Jump to content
yolo

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu

Recommended Posts

katamaran

Imas seme na Kupindu. Meni je fino i nikla al je macke upropastise. Preostala samo u tragovima.

Ne porucuje mi se vise seme al cu izgleda morati...

https://www.kupindo.com/Seme/31616809_Limunova-trava-Cymbopogon-citratus-100-semenki

Od nje sam uzeo. Vidim da cu morati ponovo. mrsko mi je sto sam uzeo dosta semena a nista nije niklo (nije problem do semena, nesto kod mene nije bilo ok jer ni moje semenke nisu radile)

edit: uzeh ponovo, mislim da nije kasno za sadnju...

Nemam ni vremena ni zivaca da se mlatim

edit 2: ima ineki lik iz S. palanke ako vam je frka od ove zbog mog iskustva. Meni je fino nikla pored peci. Jedino je nadrljala kad je iznesena napolje. Macke 99.99%. Ja sam opet uzeo od nje jer sam siguran da nije seme problem.

Edited by katamaran

variola

Mesec dana od pocetka seljenja u bastu/saksije, zahvaljujuci letnjem vremenu,  "ubice" krecu sa pupoljcima

DLKc5wO.jpg

neke "domacice" uskoro i za konzumaciju :)

Ewfp0rd.jpg

Haralampije
On 10.5.2018. at 21:01, variola said:

neke "domacice" uskoro i za konzumaciju :)

meni uveliko cveta thai orange,vrlo zahvalna papricica,ne mnogo ljuta a radja na desetine plodova,pogodna i za saksiju

0a8qbzo.jpg

variola

^ imao sam je i ja prosle godine, ove cu da vidim tek :) Uz naruceno seme sam lane dobio par njih osusenih kao poklon, seme izvadio iz valjda 2 papricice i na kraju ostavio 2 sadnice za sebe. Jedna je dala normalne thai orange plodove a druga crvene, krupnije i ljuce. Sad cekam da vidim sta ce se desiti od tog semena jer sam ostavio i jedne i druge.