Jump to content
Sign in to follow this  
Singer

Sjetimo se djetinstva (moji prvi igrački koraci)

Recommended Posts

francuski sobar

fliperane

Sa nostalgijom se sećamo ovih starih igara i rado im se vraćamo ali Invajdersi i cela ta mikroarkadna revolucija bacila je u preko noći u staro gvožđe sjajne elktromehaničke i elektrooptičke  igre iz ranih sedamdesetih i ranije. Proveo sam jedno leto na pucaćkoj mašini sličnoj ovoj

samo je bio  mitraljez i neki avioni dvokrilci, ne mogu naći na netu..znači nema krzavih piksela na ekranu nego realna scenografija, sjajan zvuk i atmosfera.

Mislim da je kod bioskapa Partizan negde 1979-80 bila neka Star Wars analogna mašina

e da i stona košarka :)

Jeremija

Sa nostalgijom se sećamo ovih starih igara i rado im se vraćamo ali Invajdersi i cela ta mikroarkadna revolucija bacila je u preko noći u staro gvožđe sjajne elktromehaničke i elektrooptičke  igre iz ranih sedamdesetih i ranije. Proveo sam jedno leto na pucaćkoj mašini sličnoj ovoj

samo je bio  mitraljez i neki avioni dvokrilci, ne mogu naći na netu..znači nema krzavih piksela na ekranu nego realna scenografija, sjajan zvuk i atmosfera.

Ovog se i ja sećam, bio je svojevremeno na sajmu, rane osamdesete su u pitanju, ili prva ili druga.

Edited by Jeremija

ToniAdams

secam se avioncica, meni je to u tom momentu bilo nesto najbolje na svetu

kipo

Gdje bih mogao skinuti Driver 2 za PC? Pronašao sam na ovim oldgames sajtovima i torentima samo 1 i 3, prvi njesra, a trojka ima oružje, nasilje.. Za klinca trebam.

kipo

Hvala calavera. Probao sam, petljavina sa kontrolama, grafika užasna, a i ja je pamtim mnogo zanimljivijom :) Naci cu nesto slicno. Hvala svakako.

Calavera

67c95965324debdfb5f1e2d1aa65fa74--all-ga

-_-

probaj driver: san francisco, meni se svideo. manji fokus na prici nego u driveru 2, ali dovoljno je blizu.

kipo

Da, to je taj problem :) Planiram kroz godinu-dvije da im stavim Cultures 2, a tačno se plašim da će biti njesra. Nisam neki gejmer nikad bio ali ona me rasturila koliko sam bio navučen. A za ovo, u frci sam par dana ali probaću prvo Toca race driver, starija je mašina, ne znam tačno šta može da vozi.

renne

I toca će te razočarati iz današnje perspektive

Zverilla

e da i stona košarka :)

nisam znao da je ovo postojalo kao automat

kao klinac sam bio ponosan vlasnik kucne varijante

STONA-KOSARKA-retko-Yu-80_slika_O_450278

renne

Imao i ja kućnu varijantu, a igrao sam i arkadnu

Jeremija

Posle 34 godine izašla i verzija za C64, po svemu sudeći u pitanju je prilično kompetentan port:

Grunf

Kome je do starih arkadnih igara sa automata iz buvara, moze da se podseti u radnji Trista Čuda u Balkanskoj 21. Imaju MAME32 spakovan u kuciste stare arkadne masine-radi na zetone, dva dzojstika sa po tri tastera, klasika. Mislim da je zeton 20 kinte.

kipo

Stavio klincima Cultures 2, i sad ne mogu doci na red od mene. Trpi posao, život..