Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

@gospa bubačičoka ima prelep cvet, liči na ehinaceu, ali što kaže variola malo je glomazna. pokušaj pa javi rezultate.

moj otac je davno sadio sa idejom da se jede ali brzo odustao.

sad bi i ja mogla da je zasadim u baštu pod uslovom da negde nađem krtole.

Link to comment
 
ne znam kako ćeš tu čičoku baš u saksiji, imao sam u bašti, to izraste 3-4 metra u visinu [emoji4] a i plodovi (gomolji ili šta je to već) budu na nekoj dubini.
kazu da u saksiji izraste do pola, znachi 1.5-2. korijenje me ne interesuje toliko, ali ako bude peshes, izjeshcemo hihi.gif

@beta. pa ima krtole u jestivom delu pijace, skoro sigurno. bude i u maksiju neka jovanjica, organsko neko sr.

edip. imam odbabe neki habanero, halapenjo, palac. jesam to zakasnila? i ako nisam, shta mi je chiniti?

sent from bubamoto




Link to comment
7 minutes ago, gospa buba said:


edip. imam odbabe neki habanero, halapenjo, palac. jesam to zakasnila? i ako nisam, shta mi je chiniti?

sent from bubamoto



 

 

ako je halapenjo (to su one manje ljute) onda nisi, one brže sazrevaju. ako je pak habanero (ozbiljno ljute) on ti možda sazri tek u septembru. u oba slučaja, da bi ti seme brže niklo, drži negde gde je konstantno toplo, oko 25 stepeni bi bilo idealno, uz održavanje vlažnosti (to možeš lako tako što saksijice npr. ubaciš u neku kesu).

Link to comment
 
ako je halapenjo (to su one manje ljute) onda nisi, one brže sazrevaju. ako je pak habanero (ozbiljno ljute) on ti možda sazri tek u septembru. u oba slučaja, da bi ti seme brže niklo, drži negde gde je konstantno toplo, oko 25 stepeni bi bilo idealno, uz održavanje vlažnosti (to možeš lako tako što saksijice npr. ubaciš u neku kesu).
tenksic, nije mi vazno kad ce da sazrevaju, ionako samo ja jedem.

sent from bubamoto


a
Link to comment
45 minutes ago, variola said:

 

ne boj se ništa, verovatno imaš neke capsicum annuum vrste u koje spadaju ove slične "domaćima", njima treba mnogo manje vremena do sazrevanja ploda. kod gajenja superhot sorti (capsicum chinense) ili capsicum baccatum taj period je dosta duži pa se seje već u januaru, da bi sazrevanje počelo u julu. ja npr. počinjem sa setvom od sredine januara.

 

 

 

hvala na ohrabrenju..moze biti da su neke vulgaris..plod je bio okruglast i zut, ja ih nisam jela ali sigurno nisu od tih super hot...videcemo..

 

persun napreduje,posejala sam vlasac to cekam..presadila ruzmarin u vecu saksiju...ali nanu,majcinu dusicu i 1 lovor sam  prosle godine ubila :mellow:

a bosiljak moram da presejem,stavila sam neku sranje zemlju u pola saksije pa pola saksije napredije a to pola nista..

 

lovor cu obnoviti,ima da se kupi drvce po plastenicima...hocu da imam svez lovor da ubacim u klopu..

Link to comment
12 minutes ago, ivy said:

lovor cu obnoviti,ima da se kupi drvce po plastenicima...hocu da imam svez lovor da ubacim u klopu..

 

ovo je moj, posađen iz semena pre oko 2 god. tad nisam uspeo da pronađem sadnicu u prodaji, od desetak semenki nikao je samo ovaj.

 

ZrkL7UA.jpg

  • +1 1
Link to comment

@variola

 

svaka cast!! fino je porastao s obzitom koliko sporo rastu

da,sada ima da se nadje sadnica...

moj je umro,ne znam zasto.. kad sam ga donela iz plastenika pa u dve-tri nedelje je izbacio tri tako ta svetlo zelena lista i vis i umro..a bilo je jos leto :mellow:

Link to comment

Sutra, ako ne bude jakog sunca, iznosim napolje. Nema vise mesta u sobi. Sad nastupa osetljiv period kad treba da ih stitim od direktnog sunca jedno 15 dana a onda presadjivanje u bastu.

665ayc.jpg

  • +1 3
Link to comment

IMG_20210417_102559.jpg

 

bosiljak klija,stavila sam kesu preko da glumi plastenik 

 

IMG_20210417_102612.jpg

 

ovaj vlasac je nikao za 4dana...ali ima neki dupli list..cini mi se da treba to da otkinem?

 

 

IMG_20210417_103022.jpg

 

persun najbolje napreduje iako mislim da sam ga bas gusto posejala..ali necu dirati pa cemo videti

 

IMG_20210417_102644.jpg

 

i ove papricice..gajim ih ali su mi najmanje napete...

  • +1 3
Link to comment

Zasadio bosiljak pre nekih 10ak dana. (Ovo mi je prvi pokušaj baštovanstva u karijeri.)

Malo je više izašao nego tvoj na fotki.

Jel to bosiljak inače sporije klija nego druge biljke (ladolež i dragoljub, npr)

@ivy

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...