Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

Nisam, al nema veze. Donece tast i tasta jos par paradajza sutra, papriku ako zasadim kupicu na pijaci. edit: u stvari verovatno i hocu, ionako sam hteo da vidim da li ima smisla ili ne. Leto ovde ume da bude hladnjikavo.

Edited by Venom
Link to comment

:cry:

 

Sve uglavnom moze, pod uslovom da prvo nikne :lolol: . Mada na kraju je ispalo da mozda i nije do mene, zeni su nikla dva cveta od svega sto je kupila (na istom mestu). Inace, slagao sam, ipak imam dve paprike koje smo dobili, jedino ne znam koja je vrsta. Prosle godine smo dobili par plodova - izgleda kao jalapeno, ali nije toliko mesnata.

 

Paprika

tJpTzzK.jpg?1

 

Cetiri bundeve koje cekaju transplantaciju. "Hokaido" bundeva je zakon.

VkjHlUD.jpg?1

Link to comment

Inace, slagao sam, ipak imam dve paprike koje smo dobili, jedino ne znam koja je vrsta. Prosle godine smo dobili par plodova - izgleda kao jalapeno, ali nije toliko mesnata.

 

 

Serano mozda? Ona je najslicnija halapenju.

 

 

Uzeo sam seme preko Kupinda i bukvalno su sve isklijale i rastu ko lude.

 

Za sad mi cvetaju bolivijska duga i peter (penis). Iznenadjuce velike biljke i sami cvetovi su bas krupni. Bice velikih penisa :)

Link to comment

Ne :D. Ali deluje zanimljivo.

 

@katamaran: ma znam kako izgleda serrano, zato i kazem da mislim da nije. Nije imala taj elegantni oblik :). S druge strane bilo je slicno, tako da mozda, pogotovo sto sigurno postoje varijacije. Zenini su dobili prosle godine par biljaka na poklon od svojih komsija, ali kapiram da ni oni sami ne znaju.

Link to comment

jel neko probao ove rupice na saksijama vazduhom do sekundarnih korena 

Moze to da da poboljsanje ali mislim da je cela fora sto je on rastresao i oslobodio ceo korenov sistem koji je jednostavno prerastao te male saksije.Rastresanjem uklanjas deo korena i stimulises biljku da ponovo krene da raste ali moras je ipak staviti u vecu saksiju.Drugo,postoje biljke koje nisu bas za saksiju kao recimo kukuruz koji ume da razvije koren i po nekoliko metara u dubinu u potrazi za vodom.To je kao kad bio hteo da gajis hrcka u kutiji od sibica :)

Link to comment

Moj me insekt nikad ne vara.

 

Na svim prezimljenim halapenjosima krenuo novi rast bukvalno 2 dana posle sipanja. Na jedan slucajno nisam stavio i na njemu nista.

 

djubrivo.jpg

Ista ta cubica posle nekih mesec dana

 

djubrivo2.jpg

Djubrivo je bruka.

 

Ako se ne vidi dobro sve je iz tog novog rasta. Ostatak prezimljene biljke ne daje znake zivota. Na zimu cu definitivno probati sa secenjem jer nema vajde od prezimljavanja celih biljaka.

 

A opet je rezon prezimljavati jer je ovo sto je ovde izraslo otprilike 2 puta vece od najveceg serana iz semena.

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...