta za tu vašu Ikeju, iako su je ozbiljni protestanti smislili!

Sad kad nam dobro ide iz Švedske samo LYX nameštaj, Marten zvuk i Volvo SUV...  :nobles:

Link to comment

Strane koje se ne vide nisu ofarbane ni kantovane, ploče su maksimalno tanke, šipke nisu ni cev ni pun profil (ha!) već savijen lim... To radi posao, sasvim je korektno odrađeno, vredi tačno onoliko koliko košta, ali farba puca i iverica se mrvi ako iole jače zatežem šraf, a prvi put kada u mrklom mraku spičim u cipelarnik, ima da mu odvalilm ćošak, toliko je tanušan.

 

sve ovo je slucaj i kod velikog dela ikeinog namestaja

Link to comment

Ikea namestaj je ionako sranje. Kod nas je popularan jer je kod nas i McDonald's mesto gde klinci izlaze. To za subvencije po radniku je debilizam i to im ne treba dati.

 

Uopšte nije reč o tome da li je sranje ili nije sranje već o:

 

a) grandioznosti sistema koji će imati nekakav promet

b) broju ljudi koje će taj sistem da zapošljava

 

N erazumem se u subvenicije randih mesta i po defaultu sam protiv toga ali samo mislim da grešite kada posmatrate ikeu kroz prizmu samog nameštaja. Čak ni eventualna satelitska proizvodnja ne igra neku značajnu ulogu. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...