Jump to content
IGNORED

Sjetimo se djetinstva (moji prvi igrački koraci)


Singer

Recommended Posts

Jel' Paradise Cafe bio popularan kod nas? Pitam zato što sam poznavao dosta vlasnika Spektruma, a ne sećam se da ga je iko imao. Od tih avantura, sećam se da su kultne bile domaće, tipa XIV gimnazija...

 

 

 

 

 

 

samo sto sam ja ovo igrao u nijansama sive na cudu tog doba - laptopu sa crnobelim LCD ekranom - zavideo sam drugaru koji je to igrao u boji na svojoj SEGA konzoli

 

 

 

Igrao na automatima, bio sam dosta razočaran verzijom za Mega Drive, koji je meni i sam bio veliko razočarenje, pogotovo po pitanju boja (64/512, ako se dobro sećam), i bio je dosta inferioran na odnosu na Seginu arkadnu mašinu System 16 iz sredine osamdesetih.

Link to comment

ja sam uvek biro ribu, nisam gei da biram snagatora ili kepeca :fantom:

 

 

Uvek birao snagatora, cenio sam da su riba i patuljak previše "slabi".

 

 

Posle (ranih devedesetih) je Capcom imao slične igre, ali sa većim akcentom na magiju, e tu sam već bio dovoljno pametan da ne uzimam snagatora. :fantom:

Link to comment

jos malo prastarih sportskih...

 

za Sega Mega drive, prokleto je zarazna i brza, iako se igralo na "promene" :D

 

 

 

 

Nisam nikad igrao ovu odbojku za Mega Drive, ali mogu da pretpostavim da je izvrsna pošto je developer Video Systems, kreator moje omiljene odbojke ikada - Power Spike na automatima.

 

 

Čekaj malo, sad vidim da je to ista igra, samo za Mega Drive...

 

 

 

Edited by Jeremija
Link to comment

Jel' Paradise Cafe bio popularan kod nas? Pitam zato što sam poznavao dosta vlasnika Spektruma, a ne sećam se da ga je iko imao. Od tih avantura, sećam se da su kultne bile domaće, tipa XIV gimnazija...

 

Био је само за оне са истанчаним укусом :fantom:

 

Link to comment

Иначе сам до скоро знао да опалим по коју партију Warlords II.

Као и Galactic (она ДОС игра у текстуалном моду, освајање планета).

Обе и даље нису лоше, са логичке стране наравно.

Link to comment

Nisam nikad igrao ovu odbojku za Mega Drive, ali mogu da pretpostavim da je izvrsna pošto je developer Video Systems, kreator moje omiljene odbojke ikada - Power Spike na automatima.

 

 

Čekaj malo, sad vidim da je to ista igra, samo za Mega Drive...

 

 

Ista je stvar :D Ja sam prvo naleteo na ovu igru na Segi kada smo je iznajmili burazer i ja za vikend (to je tad bila vrh stvar za one koji nisu imali para za samu Segu/SNES) i uzeli par romova đuture, na jednom od njih je bilo tri igre od kojih jedna baš ova. Na kraju smo ceo vikend proveli skoro samo odbojku igrajući. Par godina kasnije sam Power Spike nabavio za neki od Mame emulatora. Inače, Power Spike ima i nastavak u kojem možeš da biraš i neke robote i još kojekakve gluposti :D :isuse:

Link to comment

 

samo sto sam ja ovo igrao u nijansama sive na cudu tog doba - laptopu sa crnobelim LCD ekranom - zavideo sam drugaru koji je to igrao u boji na svojoj SEGA konzoli

 

Ja sam se sa Zlatnom Sekiromtm susreo na automatu u VB. Posle godina igranja spektrumovih avantura,strategija i platformi, Golden Axe je izgledao kao svemirski brod. :D  

Link to comment

prve 2 ljubavi na automatima... :wub: :ziga:

 

 

 

 

inače, u obe fliperane u koje sam kao klinac odlazio je bio po lokalni ubica u Steet Fighter-u kojima niko ništa nije mogao, a dolazi su tipovi samo da bi igrali protiv njih. al nešto se ne sećam da sam čuo da su ikad igrali jedan protiv drugog :D

Link to comment

fliperane

 

Sa nostalgijom se sećamo ovih starih igara i rado im se vraćamo ali Invajdersi i cela ta mikroarkadna revolucija bacila je u preko noći u staro gvožđe sjajne elktromehaničke i elektrooptičke  igre iz ranih sedamdesetih i ranije. Proveo sam jedno leto na pucaćkoj mašini sličnoj ovoj

 

 

samo je bio  mitraljez i neki avioni dvokrilci, ne mogu naći na netu..znači nema krzavih piksela na ekranu nego realna scenografija, sjajan zvuk i atmosfera.

 

Mislim da je kod bioskapa Partizan negde 1979-80 bila neka Star Wars analogna mašina

 

 

e da i stona košarka :)

 

Link to comment

Sa nostalgijom se sećamo ovih starih igara i rado im se vraćamo ali Invajdersi i cela ta mikroarkadna revolucija bacila je u preko noći u staro gvožđe sjajne elktromehaničke i elektrooptičke  igre iz ranih sedamdesetih i ranije. Proveo sam jedno leto na pucaćkoj mašini sličnoj ovoj

 

 

samo je bio  mitraljez i neki avioni dvokrilci, ne mogu naći na netu..znači nema krzavih piksela na ekranu nego realna scenografija, sjajan zvuk i atmosfera.

 

 

 

 

Ovog se i ja sećam, bio je svojevremeno na sajmu, rane osamdesete su u pitanju, ili prva ili druga.

Edited by Jeremija
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...