Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

sad mi pade na pamet da u komsiluku imam zeca   :s_w:

 

 

edit. guglam taj black royal i bas mocno izgleda, bilo bi super da je to.

slavol zaobici,nego kupiti neko tecno djubrivo,obicno ide 10-20 ml na litar vode i time prihraniti biljke dok ne pocnu da cvetaju a posle cvetanja kad pocnu da radjaju jos jednom -dvaput.ako koristite stajnjak- oprez ,mora biti pregoreo inace ce spaliti biljke!

evo mog primerka royal black,procvetao :D

 

img20150602080427.jpg

 

img20150602080437.jpg

Link to comment

Ista ta cubica posle nekih mesec dana

 

djubrivo2.jpg

 

 

Pre nedelju dana novi rast je bio u visini isecenog prezimljenog stabla. Dodje mi da je presadim direktno u zemlju da moze skroz da razvije koren al necu da je remetim. Kolko ona raste ko luda tolko ove male orange habanero kilave.

 

djubrivoc.jpg

Edited by katamaran
Link to comment

ovo bi trebalo da je bolivian rainbow, prvenac :)

 

2015-05-28.jpg

 

izgleda da ipak nije bolivian rainbow :cry:

 

sada ima sedam-osam plodova i svi su isti, zeleno ljubicasti

Link to comment

Za tu fazu valjda i nije neobicno ali sam i ja izuzetno skeptican da je bolivian rainbow. Na mojoj je plod jako velik a ni po obliku mi ne lici. Mada jos to moze da se zasareni u poslednjoj fazi. Moze da se desi da sve budu tako zeleno-ljubicaste pa u poslednjoj fazi zrenja da predju u razne boje.

 

Prosle godine mi je od njega stigla pogresna paprika umesto bolivijske duge. Bilo bi previse da se to desi i drugu godinu. Posebno sto kod njega uredno raste prava.

 

 

U svakom slucaju sam zadovoljan paprikom jer buja i lepo radja al bi bilo bezveze. Rekoh ti ja da mi lisce ne lici na ovo.

Link to comment

Ni plod nikako ne lici. Vece su i drugog oblika

 

bolplod.jpg

Meni se i ovako svidja a valjda ce da se zasareni na kraju  :cry:

 

Odlicna paprika al da dve godine za redom saljes pogresnu...

 

edit: al nije da ne lici na ovu na 0:34

 

mozda se vremenom razhbune

 

eno je i na 01:04

ipak lici

 

na 01:38 ne pise sta je al mislim da je isto duga sa skroz ljubicastim plodovima. Valjda se zasareni tek na kraju u poslednjoj fazi sazrevanja.

 

Posle ovog klipa najupadljivija razlika mi je cvet (nas beo sa ljubicastim ivicama dok je ovaj full ljubicast) i to sto moji plodovi rastu na dole. Zanimljivo da kod tebe ista biljka rastu na gore :) Mirise mi da je ovo neka mutirana duga. On mi rece da strasno pazi da mu se to ne desi al verovatno ne mozes 100% da se osiguras.

Edited by katamaran
Link to comment

Pitanje prodaje semena je delikatno,cak i sa najboljim namerama prodavac moze da te nehoticno zajebe.Sumnjam da su svi upuceni u tajne genetike,pa tako jedna sorta paprike bude oprasena drugom sortom.Rezultat se ne vidi te godine,plod odgovara sorti  na kojoj je rodio ali ako takvo seme ostavis za sledecu sezonu,dobices nesto sasvim drugo sto moze manje ili vise da lici na obe sorte.Zato treba (ako zelis sortno seme) gajiti razlicite sorte razdvojene kako se ne bi medjusobno oprasivale.Videcu i sam sta sam pazario tek dogodine  :fantom:

Edited by Haralampije
Link to comment

To bi otprilike bila i moja teorija. Ovaj covek od kog smo uzimali mi nikako ne deluje neposteno.

 

Jedino mi se nikako ne da duga :) Al mozda na kraju ova mutacija (ako je to slucaj) ispadne i bolja od originala. Mogu misliti sta ce da ispadne od semena sto sam ja ostavljao kad je sve bilo nabijeno na malom prostoru. Na osnovu tog iskustva cu da vidim hocu li uopste ostavjlati seme u buducnosti.

Edited by katamaran
Link to comment

Sto ne uzmes par biljaka ko eksperiment? Ima po pijacama da se nadju sjajne al naravno seljaci nemaju pojma sta je u pitanju.

 

Prosle godine mi je jedna od omiljenih bila sa Zelenjaka. Velika, ljubicasta i mnogorodna. Nesto slicno kao black royal samo jos lepsa i kad su sazrele odose u jarko crveno. Usput bila opasno ljuta. Od nje sam napravio mlevenu i usne su mi pomodrile samo sto sam olizao kasicicu posle :) Svez habanero me ni blizu nije tako spicio.

Link to comment

Ni plod nikako ne lici. Vece su i drugog oblika

 

 

Posle ovog klipa najupadljivija razlika mi je cvet (nas beo sa ljubicastim ivicama dok je ovaj full ljubicast) i to sto moji plodovi rastu na dole. Zanimljivo da kod tebe ista biljka rastu na gore :) Mirise mi da je ovo neka mutirana duga. On mi rece da strasno pazi da mu se to ne desi al verovatno ne mozes 100% da se osiguras.

 

ove moje sad rastu na sve strane, i na gore i na dole i u stranu :)

 

2015-06-03.jpg

 

nisam sve uhvatio, ima jos tri manje sa druge strane

Edited by Čutura
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...