Jump to content
IGNORED

Sjetimo se djetinstva (moji prvi igrački koraci)


Singer

Recommended Posts

610865-uridium-zx-spectrum-screenshot-fl

 

Uridium sa Spectrum-a

 

2328-xenon-2-megablast-dos-screenshot-le

Bog i batina ranog PC-a, Xenon 2

 

2486-raptor-call-of-the-shadows-dos-scre

I još uvek nenadmašeni, raptor iz 1994.godine. Majku mu, zar je već prošlo više od 20 godina od toga? 

Link to comment

prvi kontakt sa igricama sam imao preko sege krajem 90tih. tenkovi, contra i jos mnostvo igrica koje sam zaboravio.

 

nekoliko igrica na segi su mi ostavili najjaci utisak. i ocenio sam ih subjektivno kao najbolje. npr ove:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=w9GfqnY1yHg

 

neverovanto je koliko smo ove dve igre picili sa drugarom.

 

bilo je tu jos nekih tenisa, hokeja, mappy, igrica sa avionom...etc

 

onda je cesto moj brat iznajmljivao nintendo 64. i igrali smo samo fudbal. 

 

 

ja sam imao oko 10 godina kad smo ovo igrali, a moj brat koji je 8 godina stariji naravno i onda je uzimao najjacu ekipu - brazil. naravno da me je stalno pobedjivao ali jos uvek pamtim napadaca brazila allejo. taj peder mi je dao jedno milion golova. 

 

igrao sam kanije na nekoj novijoj segi mortal kombar 3 i sonic i to je to otprilike do kupovine kompjutera.

 

 

nekako je kul feeling kad cujem muziku iz nintendo igrica koje sam igrao. to je nesto specijalno.

Link to comment

Igrao sam Uridium i Knight's Lore na spektrumu, ali mi omiljen bio Gunfright:

 

 

a kad su rodjendani onda obavezno F.A Cup Manager (ah, ta tenzija dok se izvlace parovi ...):

 

 

zatim Derby Day (Secam se jedan drug se uvek kladio na konja 'Jasmine' zato sto mu se tako zove sestra :D)

 

 

A prva igra koju sam ikad igrao, je (ako se ne varam) Paperboy, daleke '86-te:

 

Link to comment

Ne znam je l sam spomenuo a znam da sliku nisam stavio:

 

Tetris 3D (istina, uz ovo sam radio diplomski)... :)

 

3dtetris.png

daaaa a bio je i pentix (isto 3d al ne mogu da nadjem bolju sliku) jos tezi sa nekim karakondzulama koje izlaze na visim nivoima random nenajavljeno!!!

 

2w2my3s.jpg

 

 

Commander Keen.

 

ijaooo :):) :)

 

+dina <3

 

+ufo lomaks (ponekad je bila dosadna/spora al znam da su mi ovi vanzemaljci ulivali strah u kosti)

Edited by prima
Link to comment

Jel igrao neko the lost vikings? Nocima sam sanjao neke nivoe koje nisam mogao da prodjem, a i dalje se secam sifara za neke nivoe koje sam ponavljao desetinama puta. Bolest. A onda je moj rodjak presao sve, i objavio sifre za sve nivoe u Svetu kompjutera.

 

Takodje, treba se setiti muzike na nekim od igrica, Cannon Fodder prosto fenomenalna (ista ekipa koja je pravila Sensible Soccer),

 

"War

Never been so much fun

 

Go up to your brother

Kill him with your gun

Leave him lying in his uniform

Dying in the sun"

 

Meni je prethodni telefon ovako zvonio. :)

 

Link to comment

 

+ufo lomaks (ponekad je bila dosadna/spora al znam da su mi ovi vanzemaljci ulivali strah u kosti)

 

Uf, UFO je bio teži od X-COM-a. Samo ti pritrče i zombifikuju marince. Uvek prilikom terorisanja gradova, sa oborenim brodovima/podmornicama je išlo lakše, slao sam po trojicu na jedna vrata. Trudio sam se da što pre razvijem leteće rance i one razorne vođene projektile. Posle toga se napad na protivničku bazu svodio na to da je bukvalno demoliram spolja. Taktika iz njihovog prethodnika, Laser Squad-a. Ko se još seća Sterner Regnix-a i njegovih telohranitelja androida? :) 

Link to comment

610865-uridium-zx-spectrum-screenshot-fl

 

Uridium sa Spectrum-a

 

2328-xenon-2-megablast-dos-screenshot-le

Bog i batina ranog PC-a, Xenon 2

 

2486-raptor-call-of-the-shadows-dos-scre

I još uvek nenadmašeni, raptor iz 1994.godine. Majku mu, zar je već prošlo više od 20 godina od toga? 

