Jump to content
IGNORED

Počelo je sa Ikeom a otišlo svuda


dekki

Recommended Posts

У склопу жалби менаџера ИКЕЕ на спорост администрације помиње се и неки тунел који ће да измести железнички саобраћај из Бг на води и изађе у Бубањ потоку. А пошто је ИКЕА намерачила плац у Бубањ потоку, делују живо заинтересовани за тај тунел.

 

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2015&mm=04&dd=14&nav_id=980315

Link to comment
  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    10

  • gospa buba

    8

  • Braća Strugacki

    6

  • radisa

    5

Top Posters In This Topic

У склопу жалби менаџера ИКЕЕ на спорост администрације помиње се и неки тунел који ће да измести железнички саобраћај из Бг на води и изађе у Бубањ потоку. А пошто је ИКЕА намерачила плац у Бубањ потоку, делују живо заинтересовани за тај тунел.

 

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2015&mm=04&dd=14&nav_id=980315

 

 

Kakav govnar, Srbija malo trziste, a zato je Hrvatska, sa upola manje stanovnika i Ikeom 50km preko grane, sta? Trziste?

 

Mislim, da ne znam sta su sve trazili, jos bih i suzu pustio....

Link to comment

Pa da, ali kolika je plata u Srbiji, a kolika u Hr, i još važnije koliko ljudi tzarađuje neku cifru koja omogućava troškarenje u Ikei? Srbija, sa prosečnom platom od oko 300+ evra, koju ogromna većina ni ne zarađuje, već ima manje, nije baš neko tržite...

Link to comment

Pa Srbija je finansijski gledano manje tržište, kad gledaš broj očekivanih kupaca, rekao bih...

 

pa sad, o tome bi se moglo raspravljati na razne nacine ali nisam siguran da je tu samo 700 vs 350 evra prosecne plate jedini parametar. hrvatska u nekim parametrima (kao sto je gradnja i nekretnine) jednako stagnira kao i srbija, a mi barem imamo duplo vise stanovnika. ne bih rekao da ce IKEA ovde da okrene manje para nego tamo kada se sve uzme.... inace sam bio u zg ikei i subotom popodne to je jedan ogroman korzo, guzva je nesnosna ali dosta ljudi samo razgleda i vozi prazna kolica. kapiram da ce isto biti i ovde, ljudi ce umesto u delta city da izlaze u ikeu a poneko ce i da kupuje.

Link to comment

Populacija (u milionima):

 

7,2:4,3 tj. 1,67:1

 

Zaposleni (u milionima):

 

1,7:1,3 tj. 1,31:1

 

prosečna plata (okvirno)

 

1,7 x 350 = 595 vs 1,3 x 700 = 910

 

Plus ovo što kaže Radiša, postoje fiksni osnovni troškovi i tek kada se oni namire dolazi se do novca raspoloživog za takve stvari. Ti troškovi jesu nešto viši u HR nego u Srbiji, ali daleko od toga da su 50% viši. Hrvatska za mnoge proizvode jeste veće tržište od Srbije. Jbg, tako je. 

Edited by MancMellow
Link to comment

pa ne nije tako, velika je razlika u raporedu primanja, prosek ne govori ništa

 

What Radiša said, ne vidim kako to ide Srbiji na ruku, mada ne bih imao ništa protiv da mi se objasni.

Link to comment

What Radiša said, ne vidim kako to ide Srbiji na ruku, mada ne bih imao ništa protiv da mi se objasni.

+1, ja bih stvarno voleo da je Srbija veće tržište za bilo šta što se prodaje u radnjama, od HR, ali, prosto, ne deluje mi logično.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...