Jump to content
IGNORED

Sjetimo se djetinstva (moji prvi igrački koraci)


Singer

Recommended Posts

Jel su mame i dalje najbolja varijanta za emulaciju starih naslova? Imao sam neki disk pre, ali ko će se setiti gde je to, ako uopšte i postoji.

 

Edit: skidam ovo, ako ima bolji torrent, javljajte: MAME Plus 6000 Roms Extras Deluxe

da, to je taj

Link to comment

Jel su mame i dalje najbolja varijanta za emulaciju starih naslova? Imao sam neki disk pre, ali ko će se setiti gde je to, ako uopšte i postoji.

 

Edit: skidam ovo, ako ima bolji torrent, javljajte: MAME Plus 6000 Roms Extras Deluxe

Ja sam koristio MAME i Neo Geo  emulator cini mi se

 

Sad cu ponovo da caprkam da turim sve to ponovo na komp :D

 

 

Jebote, kako su bile bolje igrice nekada.. nekako su imale dusu :D

Edited by Have_Fun
Link to comment

Jel su mame i dalje najbolja varijanta za emulaciju starih naslova? Imao sam neki disk pre, ali ko će se setiti gde je to, ako uopšte i postoji.

 

Edit: skidam ovo, ako ima bolji torrent, javljajte: MAME Plus 6000 Roms Extras Deluxe

Nemam pojma,ovaj mame32 emulator koristim skoro 10 godina.Znam da ima i skorijih verzija gde se mogu igrati novije igre poput Marvel vs Capcorn i slicno,ali mi se te novije igrice nisu dopale pa sam deinstalirao

Nemas potrebe da skidas Gigabajte romova preko torenta,vec idi na romnation,romhustler i slicne sajtove i skini pojedinacno,tako skines samo najbolje/omiljene igrice i ne smaras se sa hiljadama drugih  u ponudi

Link to comment

od basketa super je bio NBA In The Zone na Playstationu. naravno Konami je to pravio :D

scenario i scenografija Earthworm Jima je remek delo. kao i The Neverhood i Grim Fandango kasnije.

sa Sege je bila draga Comix Zone

comix-zone-puzzle.jpg

Link to comment

cccc niko da spomene bomb jack

 

Bombjackarc.png

 

hheheh u pravu si skroz. jebeno zajebana igrica!

 

galaxian i danas igram preko MAME

 

ja sam cepao 'bubble bobble'. steta sto je nema 'online' buduci da je 'multiplayer'. kako bi vas sve osisao sa ovom igricom..

 

Bubblebobble.png

Link to comment

 

 

od basketa super je bio NBA In The Zone na Playstationu. naravno Konami je to pravio :D

 

scenario i scenografija Earthworm Jima je remek delo. kao i The Neverhood i Grim Fandango kasnije.

 

sa Sege je bila draga Comix Zone

 

comix-zone-puzzle.jpg

+1

Comix Zone genijalan

Link to comment

Igrao sve na zx, redovno kupovao najnovije komplete. Od toga najviše match of the day, pa Match point, pa psssst

baj d vej, imali smo već ovu temu

Kakav flesbek. To su i moji Spektrumaski poceci. Od borilackih sam poceo sa kung-fuom, a tu je bio i nezaobilazni pakmen, pa formula 1... Citao se Svet kompjutera, posebno mali oglasi, da vidim koji je komplet igara najprivlacniji za trosenje dzeparca koji je preostao od slicica. Ucitavanje igrica je znalo da potraje, a sa njime i prvi manji nervni slomovi kad umesto da na kraju ucitavanja pocne igrica, na ekranu (stari ambadador TV) iskoci poruka error nesto... To su bila vremena...
Link to comment

Pirates! na C64. Igrao sam ih dosta i kasnije, u drugoj polovini devedesetih, kada sam vec imao PS1.

Super Metroid SNES, te RPG poceci, Legend of Mana, Breath of Fire 1 i 2, Final Fantasy.

PS1, Resident Evil serijal, te Parasite Eve 2, Catlevania: Symphony of the Night, uz gomilu drugih naslova.

PS2 sam igrao iskljucivo preko emulatora, ako bih izdvajao, Ar Tonelico 1 i 2.

