Jump to content
IGNORED

Počelo je sa Ikeom a otišlo svuda


dekki

Recommended Posts

+1, ja bih stvarno voleo da je Srbija veće tržište za bilo šta što se prodaje u radnjama, od HR, ali, prosto, ne deluje mi logično.

 

pa dobro, za nešto što se prodaje po radnjama verovatno i jeste veće tržište. recimo, lupam, za ulje (jestivo) Srbija je verovatno veće tržište, nemam pojma, pretpostavljam.

 

Edit: mada...zavisi koliko se koristi u ugostiteljstvu, a u tome su daleko isperd nas...ne znam, ali ima nešto od toga što se koristi u prehrani sigurno nešto za šta jeste veće tržište, al sad kapiram, kad se uključi i turizam u jednačinu da ko zna koliko toga ima...

Edited by MancMellow
Link to comment
  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    10

  • gospa buba

    8

  • Braća Strugacki

    6

  • radisa

    5

Top Posters In This Topic

pa dobro, za nešto što se prodaje po radnjama verovatno i jeste veće tržište. recimo, lupam, za ulje (jestivo) Srbija je verovatno veće tržište, nemam pojma, pretpostavljam.

Za brašno i ulje Srbija je tržište iz snova i to je otprilike to.

Link to comment

nije ikea lanac prodavnica, nego jedna jedina prodavnica koja čiči tamo gde je posade

 

ikea na autoputu od zg ka istoku je atraktivna za koji broj ljudi? pustite proseke i samosažaljenje, čista cifra koja može da kupuje u tom prodajnom objektu

 

da li će lik iz splita, dubrovnika ili vukovara da zapuca u Ikeu da pazari? kakve veze ima hrvatski prosek sa bilo čim, mora da se posmatra samo područje čiji će stanovnici realno da troše u datom objektu 

 

sa druge strane ikea u blizini beograda ima veći rezervoar odakle da zahvati, tako da pasolutni brojevi mogu da se porede, a to je za prodavnicu tog tipa jedino bitno

 

mrzi me da tražim i ređam cifre raznih statistika a i već sam lego, samo me nervirate

Link to comment

nije ikea lanac prodavnica, nego jedna jedina prodavnica koja čiči tamo gde je posade

 

ikea na autoputu od zg ka istoku je atraktivna za koji broj ljudi? pustite proseke i samosažaljenje, čista cifra koja može da kupuje u tom prodajnom objektu

 

da li će lik iz splita, dubrovnika ili vukovara da zapuca u Ikeu da pazari? kakve veze ima hrvatski prosek sa bilo čim, mora da se posmatra samo područje čiji će stanovnici realno da troše u datom objektu 

 

sa druge strane ikea u blizini beograda ima veći rezervoar odakle da zahvati, tako da pasolutni brojevi mogu da se porede, a to je za prodavnicu tog tipa jedino bitno

 

mrzi me da tražim i ređam cifre raznih statistika a i već sam lego, samo me nervirate

drugim rechima 1 beograd = 1/2 pomenute hrvatske. pri chemu je glavnina kupovne moci dosta koncentrisana u 1 beogradu <_<

(mislim, stalno je kritikujemo, ono, pune kafane, puni delta sitiji :s_w:)

 

ta ikea se uglavnom gica vec godinama, da su hteli da otvore, dosad bi otvorili, kurta i murta su otvorili. ne znam koji vishe hoce, jogurt, limun, titranje i tetoshenje? mislim da su oni najzivlji dokaz koliko bilo kakvo poslovanje na balkanu nema nikakve veze ni sa poslovanjem ni sa kapitalizmom ni sa zivim mozgom...

 

da su otvorili 2000te, usrali bi se od para za 15 godina -_-

 

 

 

edip. shta su oni u stvari hteli? :unsure:

Edited by gospa buba
Link to comment

Uzgred, mnogo porazniji podatak od odnosa plata 2:1 je činjenica da je u Hrvatskoj prosečna plata visinu od 350 evra, tj. oko 700 tadašnjih maraka (koliko i današnji prosek u Srbiji) dostigla oktobra daleke 1997, tj. pre skoro 18 godina. Na stranu činjenica da je tada 700 maraka vredelo osetno više od današnjih 350 evra.

 

Jbg, mi najverovatnije nećemo za života (naših) dostići GDP iz 1989-te, tako da... Nema, loša struktura privrede, loše mesto, loša starosna struktura, to je objektivno, a o subjektivnom da ne pričam. 

 

edit: ma, realno, stvarno me baš briga dal će ili neće da dođe, ima milion bitnijih stvari...

Edited by MancMellow
Link to comment

nije ikea lanac prodavnica, nego jedna jedina prodavnica koja čiči tamo gde je posade

 

ikea na autoputu od zg ka istoku je atraktivna za koji broj ljudi? pustite proseke i samosažaljenje, čista cifra koja može da kupuje u tom prodajnom objektu

 

da li će lik iz splita, dubrovnika ili vukovara da zapuca u Ikeu da pazari? kakve veze ima hrvatski prosek sa bilo čim, mora da se posmatra samo područje čiji će stanovnici realno da troše u datom objektu 

 

sa druge strane ikea u blizini beograda ima veći rezervoar odakle da zahvati, tako da pasolutni brojevi mogu da se porede, a to je za prodavnicu tog tipa jedino bitno

 

mrzi me da tražim i ređam cifre raznih statistika a i već sam lego, samo me nervirate

 

Ok, treba još statistike, slažem se. Ali u najboljem slučaju je isplativnost tu negde. Teško da je iznad. 

Link to comment

to ce sad da vrishte ^_^

 

april u beogradu. za sve pare, dok nas shumar ne najuri.

 

 

ne zbilja, shta je doprinelo da su oni toliko gadljivi na trzishte. jel ima ikeja u rumuniji, bugarskoj, shtagajaznam? :unsure:

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...