Jump to content
IGNORED

Naučne zanimljivosti


Lord Protector

Recommended Posts

1 hour ago, Tihajeza said:

 

Ne mogu da pročitam članak, jer treba pretplata za nytimes, ali ova dva lika na naslovnoj strani članka uopšte ne liče. Natukli im naočare, i začešljali na istu foru, ali realno nisu baš isti.

Ni ja ne mogu da čitam pa ne znam o čemu je tačno reč, ali slažem se, ni meni likovi ne liče

Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

Ni ja ne mogu da čitam pa ne znam o čemu je tačno reč, ali slažem se, ni meni likovi ne liče

Dopelgengeri su ti ljudi koji jako liče, a nisu rod. Dvojnici.

Link to comment

Nekako je proslo ispod radara da je japanska sonda na jednom asteroidu pronasla uracil i vitamin b3. Poznato je odavno da tragovi slicnih jedinjenja postoje u meteoritima ali je uvek

postojao rizik kontaminacije na Zemlji. Ovde je taj rizik iskljucen. Ne mora nista da znaci, ali ako je ovaj uracil zaista vanzemaljskog porekla, govori u prilog

misljenju da je barem jednocelijski zivot kakav mi poznajemo prilicno rasprostranjen.


https://www.nature.com/articles/s41467-023-36904-3

 

Sam rad je manje vise fokusiran na to kako su merili.

 

Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 month later...
14 minutes ago, burekdzija said:

https://www.science.org/content/blog-post/breaking-superconductor-news
 

Zvuci neverovatno i verovatno jeste neverovatno, ali u moru govnjivih vesti bas bi bilo dobro da su uboli nesto

Kasnis :) @gospa buba nije mogla da spava zbog ovog... :D 

Ali, sta vredi, to su tamo neki bezvezni Juznokorejanci, nista spektakularno kako bi bilo da su se tog posla dohvatili mladi preduzetnici popur Maska i onih sto samo sto nisu fuziju resili...

A ako se nadas da ce u takozvanim medijima da izadje barem crtica o znacaju - nece... :cry:

Link to comment

sachekajmo :hihi:

 

to muljanje sa strukturom materijala traje preko pola veka, bar kad je visokotemperaturska superprovodnost u pitanju, uopshte nije neochekivano da neko nabode kombinaciju kako treba. drzimo palce da je ponovljivo, sve shto mrda u tom svetu pokushace da ponovi uslove pre kraja godine! sve shto ima pec u labu, lozi od ponedeljka :lolol:

 

volim da uspeju, mada ih sve mrzim, od kamerling onesa i njegovog blentavog asistenta, preko bcs ekipe, sve do dana danashnjeg. i onda cu se na kraju penzionisati radeci magnetizam :isuse: :lolol:

 

edip. nalepshe od svega, koliko vidim, radi se o ful sirotinjskoj hemiji, dva standardna jedinjenja, mlevenje, pechenje, nikakva sofisticirana ludovanja. daj partenone da zaista radi :unsure:

 

 

Edited by gospa buba
Link to comment
19 hours ago, gospa buba said:

sachekajmo :hihi:

 

to muljanje sa strukturom materijala traje preko pola veka, bar kad je visokotemperaturska superprovodnost u pitanju, uopshte nije neochekivano da neko nabode kombinaciju kako treba. drzimo palce da je ponovljivo, sve shto mrda u tom svetu pokushace da ponovi uslove pre kraja godine! sve shto ima pec u labu, lozi od ponedeljka :lolol:

 

volim da uspeju, mada ih sve mrzim, od kamerling onesa i njegovog blentavog asistenta, preko bcs ekipe, sve do dana danashnjeg. i onda cu se na kraju penzionisati radeci magnetizam :isuse: :lolol:

 

edip. nalepshe od svega, koliko vidim, radi se o ful sirotinjskoj hemiji, dva standardna jedinjenja, mlevenje, pechenje, nikakva sofisticirana ludovanja. daj partenone da zaista radi :unsure:

 

 

Ovde možemo da pratimo pokušaj loženja peći i test ovog novog superprovodnika:

https://twitter.com/andrewmccalip

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...