Za PC da ne pricam, kao RPG fanatik igrao sam sve i svasta, mozda mi je Divinity serijal omiljen, mada je tesko odluciti se

Link to comment

visio sam u rupi prvenstveno, tamo sam igrao sve, pa onda u donjem zabavnom parku, tamo najviše pacman, amidar, crazy climber koji je imao dva džojstika, onda jedna koju smo zvali III sv rat, na maju sam igrao galagu neki klon

 

kojekude su tu bili i frogger, space invaders ... 

 

jedno letovanje u grčkoj sam proveo igrajući moon patrol, bio sam prvi svestan štetnosti UV zraka

 

na c64 smo igrali svašta, najviše mi je ostao u sećanju boulder dash, one on one, samantha fox strip poker  :0.6:

 

na pc XT sa hercules graf kartom sokoban, san tzu art of war, riziko i svašta glupavo

 

e onda na PC panzer generala, total annihilation, CIV razni, HOMM razni, dune, red alert..

 

ceo život se igram

Link to comment

Toliko sam igrao igrice da sam već sa 18 počeo da zarađujem prve pare pišući o njima, idealno za klinca u Srbiji devedesetih, ipak, to me baš držalo samo do neke 25. godine života, a evo već desetak godina se svodi samo na ono što treba da rivjuujem za parice, a to je poslednje tri-četiri godine simbolično. No, da stavim neke hajlajte, hronološki, i da se fokusiram na stvari koje do sada niste pomenuli, da bi bilo zanimljivije. Podrazumevajte da sam igrao skoro sve te stare igre koje ste naveli. :P

 

Automati, do 7 godine 

 

hqdefault.jpg

 

rc_1942_progress2.jpg

 

malo kasnije, ZX spectrum, samo par favorita na kojima sam izgubio najviše vremena

 

77929_1.png

 

9746.jpg

 

penetrator_01.png

 

Zatim C64

 

Wizard_of_wor_gameplay.png

 

Target_Renegade.png

 

Sim-City-Amgia-Gameplay-Screenshot-3.jpg

 

IK+_International_Karate_+.png

 

a kad se prešlo na diskete, jedan i jedini, nenadjebivi krek koji me je navukao na decenije rpg-ova, što na računarima, što sa papirima i drugarima:

 

573742-1092438018_00_1_.png

 

Koliko smo samo novih psovki izmislili i naučili zbog sistema sa šifrom svaki put kada startuješ igru, gde si morao da imaš neki dvostruko rotirajući kartosnki točak što se dobija samo uz original, da alajnuješ dve rune koje ti igra zada po učitavanju pa da ukucaš reč koju time dobiješ. u SK su dali samo dve reči, a nisu naveli uz koje rune idu, pa ti nabadaj bajo moj. ali jebiga, 13-godišnjaci imaju malo šta osim vremena (i c64) pa smo brzo provalili koje dve kombinacije runa su odgovarale šiframa iz SK. A onda je jors truli provalio princip: reč mora da ima šest slova i uvek je neki fantasy termin. Pa smo sami provalili još jedno 5 šifara, čime je bilo zagarantovano igranje u roku od maksimalno 5 minuta.

E, a onda je došao Curse of the Azure Bonds, nastavak, gde je bio isti princip sa šiframa, ali je bilo više kombinacija, i morao si da ukucaš samo jedno slovo. Prvi put sam uspeo da ga ubodem iz nekog 82. pokušaja, ne preterujem. Bilo je fazon 11 uveče, ostavio sam komp da radi celu noć, zvao ekipu u fazon 9 ujutro, u 10 su svi bili kod mene i onda je krenulo celodnevno rastakanje po forgotten realmsima. Mislim da je goreo neprekidno jedno 14 dana i da sam mu tada sjebao transformator lololo. Gud tajms.

 

Nastavak sa PC-em, PSOne, 2 i 3 možda nekada, i ovako je već predug post. Ljubi Ariel.

Link to comment

NIje djetinjstvo, vec adolescencija, ali svejedno...One and only! I sad se secam intenzivnog zadovoljstva kada sa samurajima unistis Koreju, neprobojno utvrdis taj deo sveta i krenes preko Sibira na Evropu...i naravno na kraju naletis na britansku tesku konjicu.

 

 

13115-genghis-khan-ii-clan-of-the-gray-w

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...