 

xenon 2 razbijao i na amigi

Link to comment

 

 

Uf, UFO je bio teži od X-COM-a. Samo ti pritrče i zombifikuju marince. Uvek prilikom terorisanja gradova, sa oborenim brodovima/podmornicama je išlo lakše, slao sam po trojicu na jedna vrata. Trudio sam se da što pre razvijem leteće rance i one razorne vođene projektile. Posle toga se napad na protivničku bazu svodio na to da je bukvalno demoliram spolja. Taktika iz njihovog prethodnika, Laser Squad-a. Ko se još seća Sterner Regnix-a i njegovih telohranitelja androida? :)

Ja povremeno odigram na simulatoru Laser Squad :)

Link to comment

+ufo lomaks (ponekad je bila dosadna/spora al znam da su mi ovi vanzemaljci ulivali strah u kosti)

 

aahaa, hovertenk znaci sluzi za skautovanje ! ... ja sam za to koristio rookie regrute, bez oruzja, opasem ih samo eksplozivom, aktiviram i posaljem u nepoznato. Ako zaginu, unajmim nove za $40k. Cesto i bez oklopa (nepotreban trosak, ionako retko dozive sledecu misiju). I dalje mislim da je to isplativiji nacin od hovertenka, evo bas gledam ufopaedia-ju, tenk kosta $850k, a zauzima mesta ko 4 vojnika. Verovatno je u kasnijoj fazi isplativiji tenk, secam se da su mi alieni cesto mind control-om preuzmali bombase i detonirali ih na ostatak mog tima ...

 

Uf, UFO je bio teži od X-COM-a. Samo ti pritrče i zombifikuju marince. Uvek prilikom terorisanja gradova, sa oborenim brodovima/podmornicama je išlo lakše, slao sam po trojicu na jedna vrata. Trudio sam se da što pre razvijem leteće rance i one razorne vođene projektile. Posle toga se napad na protivničku bazu svodio na to da je bukvalno demoliram spolja.

 

Chryssalid - imao sam nocne more od njih. I moja taktika je otprilike bila ista, napred neiskusni skauti sa bombama, pozadi (u vazduhu) iskusni sa rocket/blaster launcherima. Rasturim pola grada, ali zato opusteno zavrsim misiju.

 

Btw, bas sam prosle nedelje probao da igram ovo preko PS1 emulatora. Nikad nisam zavrsio Terror From The Deep (nekoliko puta mi je bag krahirao igru i upropastio dane truda) pa rekoh mozda je verzija za Playstation bez bagova. Mislio sam bice uzivancija, opusteno iz kreveta ... ali ustanovio sam da ne moze preko joypada, mora mish i da se sedi uz komp pa sam batalio posle par misija.

Link to comment

 

aahaa, hovertenk znaci sluzi za skautovanje ! ... ja sam za to koristio rookie regrute, bez oruzja, opasem ih samo eksplozivom, aktiviram i posaljem u nepoznato. Ako zaginu, unajmim nove za $40k. Cesto i bez oklopa (nepotreban trosak, ionako retko dozive sledecu misiju). I dalje mislim da je to isplativiji nacin od hovertenka, evo bas gledam ufopaedia-ju, tenk kosta $850k, a zauzima mesta ko 4 vojnika. Verovatno je u kasnijoj fazi isplativiji tenk, secam se da su mi alieni cesto mind control-om preuzmali bombase i detonirali ih na ostatak mog tima ...

 

 

Chryssalid - imao sam nocne more od njih. I moja taktika je otprilike bila ista, napred neiskusni skauti sa bombama, pozadi (u vazduhu) iskusni sa rocket/blaster launcherima. Rasturim pola grada, ali zato opusteno zavrsim misiju.

 

Btw, bas sam prosle nedelje probao da igram ovo preko PS1 emulatora. Nikad nisam zavrsio Terror From The Deep (nekoliko puta mi je bag krahirao igru i upropastio dane truda) pa rekoh mozda je verzija za Playstation bez bagova. Mislio sam bice uzivancija, opusteno iz kreveta ... ali ustanovio sam da ne moze preko joypada, mora mish i da se sedi uz komp pa sam batalio posle par misija.

 

A ne, meni je bio imperativ da mi svi moji prežive. Sad, taoce sam se trudio da spasavam ali to je u početku išlo jako teško. Međutim, kada pronađeš mind control device, onda je zezanje. Alieni tamane jedni druge, onda se ostatak preživelih uspaniči i krenu da se kokaju međusobno i bacaju bombe (to je manje poželjan opcija ako hoću da orobim pali ufo/podmornicu). 

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Следеће питање за најверније спектрумаше:

 

Уз Спектрум се добијала касета Horizons са пар програма, укљ. и Match point.

То је вероватно прва игра коју је већина прво одиграла.

 

Како су се у оригиналу звали играчи у тој игри?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...