Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

Ja moram naći način da napravim ignor ovog topika [emoji21][emoji21][emoji21]
Voleo bih da sadim i uzgajam ali mi stan u kome sam, ceo na severu i nema šanse da išta uspe...
Neka jednom ću se preseliti kod keve, u stan koji istok/zapad pa ću onda da probam....


...shiit has hit the fan....

Link to comment

Postoje posebne sijalice za dodavanje svetlosti, pa čak i uzgajanje u zatvorenim prostorijama bez svetlosti. Međutim, pod određenim uslovima i sa običnim sijalicama moće se postiči isti efekat. Tako da ako imaš sijalično mesto na terasi, eksperimentiši.

Link to comment

^ prekomplikovano je to da bi se uzgajalo nekoliko biljaka na terasi. 

@Frank Pembleton

svakako možeš da probaš sa nekoliko sadnica "prirodno" pa ako rodi išta, super. 

@katamaran

ovaj potgrond što je haralampije pominjao svi hvale kao supstrat a ima da se nađe povoljno (1090 din 70l), može da se koristi i kasnije za velike saksije. Kod setve semena je bitno i da je supstrat male granulacije, tako da ovi za cveće nisu najsretniji izbor. 

Link to comment
4 hours ago, Haralampije said:

^

ako sam dobro zapamtio,tvoj proslogodisnji problem oko nicanja je bio u losoj, neproverenoj zemlji i sad si opet uzeo neku takvu.daj boze da se varam ali mi nije jasno sto to radis sebi kad na trzistu ima proverenih podloga koje ne kostaju puno za kolicinu koja je tebi potrebna

Verovatno jedan od...

 

Who dares wins.

 

Vidis da sam se jedva nakanio da uopste i posadim. Nisam imao ni vremena ni volje da jurim specijalnu zemlju.

 

Mislim da je ovaj put zemlja sasvim ok.

Edited by katamaran
Link to comment
3 hours ago, Frank Pembleton said:

Ja moram naći način da napravim ignor ovog topika emoji21.pngemoji21.pngemoji21.png
Voleo bih da sadim i uzgajam ali mi stan u kome sam, ceo na severu i nema šanse da išta uspe...
Neka jednom ću se preseliti kod keve, u stan koji istok/zapad pa ću onda da probam....


...shiit has hit the fan....

Ja sam kacio ovde fotku terase na severnoj strani sa sve lepim paprikama.Direktnog sunca ima do 11-12 h a posle je u hladovini i nista nije smetalo paprikama u saksiji da lepo rode.Probaj da kupis par razvijenih biljaka kad bude vreme za to i uzmi velike saksije i videces da moze :) 

Link to comment

Neke vrste i ne vole previse direktnog sunca. Ja sam imao sezona kad su pojedine biljke odbacile sve cvetove pa mi je Zika rekao da je to zato sto je udarila preevlika vrucina.

 

edit: setih se bas manzana. One inace rastu u Andima pa im i prijajumanje temperature

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Capsicum_pubescens

 

Najbolja paprika za salsu.

Edited by katamaran
Link to comment

Neke jagode? Penjacice, mesecarke? Super deluju fotke na Kupindu al da li to stvarno tako moze da se odgaji...

 

https://www.google.com/search?q=jagoda+penjacica&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiW4ta8wbzZAhWGPBQKHcHSDusQ_AUICigB&biw=1280&bih=633

 

Ova prodaje jeftino sadnice

 

https://www.kupindo.com/Sadnice/31203141_Jagoda-penjacica-sadnica

 

https://najzdravijahrana.com/jagode-penjacice-sadnja-i-uzgoj/

Edited by katamaran
Link to comment

hvala, divne su, mozda probam :) znam jednu zenu sto je bila kupila te penjacice, jer joj se dopala slika decaka kako bere jagode, pa tako zamislila i svog unuka. jedino sto joj nisu izgledale kao na slici, zalila mi se. je l paradajz za sunce, to mi uvek treba? 

Link to comment
12 minutes ago, cmrlj said:

hvala, divne su, mozda probam :) znam jednu zenu sto je bila kupila te penjacice, jer joj se dopala slika decaka kako bere jagode, pa tako zamislila i svog unuka. jedino sto joj nisu izgledale kao na slici, zalila mi se. je l paradajz za sunce, to mi uvek treba? 

možeš da imaš lep čeri na terasi

 

samo dobra zemlja i redovno zalevanje, lepo na terasi uspeva, uspeva kao lud

nemoj samo da uzimaš one minijaturne, ništa od toga

na kaleniću ima lepih čerija da se kupi u vreme sadnje, hoću da kažem, bolje da kupiš te već pripremljene, nego da ideš od semena

Link to comment

edit: osim nabrojanog valjalo bi necim i nadjubriti paradajz.

 

 

Ni ja ne volim te minijaturne sto ne rastu preko 20-ak cm. Premalo plodova mozas sa njih da naberes.

 

Ja vec par godina gajim neke kruska cerije i obican koji raste (pojma nemam kako se zove vrsta al bi prodavci sadnica morali da znaju) i ono ume da naraste i 2-3 metra u visinu i da bude prepuno plodova.

 

Ako je Bajloni blizu znam zenu koja vec godinama prodaje sve tri vrste po ceni od 100 din za 3 sadnice.

Edited by katamaran
Link to comment

Hah, lomim mozak pola sata, pre neku nedelju sam prošao tuda, i imam u glavi ovo zeleno levo u perifernom vidu (mislio sam da je neki kiosk), i silazak niz ovih par stepenika i glodara u plavom dresu na fasadi preko puta, al' da me ubiješ ne mogoh da se setim gde... Mislio sam da je negde oko Krsta, Žička ili tako nešto...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...