Jump to content
IGNORED

Sjetimo se djetinstva (moji prvi igrački koraci)


Singer

Recommended Posts

Nekada sam davno na nekom drugom forumu zapoceo ovu temu,sada me mrzi da trazim sta sam onda naveo...

 

Automati:  Cadillacs and Dinosaurs,Sunset Riders,Double Dragon,Punisher,Agressors of Dark Kombat,King of Fighters,Art of Fighting,Spin Master,Street Fighter,Cabal,Zero Blade-Operation Ragnarok,Teenege Mutant NT ,Shadow dancer,Snow Bros,BomberMan...Povremeno odigram nesto preko mame32 emulatora,skinuo sam nekih 40 GB rom-ova...par videa:

 

Sega: ,Aladdin,Jungle Book,Lion King,Mortal Kombat 2,3,4 Top Gear 2,RockN Roll Racing :Hail: (rani Blizzard),Earthworm Jim,BoogerMan,Judge Dredd

187806-earthwormjim.jpg

RnR racing,Jungle Book i Aladina sam igrao i prosle godine 

 

Sony:Fishermen's Bait(mrzelo me da pecam u real life),NFS,Colin McRea Rally,Gran Turismo...

Colin_McRae_Rally_cover_PlayStation_PAL.

 

 

Nintendo 64: Mario Kart (i danas igram u cetvoro),StarFox,Golden Eye...

Edited by Zavrzan
Link to comment

Prersao kraj na ovoj. Dva puta sam iznajmljivao komp da bi je preso da mi na kraju niko ne bi verovao :isuse: A bila bas zajebana i na kraju neki kameni robot sta li je vec. Vrlo zajeban za preci.

200px-Pitfall_The_Mayan_Adventure-cover.Pitfall-_The_Mayan_Adventure_-_1995_-_Ac

Link to comment

Pošto sam svoj prvi komp uzeo na kraju srednje, prva iskustva su bila striktno vezana za automate. Pikali su se uglavnom već spomenuti klasici, mada neke niste ni spomenuli:

 

 - pang (to je baš baš navlaka, i fenomenalan gameplay)

- green beret

- metal slug

- donkey kong

- ghost n goblins

- 1942&1943

- double dragon

- dig dug :Hail:

- jbd sad se setih, rainbow island! Kakva igra, kakav game play, kakva ideja. Savršenstvo

- arkanoid je pikao svako

- bila je još jedna igra savršenog game playa i nenormalne igrivosti, mali čovečuljak sa rancem koji je usisavao duhove ili šta već i onda puštao iz nekog usisivača i tako ubijao neprijatelje... Ludilo...

 

Zig_Zag_-_1982_-_Bootleg.jpg

 

Bila je jedna igrica koju smo igrali kao nenormalni, ali nema šanse da se imena setim.. Klasika, aviončić koji budži oružja.. Mi smo je zvali "zugoga" jer se tako zvalo neko oružje.. Znam da sam kao, jel, vrlo mlad, provalio foru da se dobiju kao oružje neke vrane, šta li, neke ptičurine. Ta igra mi je jedna od najdražih ikada iako ne mogu da se setim imena (ako nekome padne na pamet, napred).  A i dobro mi je išlo, ljudi kupe žeton i kao daju mi da "vozim" tj pomeram brod dok oni pucaju kao nenormalni :D True story.. Uh, baš bih voleo da iskopam ime. 

Dok nisam uzeo prvi PC igrali smo kod ortaka tv sport basketball, pomenuti swos (16. na prvom zvaničnom svetskom prvenstvu), iznajmljivala se sega i obrtao aladin u beskonačnost, pa i space jam. Ali se sve posle svelo na tada championship a danas football manager... Sve ostalo se igralo zanemarljivo malo, na manageru se bukvalno spavalo, uveče sa treninga i celu noć ne pomeranja iz stolice, ujutru ustajanje pa na bus, na faks i tako u krug.

Sve je promenio CS, prva igra koja je u velikoj meri zloupotrebljavala moj takmičarski mentalitet... Ništa više nije bilo bitno koliko biti dobar u cs-u... I dan danas tvrdim da je to najbolja igra ikada, jer osećaj adrenalina i tamburanja čuke kada ostaneš 1 na 3 (živa čoveka) malo šta može da dočara.. Igrali smo sve moguće i nemoguće turnire, čak osvojili i jednu Sremsku ligu, okušali se sa svim jačim klanovima tog doba i uglavnom dobijali po labrnji, tačnije ne uglavnom nego uvek, ali ta imena smo gledali samo na demoima, strahopoštovanje nam je razbilo svaku šansu da skinemo neki veliki skalp. :D Ali smo zato prali neke Novosađane i Jagodince i neka veća imena koja nisu bila  sam vrh scene. Posle toga, nisam imao živaca za ništa drugo, cs me razmazio. Upadneš na server i udri, ubiju te, respawn i pikaj. Nekako mi je sve imalo smisla kao vežbanje u službi napredka.

Tako i sada igram samo lol /league of legends/ koji je kompetitivno igranje digao na jedan totalno novi nivo, lige po kontinentima se igrjau praktično svakodnevno, implementirana je opcija ranked mečeva u igru koja vam omogućuje konstantno napredovanje (ili nazadovanje), dobijaju se bodovi za pobede, za poraze oduzimaju... Totalna navlaka.. 

Nažaost, za avanture i slične žanrove gde postoji opasnost zaglavljivanja, mučenja i sl, nikad nisam imao živaca.

Link to comment

Jel su mame i dalje najbolja varijanta za emulaciju starih naslova? Imao sam neki disk pre, ali ko će se setiti gde je to, ako uopšte i postoji.

 

Edit: skidam ovo, ako ima bolji torrent, javljajte: MAME Plus 6000 Roms Extras Deluxe

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...