Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

Djubrenje si bas ubo :) bez njega bi bila dupla manja sigurno.A ostatak biljke je zelen i ziv,vidi se da ce krenuti nove grancice na mestu gde su bili listovi prosle godine.Ne bi ja to diro nista prilikom uzimljavanja,ono sto propadne tokom zime bice suvo i lako mozes da uklonis ali kad je stablo zeleno kao ovo - znaci da je ok :)

Link to comment

Nisam ubedjen da ce krenuti. I na drugoj prezimljenoj ista prica sa novim rastom otprilike sa dna biljke dok ostatak miruje. Velika vecina se sasusila.

 

Kazu da je najbolje za zimu ostaviti taman onoliko koliko je dug koren a ostatak iseci da se biljka ne muci

 

Najzalije mi je narandzastog habanera. Kad sam je tek uneo pogubila je lisce al se jako brzo oporavila od soka i dobila novo lisce i rasla preko cele zime. I onda krene da se susi 10-ak dana pred iznosenje napolje i uvene  :isuse:

 

Posadio sam ih gomilu ove sezone al su sve jos malecke. Rastu mnogo sporije od halapenja i serana.

Edited by katamaran
Link to comment

aji lemon kolko ja znam.

 

I ja za sada na jednom plodu. Isto bolivian rainbow (bar se nadam)

 

duga.jpg

 

edit: lazem, rodio i piter. Imam jedan mali penis u dvoristu :)

Edited by katamaran
Link to comment

kakvo je misljenje o kupovini rasada ovih egzoticnih sorti iz novog sada, cena je 150 din, oglasi na kupujem prodajem

Nisam kupovao od njih. Imam proverene iz Cuprije (200) i Leskovca (150-200) 

Link to comment

ih, bre, tek sad vidim ovaj topic  :isuse:

 

evo dokle sam ja dogurao sa papricicama, nakon sto sam pocetkom aprila posejao oko 40 semenki.

 

WP_20150531_16_26_56_Pro.jpg

WP_20150531_16_27_14_Pro.jpg

 

nisam znao za ovu foru sa potapanjem u caj od nane, niti sam ih pokrivao nekom plastikom. uglavnom sam ih drzao u kuhinji, posto je bilo ono ruzno vreme, i proklijalo mi je oko 20 kom. za sebe sam ostavio 5 komada a ostatak delio. ostalo mi je jos 2-3 za deljenje (ove male na gornjoj slici), pa ako je gaza il neko drugi zainteresovan moze da svrati do konjarnika i uzme ih.

Edited by Bright Billy
Link to comment

Welcome to the club :)

 

Nesto mi sitno deluju. Da vidis da im das vise sunca?

 

Ja sam se plasio onih pljuskova al mi nisu napravili nikakvu stetu. Cak su i one malecke lepo pregrmele.

Link to comment

em sam ih kasno posejao, em mi je terasa na severnoj strani pa sunca (u ovo doba godine) imam po 45 minuta. al kapiram dugo je leto, isterace bar ove prve.

 

inace, lik koji mi je poslao semenke je pomesao vise vrsta u istoj kesici, pa je lutrija koje ce da izrastu.

Link to comment

em sam ih kasno posejao, em mi je terasa na severnoj strani pa sunca (u ovo doba godine) imam po 45 minuta. al kapiram dugo je leto, isterace bar ove prve.

 

inace, lik koji mi je poslao semenke je pomesao vise vrsta u istoj kesici, pa je lutrija koje ce da izrastu.

Ja sam zbog sever-severozapad i odustao od sadnje, procenio sam da tu slabo ima sunca za paprike...

Link to comment

uspevale su mi, par godina unazad, ove domace sa pijace. 

 

ove su sad iz egzoticnijih krajeva pa im treba vise sunca, al videcemo...

 

 

Isterace sigurno. Cini mi se da bi ona gore levo mogla da bude black royal.

 

ja se kao nadam da je bolivian rainbow

 

jel imas preporuku za neko djubrivo koje moze da se kupi? sto bi rekli mi seljaci, da ih malo poteram  :s_d:

Edited by Bright Billy
Link to comment

Ako lisce ima crnog pigmenta nije bolivian rainbow. Neka od ovih drugih jos moze da bude.

 

 

 

Moj dobavljac je pominjao neko 10-40-10 djubrivo pa smo Cutura(isto uzeo od njega) i ja dosli do zakljucka da je verovatno mislio na ovo

 

http://www.agromarket.rs/srb/proizvod/114/Kristalna-dubriva/FitoFert-Kristal-104010-1MgOME

 

Ja sam prosle godine probao slavol i mislim da je glupost

 

 

 

 

ove godine idem iskljucivo au naturel.

 

Ako mozes da nabavis stajnjak ili glistenjak trebalo bi da su dobri. Glistenjak valjda ima povoljno u uradi sam.

Edited by katamaran
Link to comment

sad mi pade na pamet da u komsiluku imam zeca   :s_w:

 

 

edit. guglam taj black royal i bas mocno izgleda, bilo bi super da je to.

Edited by Bright Billy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...