Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

Samo to što si pobrojala. Kada pečem, volim da stavim puter ispod svakog komada patlidžana. Osim soli i bibera često koristim i papriku, možda se vidi koncentrisana na nekim komadima.

Edited by Ras
  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

evo i mojih papricica sa balkona...kasno smo ih posadili ali su rodile kao lude,nemam pojma koje je sorta ali ce ih biti gomila

sadila sam ih u zardinjere,po tri u jednu a imamo 4 zardinjere 

 

bosiljak mi je uspeo,persun je umro..ruzmarin se muci a od 7 strukova paradajza smo ubrali 4 komada ploda i imamo jos jedan ceri koji kao nesto jos i radja ali mrsavo..

 

IMG_20210727_144000.jpg

 

IMG_20210727_143949.jpg

 

 

IMG_20210727_140015.jpg

 

 

 

 

IMG_20210727_135956.jpg

 

 

 

IMG_20210727_135937.jpg

 

 

  • +1 3
Link to comment

Evo su moje koje su prezivile turbulentno proljece i nekoliko selidbi.

IMG-20210727-152418.jpg

 

Cayenne long slim (opasna), serano i (mislim) ljubicasti halapenjo. Ova 4. je misterija. Samo serano je u plasteniku, ostale vani presadjene nekad u maju.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

koliko papricice mogu da stoje u frizideru?

ili kako da ih skladistim?

posto,za sada, sazrevaju jedna po jedna kako da ih skladistim da skupim neku kolicinu zajedno?

i sta da kazem mami da radi sa njima dok smo mi na odmoru krajem avgusta kada ce sve vise da ih sazreva?

Link to comment
On 7.8.2021. at 15:02, ivy said:

koliko papricice mogu da stoje u frizideru?

ili kako da ih skladistim?

posto,za sada, sazrevaju jedna po jedna kako da ih skladistim da skupim neku kolicinu zajedno?

i sta da kazem mami da radi sa njima dok smo mi na odmoru krajem avgusta kada ce sve vise da ih sazreva?

 

Mogu sigurno da stoje 5-7 dana u frižideru a da ne uvenu. Za to vreme što skupiš, onda u teglu (turšija). Ja pripremim malo više one tečnosti pa kako skupim za teglu, naređam i nalijem. Druga varijanta je sušenje. Ako nisu mesnate onda ih možeš lako osušiti cele. Mesnatije ipak lakše kad isečeš na manje komade. 

Link to comment

To se i ja pitam, a nikad lepšu žbunčinu od bosiljka nisam imala :cry:

I desio mi se jedan veliki maler prethodnih dana, osušila mi se lavanda stara 8 godina, za nekoliko dana, doduše nisam bila kod kuće. Pojma nemam kako i zbog čega. Plaky.
:cry:

Ovde ima 5 godinica. Rip

b080581dd3b33d43eb5a43368f5cccd6.jpg

  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

današnji ulov sa pijace:

 

241748654_979892732789774_4882892630836524001_n.jpg.8854b59aee816d6dd52904cf56e853c1.jpg

 

molio bih stručnjake iz oblasti ljutologije da mi kažu šta sam kupio.

naročito me zanimaju ove smežurane što sam isturio napred na fotki, prodavačica reče da je moruga, ali nisam baš siguran.

ovo gore habanero, pored čokoladni habanero (?) možda ja sad lupam gluposti, ali pišem ono što mi je rečeno.

patuljasto nemam pojma šta je, ali lepo izgleda.

 

Link to comment

za sada sam probao tri vrste: crveni habanero (očekivano srednje ljutine), iznenadila me je patuljasta bela koja je ljuća od crvene... ova smežurana je apsolutni šampion, ljuta ko nadrkana čivava :fantom:

 

Link to comment
On 9.4.2021. at 12:03, beta kentauri said:

@gospa bubačičoka ima prelep cvet, liči na ehinaceu, ali što kaže variola malo je glomazna. pokušaj pa javi rezultate.

moj otac je davno sadio sa idejom da se jede ali brzo odustao.

sad bi i ja mogla da je zasadim u baštu pod uslovom da negde nađem krtole.

ja ih imam na placu. dobre su za grickanje a još bolje u turšiji.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...