Jump to content
IGNORED

Sjetimo se djetinstva (moji prvi igrački koraci)


Singer

Recommended Posts

Juče mi je na um pala jedna malo starija igra, ali ne mogu da se setim kako se zove, pa da me ubiješ. Poslednji put sam to igrao još krajem devedesetih, obična platforma, na foru Mario Brothersa, samo što si ovde upravljao neke grbavce (bar se tako sećam), a neprijatelja ubijao tako što tom grbom udariš ispod platforme i okreneš neprijatelja na leđa, pa ga onda pokupiš. Bilo je više vrsta nivoa, lava, led, itd. i moglo je da se igra multiplayer, dva igrača. Garant je sranje i odigrao bih dve partije da me mine želja, ali me više kopka, što ne mogu da se setim, koja je to igra.

Link to comment
  • 4 months later...
  • 3 months later...

prvo je ćale kupio TV igre krajem '70ih, sa time smo počeli. zatim, Pakmene, Galage, Fenikse, Invejderse, Scramble i ostalu klasiku da spomenem jer je red...., ali Jet Set Villy i neverovatnih 100 nivoa za ono vreme (možda i više, ko će se setiti) a zatim i Elite su odneli jedan deo mog tinejdžerskog žitija. :)

Edited by barracuda
Link to comment
  • 7 months later...

:Hail:  :Hail:  :Hail:

 

Moje prve ljubavi:

 

hqdefault.jpg

 

hqdefault.jpg

 

Hypa-Ball.png

 

 

 

Blue Max, Commando, Hypa Ball.

 

 

 

 

 

De se seti ovog poslenjeg, milim da mi je to bila prva igra koju sam učitao u memoriju kompa :)

 

 

 

Kupio je pre tačno 30 godina, (Februar 1987) stigla je u jednom od kompleta što sam naručio od Šabac Cracking Servicea. :) Sećam se da je igra imala vrlo interesantnu intro muziku, a stvarno čudo šta čovek sve pamti.

 

 

 

OK, sad moje iskustvo, prva mašina je bio Commodore 64, a stigao je sa fantastičnim kompletom koji mi je sastavio sam prodavac (Druid, Green Beret, Hollywood or Bust, Gods and Heroes, 1942, Thai Boxing, Captured, Tau Ceti, Ole!, i još mnoge druge). Inače je na kaseti bila verzija Turba 250 gde se ništa nije videlo na ekranu (sem plavetnila), tako da je jako teško bilo štelovati glavu.

 

 

Svaki mesec sam kupovao barem par najnovijih kompleta, tako da i dan danas imam veliku kolekciju, nažalost nedavno sam saznao da su roditelji svojevremeno dali nekom moj kompjuter, ali je OK, pretpostavljam da ga nije teško nabaviti, ako poželim.

Link to comment

Verovatno jedina mašina koju bih i sad igrao. Imam kod mojih ogroman ormar u kojem mi je sva moguća igračka oprema iz prošlosti, plus kertridzi, kasete, diskovi. Ali stvarno me ništa drugo ne vuče da igram, sem C64.

 

 

Imao sam svojevremeno i Action Replay (za koji sam dugo skupljao pare), bio je dojaja jer je mogao i da snima pozicije u igrama, pa posle da pušta igru sa tog mesta (što je dotle meni bilo nezamislivo na C64), plus omogućavao je razne trainere i slične stvari, nažalost, nije mi dugo potrajao, ispustio sam C64 iz ruke, a kertidz se prepolovio na dva dela. :(

 

 

Da ne bih gnjavio sa Youtube klipovima, evo slika iz par igrara koje sam voleo, a manje su poznate, pa verovatno nisu ovde pomenute:

 

 

aztec-challenge_5.gif

 

 

hades-nebula_5.png

 

 

pic1.png

 

 

 

maxresdefault.jpg

 

 

hqdefault.jpg

 

 

pic1.png

 

 

 

 

hqdefault.jpg

 

 

repton-3_1.png

 

 

 

armageddon_man_02.gif

Edited by Jeremija
Link to comment

Da ne bih gnjavio sa Youtube klipovima, evo slika iz par igrara koje sam voleo, a manje su poznate, pa verovatno nisu ovde pomenute:

 

 

aztec-challenge_5.gif

 

Aztec Challenge.

Kakva trauma. Jedna od tezih igara koju sam igrao na C64. Bila je neka fora da aktiviras "besmrtnost" i onda protrcis kroz sve nivoe, jedino tako ssm i uspeo da saznam kako citava igra izgleda :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...